כמוניהשמנהשלשולים לאחר מיני מעקף

שלשולים לאחר מיני מעקף

22/07/19 23:54
8 תגובות
מועמדת לניתוח חוזר אחרי שרוול לפני 7 שנים (עליתי במשקל). הומלץ מיני מעקף. מבינה שזה חדש יחסית ואופנתי, אבל חוששת שאין מספיק ניסיון לגבי תופעות לוואי של שלשולים וגזים דרך קבע. קוראת תלונות של מנותחים על פגיעה באיכות החיים ונחרדת. הבנתי שמעקף רגיל של שתי השקות לא מתאפיין בשלשולים. כנראה בגלל שעוקפים פחות מעי. האם יש למישהו מידע מרוכז בנושא? תודה

8 תגובות

Ruths
מוביל קהילה
סובלת מדלקת מפרקים שיגרונית וניוונית, ומחפשת להחליף מידע בנושא
23/07/19 9:52
היי רבקה אני לאחר 4 שנים של ניתוח מעקף קיבה והורדה של 52 ק"ג. בקשר לשלשולים, ואני מציינת אצלי בלבד אכן בבוקר אני יוצאת פעמיים, קיבה רכה עד שלשול, לעתים נדירות שאני יוצאת פעם שלישית. מאחר וקיימת א...
היי רבקה
אני לאחר 4 שנים של ניתוח מעקף קיבה והורדה של 52 ק"ג.
בקשר לשלשולים, ואני מציינת אצלי בלבד
אכן בבוקר אני יוצאת פעמיים, קיבה רכה עד שלשול, לעתים נדירות שאני יוצאת פעם שלישית.
מאחר וקיימת אי ספיגה, אם אני אוכלת אוכל שומני, כמו צ'יפס (יותר מ 20 יחידות) או דומה, קורה שאני משלשלת.
בשנתיים הראשונות סבלתי מגזים, בעיקר בערב ותופעה זו נעלמה.
בכל יום כשאני מסתכלת במראה אני מאושרת שהחלטתי על הצעד הזה.
יחד עם זאת, אל תחשבי שהניתוח הוא קסם, ללא סוויץ בראש שהאוכל שולי ולא דבר עיקרי בחיים האכזבה מגיעה עם השמנה חוזרת.
כשאני במקום של "הכל כלול" או אכול כפי יכולתך, אני לוקחת את הצלחת, מסתובבת ובודקת את כל "הסחורה" ובוחרת כמות לפי הקיבה ולא לפי העיניים כמו אנטי פסטי, פטריות ודג או גבינה.
בכל החלטה שלך, מאחלת לך הצלחה
רבקה.123
23/07/19 10:56
תודה רות. קראתי תגובה דומה שלך למישהו אחר. השאלה היא האם עברת מעקף מיני או רגיל (שתי השקות). כי אני יודעת שתופעות הלוואי מאפיינות בעיקר את מעקף המיני. עוקפים כנראה קטע מעי ארוך יותר. האם שמעת מאחרים?
mikela62
06/08/19 14:57
אני עברתי מיני מעקף לפני קרוב לשלוש שנים, עם השקה אחת, ולא היו שלשולים ולא גזים ולא עצירות. היציאות היו כמו תמיד. רוב הזמן פעם ביום סדיר. לא היו כאבים ולא תופעות לוואי, אלא אם הגזמתי באוכל, ואז הגיעו ...
אני עברתי מיני מעקף לפני קרוב לשלוש שנים, עם השקה אחת, ולא היו שלשולים ולא גזים ולא עצירות. היציאות היו כמו תמיד. רוב הזמן פעם ביום סדיר. לא היו כאבים ולא תופעות לוואי, אלא אם הגזמתי באוכל, ואז הגיעו בחילות, לשמחתי, שעצרו אותי. כי כפי שנכתב למעלה - לא עשינו ניתוח בראש אלא רק בקיבה, ואת הראש יש להמשיך ולאמן....
Ruths
מוביל קהילה
סובלת מדלקת מפרקים שיגרונית וניוונית, ומחפשת להחליף מידע בנושא
18/08/19 8:31
רבקה בוקר טוב
עברתי ניתוח מעקף ולא מיני ואני מאוד מרוצה.
Ruths
מוביל קהילה
סובלת מדלקת מפרקים שיגרונית וניוונית, ומחפשת להחליף מידע בנושא
24/07/19 6:25
היי רבקה עברתי מעקף עם 2 השקות.
מה ששמעתי מאחרים זה שמה שמכניסים לפה משפיע על מה ואיך זה יוצא :embrsd:
מכיוון שיש אי ספיגה היציאה שומנית ורכה
Lapind-Audubon
24/07/19 12:49
הי רות, שאלה קצת לא קשורה: התופעה שאת מתארת, של שלשולים אחרי אכילת מאכל שומני, קוראת גם אצלי, ואחרי הרבה פחות מ20 צ'יפסים. זה הגיע לרמה שלפני כמה שנים רופא אמר לי (אחרי שפונתי לבית חולים בגלל אכילת כ...
הי רות, שאלה קצת לא קשורה:
התופעה שאת מתארת, של שלשולים אחרי אכילת מאכל שומני, קוראת גם אצלי, ואחרי הרבה פחות מ20 צ'יפסים. זה הגיע לרמה שלפני כמה שנים רופא אמר לי (אחרי שפונתי לבית חולים בגלל אכילת כף מטבוחה) לא לאכול שומן. איך את מתמודדת עם זה? זה לא פוגע לך במחזור? את יודעת ממה זה נגרם (במקרה שלך כמובן)?
חשוב לי לציין שמעולם לא סבלתי מעודף משקל וכתוצאה מהרגישות הזו הגעתי לתת משקל
gidi39
26/07/19 9:42
הצטרפי לקבוצת קיצורי קיבה שם יענו לך על הכול
פה זו קהילה כללית יש גם אנשי מקצוע שם
רבקה.123
26/07/19 11:36
תודה. אפשר לינק או כתובת מדויקת?

