כמוניסרטן השחלותדקירות בבטן - שחלות?

דקירות בבטן - שחלות?

23/02/19 2:26
1 תגובות
אשמח לשמוע מהם התסמינים שמוכרים למישהו/י, שיכולים להצביע על סרטן שחלות והאם דקירות בנקודות שונות עשויות להיות חלק מהם. (יש לי ריפלוקס ומעי דליף).
אחותי נפטרה מסרטן שחלות, לי היה סרטן שד. אין לי הגֶן. תודה

1 תגובות

ד--ר-אורה-רוזנגרטן
מומחה כמוני
מומחית באונקולוגיה וברפואה פליאטיבית מנהלת היחידה לאונקולוגיה גינקולוגית רפואית, המרכז הרפואי שערי צדק, מקימה ויו"ר החוג לטפול תומך במסגרת האיגוד האונקולוגי.בוגרת הפקולטה לרפואה, האוניברסיטה העברית ירושלים.  
24/02/19 8:56
שלום רב דקירות בנקודות שונות אינן אופייניות באופן ספציפי לסרטן שחלות , בעיקר אם מדובר באתרים שונים בבטן. לצערי התסמינים האופייניים לסרטן השחלה באים לידי ביטוי לרוב רק כאשר קיימת כבר מחלה מתקדמת - וה...
שלום רב
דקירות בנקודות שונות אינן אופייניות באופן ספציפי לסרטן שחלות , בעיקר אם מדובר באתרים שונים בבטן.
לצערי התסמינים האופייניים לסרטן השחלה באים לידי ביטוי לרוב רק כאשר קיימת כבר מחלה מתקדמת - והם יכולים לכלל : נפיחות של הבטן, הפרעה בפעולת מעיים ביחס למצב הרגיל , ירידה בתאבון ובמשקל ועוד.
לאור הספור שלך והספור המשפחתי אני ממליצה לעבר הערכה גנטית מקיפה יותר - גם אם לא נמצאה מוטציה בגנים BRCA , ולהיות במעקב צמוד או אף לשקול הסרת שחלות מניעתית בהתאם לרמת הסכון שוצג על ידי היעוץ הגנטי.

מנהלי קהילה

פרופ' עופר לביא
פרופ' עופר לביא
מומחה במילדות ובגינקולוגיה, מנהל היחידה לגינקולוגיה כירורגית ואונקולוגית בבית חולים כרמל שבחיפה. כמו כן, פרופ לביא מטפל בחולות סרטן גינקולוגי במסגרת המרכז האונקולוגי של קופת חולים כללית, בלין – חיפה.בנוסף על פעילותו הקלינית, פרופסור לביא הינו פרופסור חבר קליני בפקולטה לרפואה של הטכניון, ומשמש כיו"ר ועדת חינוך רפואי של הפקולטה לרפואה.על תחומי מומחיותו נמנים, בין היתר, כירורגיה גינקואונקולוגית אונקולוגית, טיפולים גינקואונקולוגים, כירורגיה גינקולוגית אנדוסקופית וגנטיקה של מחלות ממאירות גינקולוגיות. 
עו
עו"ס אורית שפירא
* מנהלת מחלקת שיקום ורווחה של האגודה למלחמה בסרטן וחברת הנהלת 'האגודה הישראלית לפסיכואונקולוגיה'.   *מנחת קבוצות בכירה באגודה (קבוצת בוגרים צעירים, קבוצת נשים צעירות המתמודדות עם סרטן, קבוצת תמיכה לזוגות שאחד מבני הזוג חלה בסרטן, קבוצת תמיכה להורים שכולים ועוד) ואחראית על עדכון המידע של האגודה למלחמה בסרטן בנושא 'זכויות ושירותים, מידע לחולי סרטן'.   * בוגרת תואר שני בהצטיינות בעבודה סוציאלית (MSW), אוניברסיטת תל אביב. מומחית בתחום הבריאות.   * בעבר עובדת סוציאלית, המחלקה האונקולוגית, מרכז רפואי תל אביב (איכילוב) והעובדת הסוציאלית ב'הוספיס בית' של האגודה למלחמה בסרטן, תל השומר.
ד
ד"ר אורה רוזנגרטן
מומחית באונקולוגיה וברפואה פליאטיבית מנהלת היחידה לאונקולוגיה גינקולוגית רפואית, המרכז הרפואי שערי צדק, מקימה ויו"ר החוג לטפול תומך במסגרת האיגוד האונקולוגי.בוגרת הפקולטה לרפואה, האוניברסיטה העברית ירושלים.