כמוניסרטןסרטן נזופרינקס בגרון ובאיזור האף

סרטן נזופרינקס בגרון ובאיזור האף

28/02/19 23:49
2 תגובות
סיימתי טיפול כימותרפי וטיפולי הקרנות בצוואר לפני כשבועיים. נשארתי עם תופעות לוואי . חוש הטעם נפגע ובלוטת הרוק גם נפגעה ואני עם טעם מתכתי בפה. לא יכולה לאכול . חיה על אישור ודייסות. האם יש מישהו שעבר את זה?
אני רוצה לדעת כמה זמן נסיון הטיפולים תחושת הטעם חוזרת. והאם היובש בפה מסתדר עם הזמן?

2 תגובות

חיה-הרשקו
מומחה כמוני
אחות אונקולוגית, מומחית קלינית לטיפול תומך
03/03/19 10:18
שלום לך, עברת טיפול מאד קשה עם תופעות לוואי קשות. התופעות יחלפו עם הזמן, קשה להגיד בדיוק כמה מאד אינדיבידואלי. ליובש בפה ניתן לסייע ע"י מציצת סוכריות חמוצות, שתיה, ויש תרופות טיפות שיכולות להקל. ממלי...
שלום לך, עברת טיפול מאד קשה עם תופעות לוואי קשות. התופעות יחלפו עם הזמן, קשה להגיד בדיוק כמה מאד אינדיבידואלי. ליובש בפה ניתן לסייע ע"י מציצת סוכריות חמוצות, שתיה, ויש תרופות טיפות שיכולות להקל. ממליצה להתייעץ עם רופא המטפל ( אונקולוג), לגבי הטעם המתכתי יחלוף. ממליצה על אכילה מזון נאוטרלי כמה ששניתן. לא מתוק מדי, לא מלוח וכ"ו.
מאחלת לך בריאות טובה!
rafael4
08/03/19 12:43
שלום ג'יל. לצערי יש לי ניסיון מר עם הסרטן הזה. אומנם הטיפול הקרינתי שקיבלתי עזר להדברתו ( אני מקווה מאד ) אולם תופעות הלווי כמו יובש קיצוני בפה, הרס בלתי הפיך של בלוטות הרוק, נזקים בשיניים לא חולפים...
שלום ג'יל.
לצערי יש לי ניסיון מר עם הסרטן הזה. אומנם הטיפול הקרינתי שקיבלתי עזר להדברתו ( אני מקווה מאד ) אולם תופעות הלווי כמו יובש קיצוני בפה, הרס בלתי הפיך של בלוטות הרוק, נזקים בשיניים לא חולפים עם הזמן. מאחל לך רפואה שלמה. שבת שלום.

מנהלי קהילה

חיה הרשקו
חיה הרשקו
אחות אונקולוגית, מומחית קלינית לטיפול תומך
ליאת פוקס-זך
ליאת פוקס-זך
עובדת סוציאלית מחוזית במכבי שירותי בריאות, מחוז ירושלים והשפלה, M.A., מנחת קבוצות העצמה וקבוצות גוף- נפש לנשים המחלימות מסרטן. בוגרת קורס בנושא הטיפול הפליאטיבי של מכבי שירותי בריאות ואוניברסיטת בן גוריון .
איזבל מיקל
איזבל מיקל
איזבל מיקל, פסיכותרפיסטית טרנספרסונלית, מתמחה בטיפול בחולי סרטן ומלווה פרקטיקום של סטודנטים שנה ד' במחלקה האונקולוגית בבית החולים איכילוב. מרצה במכללת רידמן, המכללה הבינלאומית לרפואה משלימה ואינטגרטיבית. מורה לדמיון מודרך. מטפלת במרפאה פרטית בתל אביב ובמרפאה דיגיטלית ב- Holiadvice.com בכל הארץ. 
דניאלה הרצוג
דניאלה הרצוג
ד"ר (PHD) דניאלה הרצוג עובדת במכבי כאחות אונקולוגית מחוזית במחוז ירושלים שפלה. בעלת תואר שני ותואר שלישי במדעי הרפואה בתחום התמודדות עם סטרס וחרדה.