כאבים בגב

14/04/19 12:02
2 תגובות
שלום
עשיתי mri(עמוד שדרה ) לפני פחות מחודש וזה היה תקין
אבל מזמן יש לי כאבים קשים בגב ובידיים (מרגישה ביד שמול פחות מימין) ולא יכולה לעשות הרבה דברים ביד שמול כמו להרים דברים
ממה זה יכול להיות אם הmri תקין ؟

2 תגובות

ערן-ברקוביץ
מומחה כמוני
פסיכולוג רפואי מומחה ובעל קליניקה פרטית .
14/04/19 13:09
שלום איה, כאבי גב הם שכיחים מאוד ויש לך גורמים רבים (כאב ביד פחות שכיח). החשוד העיקרי או הראשון לכאבי גב הוא חוט השדרה, אך יש המון גורמים נוספים שיכולים לגרום לכאב כגון: זיהומים, דלקות, תסמונות כאב, ...
שלום איה,
כאבי גב הם שכיחים מאוד ויש לך גורמים רבים (כאב ביד פחות שכיח). החשוד העיקרי או הראשון לכאבי גב הוא חוט השדרה, אך יש המון גורמים נוספים שיכולים לגרום לכאב כגון: זיהומים, דלקות, תסמונות כאב, מחלות ראמוטולוגיות, בעיות בכליות, קרע בכלי דם בבטן, אוסטופורוזיס ועוד ועוד. את כל האפשרויות הרבות יש לבחון מול הרופא המטפל.
אצרף את המדריך המפורט שלנו לכאבי גב, המפרטים את רוב הסיבות האפשריות (בקישור בכחול למטה). כנראה את חלקן שללת באמצעות MRI לחוט השדרה, אך יש עוד הרבה אופציות נוספות שכדאי לבחון ולברר.
נקודות חשובות:
* צריך ליווי של רופא כדי לבצע את הבירור
* גם אם לא ברורה האבחנה המדוייקת של הכאב - טיפולים שיקומיים כמו פיזיותרפיה והידרותרפיה יכולים לעזור, להקל, לעיתים אף להבהיר את התמונה ולזרז את האבחון.
* לעיתים שקוראים את המדריכים הללו, נמשכים דווקא ל"מקרים הגרועים ביותר" ששכיחותם נמוכה והם נדירים. חשוב להכיר שכאשר אנו כאובים ולחוצים המקרים המפחידים או הגרועים נראים לנו סבירים יותר. יש לתקן הטיה זו ולא "להישאב" אליה. במידה ויש לך חשש מסויים שמטריד אותך תעלי אותו מול הרופא המטפל שיעזור לך להבין טוב יותר את מצבך.
עינת-מילר
מוביל קהילה
14/04/19 17:13
הי נור
הרבה שנים הרגשתי שאני “הולכת מהגב״ שרירי הגב שלי עבדו קשה כדי לעזור לרגלים ללכת.
בעזרת פיזיוטרפיה זה יחסית עבר.

מנהלי קהילה

ערן ברקוביץ
ערן ברקוביץ
פסיכולוג רפואי מומחה ובעל קליניקה פרטית .
פרופ'-איתן-אוריאל
פרופ'-איתן-אוריאל
מומחה בנוירולוגיה, בעל תואר שני במחלות כלי דם של המוח. מנהל המחלקה הנוירולוגית מרכז רפואי בלינסון. מזכיר האיגוד הנוירולוגי בישראל.
ד
ד"ר יובל כרמון
רופא בכיר במחלקה הנוירולוגית ביה"ח מאיר.מנהל מרפאת טרשת נפוצה.
ד
ד"ר אסתר גנלין
רופאה בכירה במכון הנוירולוגי בביה"ח שניידר ומנהלת המרפאה הנוירואימונולוגית בו. בוגרת רפואה בטכניון בהצטיינות. בעלת תואר שני באימונולוגיה בהצטיינות יתרה (אוניברסיטת תל אביב) ותואר דוקטור בביוכימיה (הטכניון). משלבת מחקר קליני ובסיסי בתחום טרשת נפוצה בילדים. חברה בקבוצת המחקר הבין לאומית לטרשת נפוצה בילדים- International Pediatric Multiple Sclerosis Study Group (IPMSSG)

מובילי קהילה

פזית
פזית
הייתי בריאה ורופאת שיניים. כיום , חולה בטרשת נפוצה ואומנית קרמיקה, מציירת ומטפלת באמצעות אומנות. קודם כל אמא לשני ילדים נפלאים וחברה עם כמה אנשים חמים וחכמים. יש מתנה ביכולת ליצור ... זה מאפשר נתינה הלאה וידיעה שגם מי שלא מכיר אותי אישית יוכל לקבל משהו ממני שישמח ויגרום לו הנאה. זו הסיבה שאני כותבת פה. לעזור ולהשיא עצה וגם לקבל ידע ממי ששותפים לדרך הטרשים של טרשת נפוצה בדרך זו או אחרת. 
לביא שיפמן
לביא שיפמן
לביא שיפמן הוא ממיסדי חברת MS ישראל בע"מ (חל"צ) ומכהן בה, בהתנדבות, כדירקטור. חברת MS ישראל יוזמת ומנהלת מגוון רחב של פעילויות לחולים בטרשת נפוצה, תוך שהיא מעלה את המודעות הציבורית למחלה, להשלכותיה ותופעות הלוואי שלה. בהשכלתו, הוא מוסמך של הטכניון בחיפה בהנדסת מחשבים, עם התמקדות בתחום רשתות תקשורת ונתונים וכמו כן בוגר, בהצטיינות, של התוכנית לניהול עסקי בכיר של האוניברסיטה העברית בירושלים. בשנת 1990, לאחר שירות קבע בממר"מ, לביא היה ממקימי הסניף הישראלי של חברת מיקרוסופט בישראל (עובד מס. 2) והמנהל הטכני הראשון שלה. בהמשך כיהן גם כסמנכ"ל השיווק והמכירות של מיקרוסופט ישראל ללקוחות גדולים במשק הישראלי. בנוסף לפעילות ההתנדבותית ב-MS ישראל לביא מכהן מזה כ-4 שנים כחבר ועד בעמותת איגוד האינטרנט הישראלי. כמו כן, לביא הוא המקים, הבעלים והעורך הראשי של האתר www.netcheif.com - המספק ידע נרחב ביותר על תחום האינטרנט והתקשורת, תוך התמקדות בסביבה הביתית. לביא נשוי לאורלי שאובחנה כחולת טרשת נפוצה לפני כ-20 שנה, הוא מתגורר בבת-ים ואב לבן ולבת.
תודתנו לחברת מרק סרונו על תרומה בלתי תלויה לסיוע בהקמת הקהילה. יובהר כי אין בתרומה זו כדי להשפיע על הפעילות או התוכן המוצגים בקהילה.
MS