כמוניסרטן הריאותקשריות נודולים

קשריות נודולים

04/07/19 9:49
4 תגובות
בן 64 חולה בראומטית ארטריטיס כ20 שנה מעשן סיגריות
שלום עשיתי ct ריאות ללא חומר ניגוד להלן ממצאים
שתי הריאות קשרים סמיכים הנעים מ4 - מ"מ עד 1 - ס"מ בחלקם מאוד סמיכים עם מדדים עד hu 180
במדיאסטינום בלוטה פראקירנית בקוטר 11 מ"ממ
בלוטות קטנות נוספות במדיאסטינום אמצעי
לסיכום שינויים אמיזמטיים קלים + פיברוטים + קשריות בשתי הריאות לאור אנזמה של מחלה ראומטית יתכן rheumatoid lung
מה המשמעות של התשובה תודה
רופא הריאות הפנה אותי לראומוטולוגית שתאבחן מה זה והיא החזירה אותי לרופא הריאות כי אין לה את המומחיות מה עלי לעשות איזה בדיקות נוספות אני צריך לעשות אובד במערכת הרפואית( וכן ידוע לי הפסקת עישון ולחזור לרופא ריאות אין תורך לציין בתשובה )

4 תגובות

ד--ר-אמיר-און
מומחה כמוני
מנהל מכון הריאות, מרכז רפואי שיבא, תל-השומר.
07/07/19 8:03
בירור קשריות בריאה, הנקראות נודולים באנגלית - NODULES - הינו סבוך שכן יש גורמים רבים לתופעה. בין היתר מחלות שונות כמו ראומטואיד ארטריטיס, תרופות או מישני לעישון - התחלה של גידול סרטני. לכן יש לבצע מעק...
בירור קשריות בריאה, הנקראות נודולים באנגלית - NODULES - הינו סבוך שכן יש גורמים רבים לתופעה. בין היתר מחלות שונות כמו ראומטואיד ארטריטיס, תרופות או מישני לעישון - התחלה של גידול סרטני. לכן יש לבצע מעקב קפדני במרפאה המתמחה בבירור נגעים אלה. מפני שאתה צעיר ומעשן ויש את מחלת הרקע, יש לבצע מעקב צמוד - כי לא ניתן לבצע ביופסיות מכל הקשריות האלה כל הזמן. לכן יש צורך בטכנולוגיה עם קרינה נמוכה שלא תסכן אותך. הטכניקה המועדפת נקראת בדיקת CT בית חזה בקרינה נמוכה וללא חומר ניגוד. בהצלחה.
gmgm
07/07/19 8:07
מה לגביי פט סיטי כדאי לעשות ?
ד--ר-אמיר-און
מומחה כמוני
מנהל מכון הריאות, מרכז רפואי שיבא, תל-השומר.
07/07/19 9:21
בדיקת PETCT מראה איפה יש פעילות ביולוגית מוגברת. איזה רקמה צריכה סוכר, צריכה אנרגיה. הבעיה היא שגם דלקת זיהומית כדלקת ריאות, גם דלקת לא זיהומית כראומטואיד ארטיריטיס וגם גידולים יכולים לקלוט – או לא לק...
בדיקת PETCT מראה איפה יש פעילות ביולוגית מוגברת. איזה רקמה צריכה סוכר, צריכה אנרגיה. הבעיה היא שגם דלקת זיהומית כדלקת ריאות, גם דלקת לא זיהומית כראומטואיד ארטיריטיס וגם גידולים יכולים לקלוט – או לא לקלוט ב PET. גם גודל הקשריות עלול להיראות שונה ב PETCT מפני שהיא בדיקה שלא נעשית בשאיפה עמוקה. לכן – המעקב האידיאלי להערכתי הינו בדיקת CT בית חזה קרינה נמוכה וללא חומר ניגוד. משתמשים ב PETCT אם רוצים לבצע ביופסיה או תהליך אחר, אבל לא למעקב.

gmgm
07/07/19 9:25
מודה לך מאוד חבר יקר

מנהלי קהילה

ד
ד"ר אמיר און
מנהל מכון הריאות, מרכז רפואי שיבא, תל-השומר.
ד
ד"ר מיה גוטפריד
מנהלת המכון האונקולוגי במרכז הרפואי מאיר בכפר סבא.מומחית באונקולוגיה ורפואה פנימית, עוסקת שנים רבות בתחום סרטן הריאות.