כמוניטרשת נפוצההחמרה בתסמינים בלקיחת טקיפדרה ?

החמרה בתסמינים בלקיחת טקיפדרה ?

19/06/19 15:43
5 תגובות
נוטלת טקפידרה מזה שנה. חזרתי לפני שלושה שבועות אחרי הפסקה עצמית של חודש (הרגשתי שהגוף שלי דוחה את התרופה והפסקתי על דעת עצמי) לפני מס׳ ימים עליתי למינון של 240 בוקר וערב ( עד אז הייתי על 120 בבוקר )התסמינים החמירו בקיצוניות( צד אחר התעורר גם, מתן שתן בדחיפות , כאבים , נוקשות) וגם מתלווה דופק מהיר לסירוגין ועייפות קיצונית בסימוכין לנטילת הכדור. תחושה שהגוף נלחם .וכתמים סגולים מתחת לעיניים . מישהו חווה /מכיר?

5 תגובות

dalia1
19/06/19 21:50
אני עם טקיפדרה 4 שנים
בהתחלה היו את כל התפועות שציינת
כעת הכל עבר פרט לאדמומיות בפנים לא תמיד.. בהצלחה
ד--ר-יובל-כרמון
מומחה כמוני
רופא בכיר במחלקה הנוירולוגית ביה"ח מאיר.מנהל מרפאת טרשת נפוצה.
20/06/19 11:17
שלום התלונות הנ"ל לא נשמעות הקשורות לנטילת התרופה, במיוחד אם היתה נטילה עד לאחרונה של התרופה ולא היו סימפטומים כאלה. בכל אופן כדאי להתייעץ עם הנוירולוג המטפל לראות שאין מדובר בסוג של התקף? ( הוא י...
שלום
התלונות הנ"ל לא נשמעות הקשורות לנטילת התרופה, במיוחד אם היתה נטילה עד לאחרונה של התרופה ולא היו סימפטומים כאלה.
בכל אופן כדאי להתייעץ עם הנוירולוג המטפל לראות שאין מדובר בסוג של התקף? ( הוא יכול לשקול לעשות הפסקה של יממה בתרופה...)
סאני.1
20/06/19 14:00
היו לי כבר תסמינים כאלו ( דופק מהיר) . וזו הסיבה שהפסקתי על דעת עצמי פעם שעברה. וחודשיים לפני כן , הנוירולוג הפסיק את הטיפול למשך שבועיים כי אספקת הכבד שלי לא יצאה תקינה בבדיקות דם. יכול להיות שזה בדי...
היו לי כבר תסמינים כאלו ( דופק מהיר) . וזו הסיבה שהפסקתי על דעת עצמי פעם שעברה. וחודשיים לפני כן , הנוירולוג הפסיק את הטיפול למשך שבועיים כי אספקת הכבד שלי לא יצאה תקינה בבדיקות דם. יכול להיות שזה בדיוק מה ששוב קורה והגוף מגיב כך לטיפול?
סאני.1
20/06/19 14:01
תודה על ההתייחסות ! התנסות ראשונה שלי כאן (:
ד--ר-יובל-כרמון
מומחה כמוני
רופא בכיר במחלקה הנוירולוגית ביה"ח מאיר.מנהל מרפאת טרשת נפוצה.
20/06/19 14:03
אז כל הפרטים האלה חשובים.
נשמע שאת לא מסתדרת כל כך טוב עם התרופה. פני לנוירולוג המטפל וביחד תחשבו על אפשרות טיפול מתאימה לך יותר....

מנהלי קהילה

ערן ברקוביץ
ערן ברקוביץ
פסיכולוג רפואי מומחה ובעל קליניקה פרטית .
פרופ'-איתן-אוריאל
פרופ'-איתן-אוריאל
מומחה בנוירולוגיה, בעל תואר שני במחלות כלי דם של המוח. מנהל המחלקה הנוירולוגית מרכז רפואי בלינסון. מזכיר האיגוד הנוירולוגי בישראל.
ד
ד"ר יובל כרמון
רופא בכיר במחלקה הנוירולוגית ביה"ח מאיר.מנהל מרפאת טרשת נפוצה.
ד
ד"ר אסתר גנלין
רופאה בכירה במכון הנוירולוגי בביה"ח שניידר ומנהלת המרפאה הנוירואימונולוגית בו. בוגרת רפואה בטכניון בהצטיינות. בעלת תואר שני באימונולוגיה בהצטיינות יתרה (אוניברסיטת תל אביב) ותואר דוקטור בביוכימיה (הטכניון). משלבת מחקר קליני ובסיסי בתחום טרשת נפוצה בילדים. חברה בקבוצת המחקר הבין לאומית לטרשת נפוצה בילדים- International Pediatric Multiple Sclerosis Study Group (IPMSSG)

מובילי קהילה

פזית
פזית
הייתי בריאה ורופאת שיניים. כיום , חולה בטרשת נפוצה ואומנית קרמיקה, מציירת ומטפלת באמצעות אומנות. קודם כל אמא לשני ילדים נפלאים וחברה עם כמה אנשים חמים וחכמים. יש מתנה ביכולת ליצור ... זה מאפשר נתינה הלאה וידיעה שגם מי שלא מכיר אותי אישית יוכל לקבל משהו ממני שישמח ויגרום לו הנאה. זו הסיבה שאני כותבת פה. לעזור ולהשיא עצה וגם לקבל ידע ממי ששותפים לדרך הטרשים של טרשת נפוצה בדרך זו או אחרת. 
לביא שיפמן
לביא שיפמן
לביא שיפמן הוא ממיסדי חברת MS ישראל בע"מ (חל"צ) ומכהן בה, בהתנדבות, כדירקטור. חברת MS ישראל יוזמת ומנהלת מגוון רחב של פעילויות לחולים בטרשת נפוצה, תוך שהיא מעלה את המודעות הציבורית למחלה, להשלכותיה ותופעות הלוואי שלה. בהשכלתו, הוא מוסמך של הטכניון בחיפה בהנדסת מחשבים, עם התמקדות בתחום רשתות תקשורת ונתונים וכמו כן בוגר, בהצטיינות, של התוכנית לניהול עסקי בכיר של האוניברסיטה העברית בירושלים. בשנת 1990, לאחר שירות קבע בממר"מ, לביא היה ממקימי הסניף הישראלי של חברת מיקרוסופט בישראל (עובד מס. 2) והמנהל הטכני הראשון שלה. בהמשך כיהן גם כסמנכ"ל השיווק והמכירות של מיקרוסופט ישראל ללקוחות גדולים במשק הישראלי. בנוסף לפעילות ההתנדבותית ב-MS ישראל לביא מכהן מזה כ-4 שנים כחבר ועד בעמותת איגוד האינטרנט הישראלי. כמו כן, לביא הוא המקים, הבעלים והעורך הראשי של האתר www.netcheif.com - המספק ידע נרחב ביותר על תחום האינטרנט והתקשורת, תוך התמקדות בסביבה הביתית. לביא נשוי לאורלי שאובחנה כחולת טרשת נפוצה לפני כ-20 שנה, הוא מתגורר בבת-ים ואב לבן ולבת.
תודתנו לחברת מרק סרונו על תרומה בלתי תלויה לסיוע בהקמת הקהילה. יובהר כי אין בתרומה זו כדי להשפיע על הפעילות או התוכן המוצגים בקהילה.
MS