כמונימחלות לבעזרה בפענוח אקג

עזרה בפענוח אקג

12/03/19 20:27
2 תגובות
בדיקת אקג שנעשתה בגלל דפיקות לב חזקות ותחושת פרפור בגרון מדי כדקה מזה כשבוע וחצי שהתגברו ב3 ימים האחרונים האחרונים בתכיפות שלהם
אשמח לעזרה בפענוח
עזרה בפענוח אקג

2 תגובות

דר-אסי-מלויצקי
מומחה כמוני
מומחה ברפואה פנימית ומתמחה במחלות לב. בוגר בית הספר לרפואה בבאר-שבע. התמחות ברפואה פנימית וקרדיולוגיה במרכז הרפואי תל-אביב ע"ש סוראסקי. תחומי עיסוק – קרדיולוגיה קלינית, הדמיית לב לא פולשנית, רפואה פנימית, אי-ספיקת לב. מדריך קליני בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל-אביב.
12/03/19 20:36
שלום, התלונות שאתה מתאר יכולות להיות קשורות להפרעת קצב שניתן לתעד באקג אך יתכנו גם בקשר להתרגשות ומגוון מצבים אחרים. בכדי לאבחן אותם באקג האקג צריך להתבצע בזמן שיש תלונות , ורק אז ניתן לתעד אם יש ...
שלום,
התלונות שאתה מתאר יכולות להיות קשורות להפרעת קצב שניתן לתעד באקג אך יתכנו גם בקשר להתרגשות ומגוון מצבים אחרים.
בכדי לאבחן אותם באקג האקג צריך להתבצע בזמן שיש תלונות , ורק אז ניתן לתעד אם יש ואת סוג ההפרעה.
מכיוון שהתיאור הוא של אירועים שמופיעים בתדירות יחסית גבוהה הדרך הנכונה לאפיין אותם היא עם הולטר אק״ג שמבצע הקלטה של הדופק למשך 24-72 שעות או מכשיר שנקרא לופ-רקורדר שזוכר כדקה אחורה את רישום האקג במידה ולוחצים עליו בזמן שיש תלונות.

בכל אופן האקג שמוצג כאן הוא למעשה תקין , אלו בשורות טובות כמובן.
אם הוא בוצע ממש בזמן של התלונות אז לא סביר שהן קשורות להפרעה בקצב הלב, אם לא , יש מקום להיוועץ עם רופא המשפחה או קרדיולוג, שככל הנראה יפנה לביצוע הולטר אק״ג או לופ-רקורדר (ראה לעיל) בכדי לנסות ״לתפוס״ את האירועים ולבדוק באותו זמן האם אכן הייתה הפרעה בקצב הלב.

כל טוב
ד״ר אסי מילויצקי
Lili123123
13/03/19 8:07
תודה רבה על התשובה הברורה והמהירה

מנהלי קהילה

פרופ' גדי קרן
פרופ' גדי קרן
מנהל המערך הקרדיולוגי, מרכז רפואי ת"א, פרופ' מן המניין בקרדיולוגיה באוניברסיטת ת"א, מופקד קתדרה לקרדיולוגיה ע"ש חיים שיבא באוניברסיטת ת"א.
ד
ד"ר אסי מלויצקי
מומחה ברפואה פנימית ומתמחה במחלות לב. בוגר בית הספר לרפואה בבאר-שבע. התמחות ברפואה פנימית וקרדיולוגיה במרכז הרפואי תל-אביב ע"ש סוראסקי. תחומי עיסוק – קרדיולוגיה קלינית, הדמיית לב לא פולשנית, רפואה פנימית, אי-ספיקת לב. מדריך קליני בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל-אביב.
שרון טיברג-יעקב
שרון טיברג-יעקב
שמי שרון טיברג יעקב ואני דיאטנית יותר מ-20 שנה. יותר מ-18 שנה עבדתי בבית חולים השרון בפ"ת במחלקות פנימיות, טיפול נמרץ נשימתי, טיפול נמרץ לב ווועדת הזנה תוך ורידית. 17 שנה אני עובדת במרפאה של שירותי בריאות כללית ובחצי שנה האחרונה אני אחראית על צוות דיאטניות במנהלת שומרון במחוז שרון שומרון. אני מאד אוהבת את תחום הטיפול ואת תחום התזונה שהוא תחום שכל הזמן מתחדש ומשתנה ומה שהיה נכון פעם לא נכון היום וחוזר חלילה.
טל בר-נוי
טל בר-נוי
פסיכולוגית רפואית מומחית ומדריכה. קליניקה פרטית

מובילי קהילה

eitanab
eitanab
הי לכולם, שמי איתן, בן 44, אב לשלושה ילדים מקסימים, מאוד אוהב לרכוב על אופניים אופניים בשטח, טיולים, בילויים ובעיקר אוהב אנשים. בחודש נובמבר 2015 עברתי השתלת לב בארצות הברית , לאחר המתנה בישראל של מעל שנה, כחצי שנה מתוך תקופה זו באשפוז בבית חולים. בגיל 17 אובחנה בליבי קרדיומיופטיה. עד גיל 41 לא תסמיני כלל ואז תוך זמן קצר מאוד (חודשים ספורים) חלה הרעה משמעותית במחלת הלב שהוגדרה אז כאי ספיקה חמורה שהכניסה אותי לרשימת המתנה להשתלת לב. כבר במהלך האשפוז הארוך אפשר לומר שגיליתי את עצמי מחדש ונוכחתי שיש לי כוחות נסתרים שאף פעם לא ידעתי על קיומם. תקופה ארוכה באשפוז בבית חולים היא לא פשוטה ושואבת כוחות פיזיים ובעיקר מנטליים רבים. במהלך תקופת האשפוז נוכחתי שההתמודדות היא שונה לגמרי בין חולה לחולה ולא כולם מצליחים לאזור את הכוחות הדרושים להתמודדות הקשה והארוכה. לחוות על בשרי את החוויות הלא פשוטות לעיכול ומצד שני לצפות מהצד בדרכם הייחודית של חולים אחרים להתמודד הביאה אותי להחלטה להקדיש מזמני ומנסיוני לתמיכה ועזרה לחולי לב.