כמוניבעיות גדילהילד בן 12, נעצר בגובה יורד במשקל

ילד בן 12, נעצר בגובה יורד במשקל

06/05/19 19:54
1 תגובות
שלום,
יש לי ילד בן 12, אני במעקב גדילה כבר יותר משנה, בגלל אחותו שנעצרה בגיל מאוד מוקדם (אצלה זה קשור להתבגרות מוקדמת) הכל היה סה"כ תקין עד שהיום ראינו שהילד נעצר ולא גבה כבר 6 חודשים וירד במשקל. חשוב לי לציין שלפני חצי שנה עשינו בדיקות מקיפות ולא היה שום דבר לא תקין. עכשיו הרופא שלך אותנו לעשות את כל הבדיקות מחדש של צליאק, ברזל, תפקודי תריס IGF ועוד. האם יכול להיות פתאום שינוי? מחלת מעי/ אי ספיגה/ אחר. כאשר לא היה כלום לפני חצי שנה וגם אין שום תופעות נוספות? אשמח מאוד לשמוע אם משהו/י חווה/תה משהו דומה. תודה רבה לעונים ולעונות.

1 תגובות

דר-שרי-קרפל-וולסקי
מומחה כמוני
בוגרת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון בנגב. מומחית ברפואת ילדים , התמחות ברפואת ילדים בבית חולים לילדים שניידר. מתמחה בהתמחות על באנדוקרינולוגיה וסכרת ילדים בבית חולים שניידר.
15/05/19 15:25
שלום רב, עשה נכון הרופא המטפל ששלח לבדיקות חוזרות הכוללת תפקודי תריס , סרולוגיה לצלאיק, ספירת דם , כימיה ומדדי דלקת ועוד. מחלות אוטואימניות ( שהגוף תוקף את עצמו) יכולות לפרוץ בכל עת, ונכון לחזור אחת ...
שלום רב, עשה נכון הרופא המטפל ששלח לבדיקות חוזרות הכוללת תפקודי תריס , סרולוגיה לצלאיק, ספירת דם , כימיה ומדדי דלקת ועוד.
מחלות אוטואימניות ( שהגוף תוקף את עצמו) יכולות לפרוץ בכל עת, ונכון לחזור אחת לתקופה על הבדיקות במיוחד כאשר יש שינוי קליני לרבות ירידה במשקל ועצירה בגדילה. בצליאק ,למשל, הקלינקה היחידה שיכולה להיות הינה עצירה בגדילה .
ולכן נכון, כשלב ראשון לחזור על בידקות כלליות ולאחר מכן לפי התשובות להחליט על צורך בהמשך בירור

מנהלי קהילה

פרופ' משה פיליפ
פרופ' משה פיליפ
פרופ' משה פיליפבוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, התמחות ברפואת ילדים בסורוקה ותת התמחות באנדוקרינולוגית ילדים באוניברסיטת מרילנד שבבולטימור ארה"ב. פרופ' פיליפ מנהל את המכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת במרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל מאז 1997. בנוסף, משמש פרופ' פיליפ כסגן דקאן למחקר ופיתוח בפקולטה לרפואה על שם סאקלר באוניברסיטת ת"א.
דר שרי קרפל וולסקי
דר שרי קרפל וולסקי
בוגרת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון בנגב. מומחית ברפואת ילדים , התמחות ברפואת ילדים בבית חולים לילדים שניידר. מתמחה בהתמחות על באנדוקרינולוגיה וסכרת ילדים בבית חולים שניידר.
בת אל גולדשטיין
בת אל גולדשטיין
שמי בת אל, סיימתי את לימודי התזונה באוניברסיטת אריאל בשנת 2013. עובדת במרפאה לאנדוקרינולוגיה במרכז שניידר לרפואת ילדים ובקליניקה פרטית באורנית. וכן, לומדת תואר שני ועובדת באוניברסיטת חיפה בחוג לתזונה והתנהגות. בעלת ניסיון רב בתהאמת טיפול תזונתי לילדים, בהתאם לצורכיהם והעדפותיהם של הילד ומשפחתו.
רותם דיאמנט
רותם דיאמנט
אחות אחראית מרפאה אנדוקרינית. אחות מוסמכת 25 שנים, בעלת תואר שני בסיעוד מאוניברסיטת חיפה. בוגרת קורס טיפול נמרץ ילדים.
שיר קליר הרפז
שיר קליר הרפז
פסיכולוגית בהתמחות שיקומית במכון אנדוקרינולוגיה וסוכרת, ביה"ח שניידר. בןגרת תואר שני בנוירופסיכולוגיה שיקומית מהמכללה האקדמית תל אביב יפו.
תודתנו לחברת פייזר על תרומה בלתי תלויה לסיוע בהקמת הקהילה. יובהר כי אין בתרומה זו כדי להשפיע על הפעילות או התוכן המוצגים בקהילה.