חושש לאמא שלי

21/04/19 3:04
1 תגובות
אמא שלי בת 51 אבא שלה עבר שבץ מוחי בלי סיבה מסויימת כנראה מעצבים, אמא שלה חלתה בסרט השד.


אמא שלי גם על פניו לא בריאה יש לה גלי חופ מתמיד, לא עושה ספורט, אוכלת דברים לא בריאיים, לחץ דם גבוה.
בעשור האחרונות מדברת המון בפלאפון זה חלק מעבודה שלה באוטו, במעלית בבית נון סטופ באמת ואני מתכוון לזה שזה המון קרינה למוח.
בנוסף לכך היא על כדורים פסיכאטריים יש לה בעיות מסויימות בוויסות רגשי, עצבים כל הזמן וכו
אני הבן שלה יש לי ocd והפרעת אישיות גבולית מיררתי להם את החיים ואני בן 20 עכשיו רוב החיים ממש ראיתי איך ההורים שלי מתמוטטים יורקים דם ממני ומהטרור שאני עשיתי להם (למי שלא מובן ריבים בלתי פוסקים, שובר דברים, מכות אפילו, גורם להם לבכות)

בגדול זה בראש שלי אבל עדיין לפי כל הממצאים שלי אמא שלי בדרך למות אין לי כולכך איך לעזור לה (חוץ מלנסות להיות ילד טוב) היא לא מוכנה להתחייב לדיאטה או תוסף תזונה או צמח מרפא או איזהשהו שינוי באורח החיים שלה בכלל (שוב זה חלק מהבעיות הנפשיות שיש לה היא נורא לחוצה מתעצבנת מהר מאוד)

אני לא כל כך יודע איך לעזור לה לא יודע מה לעשות קשה לדבר איתה על זה היא מרגישה מותקפת ישר ומתקיפה חזרה מה אני יכול לעשות?

1 תגובות

שלומית-שדמון-אזרד
מומחה כמוני
אנתרופולוגית רפואית פעילה בארגון הישראלי לבני משפחה מטפלים בישראל CareGivers Israel שותפה לכתיבת מחקר (מאיירס-ג'וינט-ברוקדייל) על בני משפחה מטפלים בדמנציה בארץ ובעולם בעלת ידע מניסיון כבת משפחה מטפלת- Caregiver
21/05/19 16:30
אהלן "מתמודד". תודה על השיתוף המשמעותי הזה. נשמע שבאמת יש התמודדות מכמה חזיתות. ברצוני להציע את השירותים של מרכזי מילם או יה"ל, אלו מרכזים למשפחות מתמודדות (עם מחלות נפש). תוכל לתאם שם עם עובדת סוצי...
אהלן "מתמודד". תודה על השיתוף המשמעותי הזה. נשמע שבאמת יש התמודדות מכמה חזיתות.
ברצוני להציע את השירותים של מרכזי מילם או יה"ל, אלו מרכזים למשפחות מתמודדות (עם מחלות נפש). תוכל לתאם שם עם עובדת סוציאלית ללא עלות ולשתף אותה בעניין שמטריד אותך עם אמא. ייתכן ותהיה לה עצה טובה או שאפילו תוכלו לתאם פגישה משותפת יחד איתה בהמשך. מה אתה אומר? אם תרצה הכוונה למרכז הקרוב לביתך, כתוב כאן ואסייע.
מחזקת את ידיך להמשך

מנהלי קהילה

ורד עזריאלי
ורד עזריאלי
עובדת סוציאלית קלינית ופסיכותרפיסטית. בעלת ניסיון רב בתחום האונקולוגיה ובריאות הנפש. כיום עובדת כפסיכותרפיסטית בעמותת "בית חם".קליניקה פרטית בירושלים.
לנה קורץ
לנה קורץ
מטפלת ויועצת במיניות, יועצת מיניות באגודה למלחמה בסרטן. מלמדת בחוג ללימודי המשך של עבודה סוציאלית, בקורס טיפול מיני כללי ובקורס טיפול מיני לאנשים עם צרכים מיוחדים, אוניברסיטת בר אילן ואוניברסיטת חיפה. בוגרת אוניברסיטת תל אביב: B.A בסיעוד. בוגרת אוניברסיטת חיפה: MA בבריאות נפש קהילתית. בוגרת קורס לטיפול מיני באוניברסיטת בר אילן. התמחות בטיפול מיני במרפאה לטיפול מיני, בית חולים "מאיר" כפר סבא. לינק לאתר שלי http://www.lenak.co.il/
שלומית שדמון-אזרד
שלומית שדמון-אזרד
אנתרופולוגית רפואית פעילה בארגון הישראלי לבני משפחה מטפלים בישראל CareGivers Israel שותפה לכתיבת מחקר (מאיירס-ג'וינט-ברוקדייל) על בני משפחה מטפלים בדמנציה בארץ ובעולם בעלת ידע מניסיון כבת משפחה מטפלת- Caregiver

מובילי קהילה

רם בלס
רם בלס
יו"ר מתנדב בעמותת ענבר למחלות ראומטיות, אוטואימוניות ודלקתיות. מטפל כבר למעלה מ-20 שנה באישתי ומתמודדים יחד עם ראומטיק ארטריטיס (RA).