מנהלי קהילה

שירי נקש
שירי נקש
אני דיאטנית קלינית בעלת קליניקה בפתח תקווה. בוגרת תואר ראשון בתזונה קלינית (B.Sc) בפקולטה לחקלאות, מהאוניברסיטה העברית. בוגרת סטאז' בבית חולים וולפסון ובעלת רישיון עבודה מטעם משרד הבריאות. מלווה, תומכת, מנחה ומטפלת באנשים (גברים, נשים וילדים) אשר רוצים לעשות שינוי בדרך האכילה שלהם, כל אחד ומטרתו - ירידה ,שמירה ועלייה במשקל. תזונה זהו תחום דינמי מאוד ומתעדכן כל הזמן. במסגרת מחויבותי למטופליי, אני מעורה ומתעדכנת בספרות המקצועית העדכנית ביותר ובמחקרים חדשים מהארץ והעולם. בחיי האישיים אני מיישמת את התורה עליה אני ממליצה למטופליי: מנהלת אורח חיים ספורטיבי עם הרגלי אכילה מאוזנים שהפכו לשגרת חיי וחיי משפחתי. הניסיון הרב אותו צברתי במהלך השנים בעולם העיסקי כמנהלת בכירה, תורמים לי רבות בעיסוקי כדיאטנית בהנעת אנשים להשגת מטרותיהם וביכולתם להשיג תוצאות מיטביות. כל אלו הופכים אותי לדיאטנית יותר טובה ולמטפלת מקצועית ומנוסה. יחד עם המטופלים אנחנו יוצאים למסע שבו הם מאמצים הרגלים נכונים ובריאים בקלות רבה ובהנאה גדולה, תוך השגת המטרות האישיות וקבלת תוצאות וחשוב מכך- שמירה עליהן.
יפעת אלנקרי
יפעת אלנקרי
נעים מאוד, שמי יפעת אלנקרי דיאטנית קלינית בעלת תואר בתזונה B.SC מטעם אוניברסיטת אריאל ובעלת תואר B.A במדעי ההתנהגות. נשואה ואמא לארבעה. עובדת נכון להיום כדיאטנית כללית וילדים בקופ"ח לאומית, מקבלת בקליניקה פרטית בגינות שומרון אכילה רגשית והפרעות אכילה על כל גווניהן. בנוסף מתרגלת באוניברסיטת אריאל בחוג למדעי התזונה ודיאטנית בפרוייקט אורח חיים בריא מטעם משרד החינוך.
שרון לוטן פסיכולוגית
שרון לוטן פסיכולוגית
פסיכולוגית רפואית מומחית. בעלת ניסיון רב בעבודה עם מבוגרים המתמודדים עם השמנה, לפני ואחרי ניתוח בריאטרי, במסגרת טיפול פרטני או קבוצתי. בנוסף מטפלת במבוגרים ובני נוער המתמודדים עם מצבים רפואיים שונים במטרה לקדם את בריאותם הגופנית ורווחתם הנפשית. עובדת במסגרת ציבורית ובקליניקה פרטית.
ד״ר הדר מילוא-רז
ד״ר הדר מילוא-רז
מומחית לרפואה פנימית. התמחות בפנימית ו' בשיבא. כעת בהתמחות שניה באנדוקרינולוגיה במכון האנדוקריני בשיבא ורופאה ב״מרכז הישראלי לטיפול בעודף משקל״ בשיבא.

מובילי קהילה

razm121
razm121
עברתי ניתוח מעקף קיבה לפני כשבע שנים .הדרך הניתוחית שלי, הייתה רצופה בעליות רבות ומורדותמהם למדתי רבות על סוגיי  הניתוחים הבריאטרים ועל המעקף בפרט.מזמין אותכם, להצטרף יחד למסע ולדרך אשר אתם עושים בקבוצה לניתוחים בריאטרים.רק יחד נגיע למטרה אשר הצבנו לעצמנו.  
Ruths
Ruths
סובלת מדלקת מפרקים שיגרונית וניוונית, ומחפשת להחליף מידע בנושא