כמונילחץ דםשילוב תרופות

שילוב תרופות

18/01/19 18:29
1 תגובות

מיכל 2
הי, האם אין סתירה בלקיחת התרופות להורדת לחץ דם דיובאן 80 שני כדורים בבוקר פלוס קרדילוק 2.5 פלוס אדקטון 25 ובערב קרדילוק 1.25 יחד עם רמוטיב 500 ותוסף תזונה לזכרון בשם viacog שמכיל אומגה 3? וכל כמה זמן יש לבצע בדיקות לרמת אשלגן ומימה להמנע בתזונה עם נטילת אדקטון? ( הקראיטנין שלי 0.97 ו k 4.6potassium יש לציין שהנני לאחר 10 שנים אנדוקרדיטיס והחלפת מסתם אורטלי (ביולוגי), ומאובחנות עם הפרעת קצב ויתר לחץ דם חוששת מהכדור אדקטון ועודף אשלגן. קיבלתי אדקטון עכשיו כי השילוב של דיובאן וקרדילוק בלבד לא איזנו מספיק את לחץ הדם. האם לא עדיף להחליף את הדיובאן באקספורג בלי התוספת של אדקטון 25? בזמנו הייתי מאוזנת עם אקספורג 160/10 וברגע שהוסיפו קרדילוק לחץ הדם ירד מעט מתחת לממוצע והקרדיולוג החליף והמליץ על דיובאן והוסיף את האדקטון 25 .
תודה מראש וסליחה על אורך השאלה………

1 תגובות

פרופ--אהוד-גרוסמן
מומחה כמוני
בוגר בית הספר לרפואה בתל-אביב. מנהל מחלקה פנימית ד' והיחידה ליתר לחץ דם במרכז הרפואי ע"ש שיבא. פרופ' מן המנין ומופקד על קתדרה ליתר לחץ דם באוניברסיטת תל אביב. דיקאן בית ספר לרפואה באוניברסיטת תל אביב.
19/01/19 17:58
כפי שאת מבינה את שואלת שאלות נכונות שקשה לענות עליהן מבלי לקבל את כל הנתונים ומבלי לבדוק אותך. אלדקטון היא תרופה טובה ויש לעקוב אחר האשלגן ובד"כ מספיק אחת למספר חודשים. אפשר לשלב אותה עם משתן אחר שמור...
כפי שאת מבינה את שואלת שאלות נכונות שקשה לענות עליהן מבלי לקבל את כל הנתונים ומבלי לבדוק אותך. אלדקטון היא תרופה טובה ויש לעקוב אחר האשלגן ובד"כ מספיק אחת למספר חודשים. אפשר לשלב אותה עם משתן אחר שמוריד אשלגן ובכך להקטין את הסיכון לעלייה באשלגן. לגבי האקספורג - זה ממש תלוי בנתונים ואי אפשר לומר מה עדיף

מנהלי קהילה

פרופ' אהוד גרוסמן
פרופ' אהוד גרוסמן
בוגר בית הספר לרפואה בתל-אביב. מנהל מחלקה פנימית ד' והיחידה ליתר לחץ דם במרכז הרפואי ע"ש שיבא. פרופ' מן המנין ומופקד על קתדרה ליתר לחץ דם באוניברסיטת תל אביב. דיקאן בית ספר לרפואה באוניברסיטת תל אביב.
פרופ עדי לייבה
פרופ עדי לייבה
מנהל המכון החדש לנפרולוגיה ויתר לחץ דם ויחידת הדיאליזה בבית החולים האוניברסיטאי אסותא אשדוד ומרכז לחץ הדם ברחובות. מנהל יחידת הדיאליזה "אפק" ו"בית הדר" באשדוד. מומחה ברפואה פנימית , בנפרולוגיה וביתר לחץ דם, פרופסור חבר באוניברסיטת בן גוריון ופרופ. משנה באוניברסיטת הארוורד,ארה"ב. משמש משנת 2016 כנשיא החברה הישראלית ליתר לחץ דם. המרכז ללחץ הדם שנפתח לאחרונה ברחובות ( אלי הורביץ 27, רחובות, בצמוד לקרית המדע) מאפשר יעוץ יל" ד, הולטר לחץ דם ל 24 שעות וכמו כן מיכשור חדשני למדידת לחץ דם באבי העורקים וקביעת קשיות העורקים). פרופ. לייבה הינו מומחה בפנימית, הן מתל השומר, והן מבית חולים Mount Auburn בקיימברידג', מסצ'וסטס. משמש גם כפנימאי מבקר בבית החולים הנ"ל ונושא מינוי אקדמי פעיל ( Assistant Professor) גם באוניבסיטת הרוורד. פרופ. לייבה הינו סגן אלוף של חיל הרפואה במיל., יועץ קצין רפואה ראשי למחלות כליה ויתר לחץ דם, והעורך הראשי של עיתון "הרפואה הצבאית".

בקרו באתר של פרופ' עדי לייבה למידע נוסף על לחץ דם גבוה ומחלות כליה