כמוניבעיות גדילהגיל עצמות מפגר אחר גיל הילד, שרק גדל מצילום לצילום

גיל עצמות מפגר אחר גיל הילד, שרק גדל מצילום לצילום

29/05/19 11:41
3 תגובות
שלום רב,
אני אמא לילד בן 10, נמוך, קטן ובריא ככל הידוע לנו. הילד מצוי במעקב ומאייש את האחוזונים התחתונים.
לא נבדק חוסר הורמון גדילה כי לא הופנינו.
כן מתפתח וגדל אבל לאט ומעט.
בזמנו צילום גיל עצמות הראה פער של 9 חודשים בין גילו הביולוגי לגיל העצמות (גיל העצמות פיגר ב 9 חודשים). בבדיקה שנה אחכ גיל העצמות פיגר בשנה וכעת שוב צילום - גיל העצמות מפגר בשנתיים (היינו מתאים לגיל 8).
מה משמעות הדבר? מה כדאי לבדוק אם בכלל?
זה מ-א-ד מפריע לו בכל הקשור בספורט. אודה להכוונה.

3 תגובות

RubyTuesday
30/05/19 12:40
ולמה שלא תעשו בדיקת הורמון גדילה? הוא כבר בן עשר, אל תחכי יותר מדי, ותפני לרופא אנדוקרינולוג ותתחילי עם הבדיקות.
תתעקשי על בדיקת הורמון הגדילה. אישית ממליצה על שניידר, אבל התורים שם ארוכים.
אפרת-הלכה-למעשה
30/05/19 19:12
כי הרופאים שהיינו איתו עד כה לא הפנו אותנו לבדיקת הורמון גדילה ואמרו שהוא כן גדל. לאט ומעט אבל גדל ונמצא על הסקלה. פשוט למטה. מישהו צריך לאייש את המקום..אשמח לתשובת איש מקצוע
דר-שרי-קרפל-וולסקי
מומחה כמוני
בוגרת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון בנגב. מומחית ברפואת ילדים , התמחות ברפואת ילדים בבית חולים לילדים שניידר. מתמחה בהתמחות על באנדוקרינולוגיה וסכרת ילדים בבית חולים שניידר.
05/06/19 19:28
שלום, לפי התיאור שלך בנך גדל באופן עקבי על אחזוני הגובה הנמוכים. חשוב לדעת מה הגובה שלך ושל אבא שלו על מנת לדעת מה הוא הגובה הגנטי הצפוי לו- אם למשל שינכן באחזונים הנמוכים גם סביר להניח שמתאים גנטית...
שלום, לפי התיאור שלך בנך גדל באופן עקבי על אחזוני הגובה הנמוכים.
חשוב לדעת מה הגובה שלך ושל אבא שלו על מנת לדעת מה הוא הגובה הגנטי הצפוי לו- אם למשל שינכן באחזונים הנמוכים גם סביר להניח שמתאים גנטית.
כמובן, שבכל מקרה, חשוב לעבר על דפוס הגדילה שלו , קצב הגדילה והאם לא היתה שבירת אחזונים. כמו כן, יש להעריך את ההתפתחות המינית שלו, ובידקות כלליות אשר יכולות להצביע על מחלה שיכולה להסביר את דפוס הגדילה.
ממליצה לך לגשת לרופא הילדים ובקש ממנו להעריך הילד ובמידת הצורך, להפנותו להערכת אנדוקרינלוג ילדים

מנהלי קהילה

פרופ' משה פיליפ
פרופ' משה פיליפ
פרופ' משה פיליפבוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, התמחות ברפואת ילדים בסורוקה ותת התמחות באנדוקרינולוגית ילדים באוניברסיטת מרילנד שבבולטימור ארה"ב. פרופ' פיליפ מנהל את המכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת במרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל מאז 1997. בנוסף, משמש פרופ' פיליפ כסגן דקאן למחקר ופיתוח בפקולטה לרפואה על שם סאקלר באוניברסיטת ת"א.
דר שרי קרפל וולסקי
דר שרי קרפל וולסקי
בוגרת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון בנגב. מומחית ברפואת ילדים , התמחות ברפואת ילדים בבית חולים לילדים שניידר. מתמחה בהתמחות על באנדוקרינולוגיה וסכרת ילדים בבית חולים שניידר.
בת אל גולדשטיין
בת אל גולדשטיין
שמי בת אל, סיימתי את לימודי התזונה באוניברסיטת אריאל בשנת 2013. עובדת במרפאה לאנדוקרינולוגיה במרכז שניידר לרפואת ילדים ובקליניקה פרטית באורנית. וכן, לומדת תואר שני ועובדת באוניברסיטת חיפה בחוג לתזונה והתנהגות. בעלת ניסיון רב בתהאמת טיפול תזונתי לילדים, בהתאם לצורכיהם והעדפותיהם של הילד ומשפחתו.
רותם דיאמנט
רותם דיאמנט
אחות אחראית מרפאה אנדוקרינית. אחות מוסמכת 25 שנים, בעלת תואר שני בסיעוד מאוניברסיטת חיפה. בוגרת קורס טיפול נמרץ ילדים.
שיר קליר הרפז
שיר קליר הרפז
פסיכולוגית בהתמחות שיקומית במכון אנדוקרינולוגיה וסוכרת, ביה"ח שניידר. בןגרת תואר שני בנוירופסיכולוגיה שיקומית מהמכללה האקדמית תל אביב יפו.
תודתנו לחברת פייזר על תרומה בלתי תלויה לסיוע בהקמת הקהילה. יובהר כי אין בתרומה זו כדי להשפיע על הפעילות או התוכן המוצגים בקהילה.