כמוניהשמנהטיפול תרופתי להשמנה

טיפול תרופתי להשמנה

02/01/19 13:56
3 תגובות
שלום רב,
אני עם BMI 37,
אני מעוניין להתחיל בטיפול תרופתי לצורך העזרה לירידה במשקל.
הלכתי לרופא המשפחה שלי והוא אמר שאינו יכול לתת לי מרשם לתרופות כגון סקסנדה / בלוויק וכו׳ ונתן לי הפניה לאנדוקרינולוג.
האם ההפנייה נכונה? האם הוא כן יכל לתת לי מרשם אך בחר להתנער מאחריות?
כמו כן האם ישנה דרך לסבסד / להוזיל את התרופות דרך קופת החולים בלי לחכות לחצי שנה של מעקב ע״י דיאטנית?
תודה מראש!

3 תגובות

ד-ר-דינה-ראלט-PhD
03/01/19 22:06
אני לא מבינה בתרופות אבל רזיתי מאד עם הצומות החלקיים של לאכול רק בשליש מהיממה (כתבתי הרבה בבלוג שלי). ועוד, כדאי להעריך השמנה על פי מדד היחס בין היקף המותניים והגובה שכן הוא רלבנטי יותר לנזקי ההשמנה ש...
אני לא מבינה בתרופות אבל רזיתי מאד עם הצומות החלקיים של לאכול רק בשליש מהיממה (כתבתי הרבה בבלוג שלי). ועוד, כדאי להעריך השמנה על פי מדד היחס בין היקף המותניים והגובה שכן הוא רלבנטי יותר לנזקי ההשמנה שמקורם בשומן הבטני. יחס של 0.59 מעיד על השמנה בטנית.
ד-ר-גניה-אהרון-חננאל
03/01/19 22:59
שלום רב, באופן עקרוני כל רופא יכול לרשום תרופות להרזייה אולם במידה והרופא לא מכיר את התרופות/ אין לו נסיון איתם זה רק אחראי מצידו להפנות למומחה. אני מאוד תומכת בשימוש בתרופות להרזייה אולם יחד עם זה א...
שלום רב,

באופן עקרוני כל רופא יכול לרשום תרופות להרזייה אולם במידה והרופא לא מכיר את התרופות/ אין לו נסיון איתם זה רק אחראי מצידו להפנות למומחה.
אני מאוד תומכת בשימוש בתרופות להרזייה אולם יחד עם זה אני רואה בתרופות אך ורק קביים שיעזרו בתנופה לרדת במשקל אולם הם ממש לא מחליפים שינוי אמיתי באורח חיים. רק שינוי כזה יוביל לירידה במשקל ולשמירה על הישג זה לאורך זמן.
יפעת-אלנקרי
מומחה כמוני
נעים מאוד, שמי יפעת אלנקרי דיאטנית קלינית בעלת תואר בתזונה B.SC מטעם אוניברסיטת אריאל ובעלת תואר B.A במדעי ההתנהגות. נשואה ואמא לארבעה. עובדת נכון להיום כדיאטנית כללית וילדים בקופ"ח לאומית, מקבלת בקליניקה פרטית בגינות שומרון אכילה רגשית והפרעות אכילה על כל גווניהן. בנוסף מתרגלת באוניברסיטת אריאל בחוג למדעי התזונה ודיאטנית בפרוייקט אורח חיים בריא מטעם משרד החינוך.
04/01/19 9:24
שלום, מצטרפת למה שד"ר גניה כתבה. אני חושבת שאם הרופא נתן הפנייה לאנדוקרינולוג כדאי להקשיב ולקבוע תור ולראות במה הוא יכול לסייע. נתינת תרופה בלי בדיקות מקדימות זה לא תמיד דבר אחראי מצד הרופא ולכן טוב ש...
שלום, מצטרפת למה שד"ר גניה כתבה. אני חושבת שאם הרופא נתן הפנייה לאנדוקרינולוג כדאי להקשיב ולקבוע תור ולראות במה הוא יכול לסייע. נתינת תרופה בלי בדיקות מקדימות זה לא תמיד דבר אחראי מצד הרופא ולכן טוב שהפנה אותך. במידה והבדיקות יהיו תקינות, אני מניחה שהרופא יוכל לרשום לך טיפול תרופתי , אך גם זאת צריך להיעשות בשילוב של טיפול תזונתי כי טיפול תרופתי בלבד, בלי שינוי הרגלי חיים וחשיבה לא יעזור לטווח ארוך.
שיהיה בהצלחה והמון בריאות!
יפעת אלנקרי, דיאטנית קלינית.

