כמונימחלות לבמתן מענה בנושאים רגשיים הקשורים להתמודדות עם מחלת לב

מתן מענה בנושאים רגשיים הקשורים להתמודדות עם מחלת לב

08/08/19 0:37
6 תגובות
שלום לחברי הקהילה.
שמי דייאנה קליין, פסיכולוגית שיקומית מומחית, במכון לשיקום חולי לב בשיבא.
מתוך הבנה כי ההתמודדות הרגשית סביב מחלת הלב היא חלק אינטגרלי מהתהליך השיקומי והרפואי, נחקר ופותח מענה פסיכולוגי הממוקד בהיבטים פסיכו-קרדיאליים.
אני כאן באם הנכם רוצים לשתף, להתייעץ או לקבל מידע פסיכולוגי באשר להתמודדותכם.

6 תגובות

MAJER
לפני 5 ימים
דיאנה שלום
שמח על הפניה אל ציבור חולי /מנותחי הלב
האם הדו שיח יהיה דרך האתר "כמוני" או הגעה למשרדך בשיבא
דייאנה-קליין
מומחה כמוני
פסיכולוגית שיקומית מומחית במכון לשיקום חולי לב, בי״ח שיבא, תל השומר.
לפני 5 ימים
שלום,
המענה הוא כאן באתר. בשמחה תוכלו לשאול או לשתף ואהיה כאן על מנת להביע את התייחסותי. כמובן המענה כאן אינו מחליף פניה לטיפול פסיכולוגי בעת הצורך.
MAJER
לפני 4 ימים
תודה על התגובה
מה עושים לתופעה שלאחר ניתוח לב פתוח מערכת השינה נפגעה וזמן שינה עמוקה מאד קטנה וקמים עייפים התעניינתי בין חברים בשיקום הלב אז אכן יש חוסר מנוחה מאז הניתוח
דייאנה-קליין
מומחה כמוני
פסיכולוגית שיקומית מומחית במכון לשיקום חולי לב, בי״ח שיבא, תל השומר.
לפני 4 ימים

היי שוב.שאלה חשובה וטובה.אנו רואים אצל משתקמים רבים דריכות יתר המתבטאת בין היתר בקשיי שינה. בגדול, בעצם המערכת הגופנית-נפשית יצאה מאיזון ויש נסיון הישרדותי לאתר האם נשקפת עדיין סכנה. ל׳בדיקה׳ המתמש...

היי שוב.
שאלה חשובה וטובה.
אנו רואים אצל משתקמים רבים דריכות יתר המתבטאת בין היתר בקשיי שינה. בגדול, בעצם המערכת הגופנית-נפשית יצאה מאיזון ויש נסיון הישרדותי לאתר האם נשקפת עדיין סכנה. ל׳בדיקה׳ המתמשכת הזו יש מחיר, כי זה מאד מעייף ולא מועיל להיות במתח ודריכות כל הזמן.
החדשות המנחמות הן, שזה זמני. בדרך כלל בתקופה של עד 3 חודשים כבר מתחילים להסתגל ולרכוש בטחון במצב ואז בהדרגה יש רגיעה ומסתמן שיפור משמעותי. לעתים בשל החלמה פיזית לוקח אף מעט יותר זמן. בכל מקרה, אם יש מצוקה משמעותית סביב הנושא, ניתן בהתייעצות עם רופא לקבל טיפול תרופתי שמקל. בנוסף, לפנות לייעוץ פסיכולוגי כיצד להתמודד עם הקושי בהיבט הרגשי וכן לרכוש כלים להרגעה עצמית כמו תרגול נשימות, הרפיה ומדיטציות שונות.

MAJER
לפני 3 ימים
בס"ד דנה שלום תודה על התגובה, ובכן אני נותחתי ב2/2016ועדין סובל מבעיות שינה עברתי את המסלול שכתבת כולל מעבדת שינה ושימוש באופן קבוע עם CPAP ד.א. כדורי שינה גרמו לי להרגיש לאחר...
בס"ד
דנה שלום
תודה על התגובה, ובכן אני נותחתי ב2/2016ועדין סובל מבעיות שינה עברתי את המסלול שכתבת כולל מעבדת שינה ושימוש באופן קבוע עם CPAP ד.א. כדורי שינה גרמו לי להרגיש לאחר השקמה בוקר כמו "מסומם" גם שהחלפתי סוגי כדורים
מה נשאר עוד לעשות , אני מעלה את זאת כאן כי כמו שכבר כתבתי חברים בשיקום הלב עם אותן סימנים
בברכה
ושוב תודה
ולנטינו
לפני 3 ימים
יש ביוטיוב סרטוני הרפיה של פסיכולוג קליני בשם ד"ר ברוך אליצור. לי אישית זה מאוד עוזר להירדם. ממליץ לנסות

מנהלי קהילה

פרופ' גדי קרן
פרופ' גדי קרן
מנהל המערך הקרדיולוגי, מרכז רפואי ת"א, פרופ' מן המניין בקרדיולוגיה באוניברסיטת ת"א, מופקד קתדרה לקרדיולוגיה ע"ש חיים שיבא באוניברסיטת ת"א.
ד
ד"ר אסי מלויצקי
מומחה ברפואה פנימית ורפואת הלב. בוגר בית הספר לרפואה בבאר-שבע. התמחות ברפואה פנימית וקרדיולוגיה במרכז הרפואי תל-אביב ע"ש סוראסקי. תחומי עיסוק – אי-ספיקת לב, קרדיולוגיה קלינית, הדמיית לב לא פולשנית, רפואה פנימית. מדריך קליני בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל-אביב.
דייאנה קליין
דייאנה קליין
פסיכולוגית שיקומית מומחית במכון לשיקום חולי לב, בי״ח שיבא, תל השומר.

מובילי קהילה

eitanab
eitanab
הי לכולם, שמי איתן, בן 44, אב לשלושה ילדים מקסימים, מאוד אוהב לרכוב על אופניים אופניים בשטח, טיולים, בילויים ובעיקר אוהב אנשים. בחודש נובמבר 2015 עברתי השתלת לב בארצות הברית , לאחר המתנה בישראל של מעל שנה, כחצי שנה מתוך תקופה זו באשפוז בבית חולים. בגיל 17 אובחנה בליבי קרדיומיופטיה. עד גיל 41 לא תסמיני כלל ואז תוך זמן קצר מאוד (חודשים ספורים) חלה הרעה משמעותית במחלת הלב שהוגדרה אז כאי ספיקה חמורה שהכניסה אותי לרשימת המתנה להשתלת לב. כבר במהלך האשפוז הארוך אפשר לומר שגיליתי את עצמי מחדש ונוכחתי שיש לי כוחות נסתרים שאף פעם לא ידעתי על קיומם. תקופה ארוכה באשפוז בבית חולים היא לא פשוטה ושואבת כוחות פיזיים ובעיקר מנטליים רבים. במהלך תקופת האשפוז נוכחתי שההתמודדות היא שונה לגמרי בין חולה לחולה ולא כולם מצליחים לאזור את הכוחות הדרושים להתמודדות הקשה והארוכה. לחוות על בשרי את החוויות הלא פשוטות לעיכול ומצד שני לצפות מהצד בדרכם הייחודית של חולים אחרים להתמודד הביאה אותי להחלטה להקדיש מזמני ומנסיוני לתמיכה ועזרה לחולי לב.