מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה
כמוניבעיות גדילהאיך אפשר לזרז צמיחה

איך אפשר לזרז צמיחה

06/11/18 2:01
1 תגובות
הבת שלי כבר בת 13 אחת מתאומות ללא מחזור, מטופל. בהורמון גדילה מגיל 8.
היא אוכלת מצויין ולמרות זאת רזה מאוד גובהה 1.43 ומשקלה 26 קילוגרם.
בגלל משקלה הנמוך היא מקבלת מינון נמוך ככל הנראה. (מקבלת נורדוטרופין 0.8 המינון לא שונה כבר שנתיים לדעתי)
היות ואנחנו יודעים שאחרי קבלת המחזור תעצר הגדילה אשמח לדעת מה עוד אפשר לעשות והאם מעבר להורמון שמקבלת יש תוספים שיוכלו לעזור לה לצמוח מהר יותר.
יש לציין שגנטית אני ובעלי גבוהים (אני 1.73 ובעלי 1.80, יש לי בת נוספת בגיל 19 בגובה 1.65 והתאומה שלה גם כן לפני מחזור וגובהה 1.54.
אשמח לתשובה

1 תגובות

דר-שרי-קרפל-וולסקי
מומחה כמוני
בוגרת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון בנגב. מומחית ברפואת ילדים , התמחות ברפואת ילדים בבית חולים לילדים שניידר. מתמחה בהתמחות על באנדוקרינולוגיה וסכרת ילדים בבית חולים שניידר.
06/11/18 16:35
שלום רב, אני מניחה היות שביתך מקבלת הורמון גדילה היא נמצאת במעקב של אנדוקרינלוג ילדים .לא ציינת את התוויה שבעיתה מקבלת את הורמון הגדילה. מעבר לגילה והגבוה שלה כעת, יש חשיבות לשלב של ההתבגרות המינית של...
שלום רב, אני מניחה היות שביתך מקבלת הורמון גדילה היא נמצאת במעקב של אנדוקרינלוג ילדים .לא ציינת את התוויה שבעיתה מקבלת את הורמון הגדילה.
מעבר לגילה והגבוה שלה כעת, יש חשיבות לשלב של ההתבגרות המינית שלה, גיל העצמות שלה ( שנבחן ע"י צילום כף יד שמאל לגיל עצמות ) וקצב הגדילה שלה.
לדוגמא עם עדין ההתבגרות המינית שלה בשלבים מקודמים או גיל עצמות שלה צעיר מגילה הכרולוגי, יתכן ופוטנציאל הגדילה שלה עדין גדול.
קיימת אפשרות לעקב את ההתבגרות המינית, אך זה תלוי בשלב ההתבגרות המינית שלה כעת.
המלצתי- גשי לרופא אנדו ילדים מטפל שיסביר לך בדיוק את האפשריות שעומדות בפניך

מנהלי קהילה

פרופ' משה פיליפ
פרופ' משה פיליפ
פרופ' משה פיליפבוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, התמחות ברפואת ילדים בסורוקה ותת התמחות באנדוקרינולוגית ילדים באוניברסיטת מרילנד שבבולטימור ארה"ב. פרופ' פיליפ מנהל את המכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת במרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל מאז 1997. בנוסף, משמש פרופ' פיליפ כסגן דקאן למחקר ופיתוח בפקולטה לרפואה על שם סאקלר באוניברסיטת ת"א.
דר שרי קרפל וולסקי
דר שרי קרפל וולסקי
בוגרת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון בנגב. מומחית ברפואת ילדים , התמחות ברפואת ילדים בבית חולים לילדים שניידר. מתמחה בהתמחות על באנדוקרינולוגיה וסכרת ילדים בבית חולים שניידר.
בת אל גולדשטיין
בת אל גולדשטיין
שמי בת אל, סיימתי את לימודי התזונה באוניברסיטת אריאל בשנת 2013. עובדת במרפאה לאנדוקרינולוגיה במרכז שניידר לרפואת ילדים ובקליניקה פרטית באורנית. וכן, לומדת תואר שני ועובדת באוניברסיטת חיפה בחוג לתזונה והתנהגות. בעלת ניסיון רב בתהאמת טיפול תזונתי לילדים, בהתאם לצורכיהם והעדפותיהם של הילד ומשפחתו.
רותם דיאמנט
רותם דיאמנט
אחות אחראית מרפאה אנדוקרינית. אחות מוסמכת 25 שנים, בעלת תואר שני בסיעוד מאוניברסיטת חיפה. בוגרת קורס טיפול נמרץ ילדים.
שיר קליר הרפז
שיר קליר הרפז
פסיכולוגית בהתמחות שיקומית במכון אנדוקרינולוגיה וסוכרת, ביה"ח שניידר. בןגרת תואר שני בנוירופסיכולוגיה שיקומית מהמכללה האקדמית תל אביב יפו.
תודתנו לחברת פייזר על תרומה בלתי תלויה לסיוע בהקמת הקהילה. יובהר כי אין בתרומה זו כדי להשפיע על הפעילות או התוכן המוצגים בקהילה.