תזונה

17/01/19 19:29
2 תגובות
צהריים טובים ! יש לי שאלה תזונה. מה עדיף לאכול, בנוכחות חלבון בשתן, לחץ. דם גבוה וסוכרת מסוג 2? אילו המלצות מה אפשר ומה אסור? תודה

2 תגובות

פרופ--אהוד-גרוסמן
מומחה כמוני
בוגר בית הספר לרפואה בתל-אביב. מנהל מחלקה פנימית ד' והיחידה ליתר לחץ דם במרכז הרפואי ע"ש שיבא. פרופ' מן המנין ומופקד על קתדרה ליתר לחץ דם באוניברסיטת תל אביב. דיקאן בית ספר לרפואה באוניברסיטת תל אביב.
18/01/19 9:09
השאלה כמה חלבון יש בשתן. בעיקרון הכי חשוב לרדת במשקל ולאזן טוב את לחץ הדם. כדאי לצמצם את המלח.
מיכל.2
18/01/19 16:46
הי, האם אין סתירה בלקיחת התרופות להורדת לחץ דם דיובאן 80 שני כדורים בבוקר פלוס קרדילוק 2.5 פלוס אדקטון 25 ובערב קרדילוק 1.25 יחד עם רמוטיב 500 ותוסף תזונה לזכרון בשם viacog שמכיל אומגה 3? וכל כמה זמן...
הי, האם אין סתירה בלקיחת התרופות להורדת לחץ דם דיובאן 80 שני כדורים בבוקר פלוס קרדילוק 2.5 פלוס אדקטון 25 ובערב קרדילוק 1.25 יחד עם רמוטיב 500 ותוסף תזונה לזכרון בשם viacog שמכיל אומגה 3? וכל כמה זמן יש לבצע בדיקות לרמת אשלגן ומימה להמנע בתזונה? ( הקראיטנין שלי 0.97 ו k 4.6potassium יש לציין שהנני לאחר 10 שנים אנדוקרדיטיס והחלפת מסתם אורטלי (ביולוגי), ומאובחנות עם הפרעת קצב ויתר לחץ דם קצת חוששת מהכדור אדקטון. קיבלתי אותו עכשיו כי השילוב של דיובאן וקרדילוק בלבד לא איזנו מספיק את לחץ הדם. האם לא עדיף להחליף את הדיובאן באקספורג בלי התוספת של אדקטון 25? בזמנו הייתי מאוזנת עם אקספורג 160/10 וברגע שהוסיפו קרדילוק לחץ הדם ירד מתחת לממוצע והקרדיולוג החליף והמליץ על דיובאן והוסיף את האדקטון 25 .
תודה מראש וסליחה על אורך השאלה

מנהלי קהילה

פרופ' אהוד גרוסמן
פרופ' אהוד גרוסמן
בוגר בית הספר לרפואה בתל-אביב. מנהל מחלקה פנימית ד' והיחידה ליתר לחץ דם במרכז הרפואי ע"ש שיבא. פרופ' מן המנין ומופקד על קתדרה ליתר לחץ דם באוניברסיטת תל אביב. דיקאן בית ספר לרפואה באוניברסיטת תל אביב.
פרופ' עדי לייבה
פרופ' עדי לייבה
מנהל המכון החדש לנפרולוגיה ויתר לחץ דם ויחידת הדיאליזה בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד. מנהל יחידת הדיאליזה "אפק" ו"בית הדר" באשדוד. מומחה ברפואה פנימית , בנפרולוגיה וביתר לחץ דם, פרופסור חבר באוניברסיטת בן גוריון ופרופ. משנה באוניברסיטת האוורד,ארה"ב. משמש משנת 2016 כנשיא החברה הישראלית ליתר לחץ דם. היחידה ליתר לחץ דם בתוך המכון באשדוד כוללת הולטר לחץ דם ל 24 שעות וכמו כן מיכשור חדשני למדידת לחץ דם באבי העורקים וקביעת "קשיות העורקים" ביחוד בחולי אי ספיקת כליות. פרופ. לייבה הינו מומחה בפנימית, הן מתל השומר, והן מבית חולים Mount Auburn בקיימברידג', מסצ'וסטס. משמש גם כפנימאי מבקר בבית החולים הנ"ל ונושא מינוי אקדמי פעיל גם באוניבסיטת הרוורד. פרופ. לייבה הינו סגן אלוף של חיל הרפואה במיל. והעורך הראשי של עיתון "הרפואה הצבאית". פרופ. לייבה הינו יו"ר החוג הנפרולוגי הישראלי פלסטיני (חנ"יף)בתוך האיגוד לנפרולוגיה ויל"ד.