מנהלי קהילה

שירי נקש
שירי נקש
אני דיאטנית קלינית בעלת קליניקה בפתח תקווה. בוגרת תואר ראשון בתזונה קלינית (B.Sc) בפקולטה לחקלאות, מהאוניברסיטה העברית. בוגרת סטאז' בבית חולים וולפסון ובעלת רישיון עבודה מטעם משרד הבריאות. מלווה, תומכת, מנחה ומטפלת באנשים (גברים, נשים וילדים) אשר רוצים לעשות שינוי בדרך האכילה שלהם, כל אחד ומטרתו - ירידה ,שמירה ועלייה במשקל. תזונה זהו תחום דינמי מאוד ומתעדכן כל הזמן. במסגרת מחויבותי למטופליי, אני מעורה ומתעדכנת בספרות המקצועית העדכנית ביותר ובמחקרים חדשים מהארץ והעולם. בחיי האישיים אני מיישמת את התורה עליה אני ממליצה למטופליי: מנהלת אורח חיים ספורטיבי עם הרגלי אכילה מאוזנים שהפכו לשגרת חיי וחיי משפחתי. הניסיון הרב אותו צברתי במהלך השנים בעולם העיסקי כמנהלת בכירה, תורמים לי רבות בעיסוקי כדיאטנית בהנעת אנשים להשגת מטרותיהם וביכולתם להשיג תוצאות מיטביות. כל אלו הופכים אותי לדיאטנית יותר טובה ולמטפלת מקצועית ומנוסה. יחד עם המטופלים אנחנו יוצאים למסע שבו הם מאמצים הרגלים נכונים ובריאים בקלות רבה ובהנאה גדולה, תוך השגת המטרות האישיות וקבלת תוצאות וחשוב מכך- שמירה עליהן.
יפעת אלנקרי
יפעת אלנקרי
נעים מאוד, שמי יפעת אלנקרי דיאטנית קלינית בעלת תואר בתזונה B.SC מטעם אוניברסיטת אריאל ובעלת תואר B.A במדעי ההתנהגות. נשואה ואמא לארבעה. עובדת נכון להיום כדיאטנית כללית וילדים בקופ"ח לאומית, מקבלת בקליניקה פרטית בגינות שומרון אכילה רגשית והפרעות אכילה על כל גווניהן. בנוסף מתרגלת באוניברסיטת אריאל בחוג למדעי התזונה ודיאטנית בפרוייקט אורח חיים בריא מטעם משרד החינוך.
שרון לוטן פסיכולוגית
שרון לוטן פסיכולוגית
פסיכולוגית רפואית מומחית. בעלת ניסיון רב בעבודה עם מבוגרים המתמודדים עם השמנה, לפני ואחרי ניתוח בריאטרי, במסגרת טיפול פרטני או קבוצתי. בנוסף מטפלת במבוגרים ובני נוער המתמודדים עם מצבים רפואיים שונים במטרה לקדם את בריאותם הגופנית ורווחתם הנפשית. עובדת במסגרת ציבורית ובקליניקה פרטית.
ד״ר הדר מילוא-רז
ד״ר הדר מילוא-רז
מומחית לרפואה פנימית. התמחות בפנימית ו' בשיבא. כעת בהתמחות שניה באנדוקרינולוגיה במכון האנדוקריני בשיבא ורופאה ב״מרכז הישראלי לטיפול בעודף משקל״ בשיבא.

מובילי קהילה

razm121
razm121
עברתי ניתוח מעקף קיבה לפני כשבע שנים .הדרך הניתוחית שלי, הייתה רצופה בעליות רבות ומורדותמהם למדתי רבות על סוגיי  הניתוחים הבריאטרים ועל המעקף בפרט.מזמין אותכם, להצטרף יחד למסע ולדרך אשר אתם עושים בקבוצה לניתוחים בריאטרים.רק יחד נגיע למטרה אשר הצבנו לעצמנו.  
Ruths
Ruths
סובלת מדלקת מפרקים שיגרונית וניוונית, ומחפשת להחליף מידע בנושא
תודתנו לחברת נובו נורדיסק על תרומה בלתי תלויה לסיוע בהקמת הקהילה. יובהר כי אין בתרומה זו כדי להשפיע על הפעילות או התוכן המוצגים בקהילה