כמוניסרטן השדחוסר נתרן בדם

חוסר נתרן בדם

11/08/19 19:29
2 תגובות
שלום רב,
האם חוסר נתרן בדם גורם לחולשה כללית, חוסר אנרגיות וחוסר תאבון?
זה היה בממצא בבדיקות הדם האחרונות שלי מלפני כעשרה ימים, נאמר לי על ידי רופא המשפחה וגם על ידי הכירורגית שד שלי, שהחולשה הכללית המתמשכת זה בגלל זה. נאמר לי להוסיף עוד מלחים למזון שלי ( ואני ממש... לא אוהבת מלח...:-( )
התחלתי לשתות משקה איזוטוני להעלאת האנרגיות ובמשקה הזה כתוב שיש: תלת נתרן ותלת אשלגן. זה נקרא: power add בבקבוקים בטעמים שונים בכמות של 500 מ"ל.
בתודה מראש,
חני

2 תגובות

ד-ר-רינת-ברנשטיין-מו
מומחה כמוני
בוגרת בית בית הספר לרפואה של הטכניון בחיפה. התמחות במערך אונקולוגי במרכז הרפואי תל אביב ע"ש סוראסקי (איכילוב), ובהמשך התמחות בגנטיקה רפואית במכון הגנטי במרכז הרפואי תל אביב ע"ש סוראסקי (איכילוב). מ-2017 עובדת כרופאה בכירה ביחידת השד במכון האונקולוגי במרכז רפואי שיבא תל השומר. משלבת עבודה בטיפול בחולות סרטן שד בכל שלבי המחלה, ובייעוץ גנטי למשפחות וחולים עם חשד לתסמונות סרטן תורשתיות.
11/08/19 21:17
הי, תלוי כמה הנתרן נמוך. אם הוא מתחת לגבול התחתון של הנורמה, בהחלט יכל לגרום חולשה. פחות לחוסר תאבון. לא ממש פירטת מה הרקע הרפואי שלך, אבל זו לא תופעה שכיחה באנשים שלא מקבלים טיפולים תרופתיים. לא חייב...
הי, תלוי כמה הנתרן נמוך. אם הוא מתחת לגבול התחתון של הנורמה, בהחלט יכל לגרום חולשה. פחות לחוסר תאבון. לא ממש פירטת מה הרקע הרפואי שלך, אבל זו לא תופעה שכיחה באנשים שלא מקבלים טיפולים תרופתיים. לא חייבים לאכול מלוח כדי להשלים חסרים, ולא יזיק לברר מה הסיבה לזה. לא מכירה את המושגים תלת-נתרן או תלת-אשלגן, ממליצה להתייעץ עם רופא שיכול לראות מה כתוב על האריזה וגם מכיר את הרקע הרפואי שלך.
תרגישי טוב
chan48
11/08/19 22:03
ראשית: תודה על המענה המהיר! התוצאה האחרונה הייתה: 131 לפני שבוע. מחר אבצע שוב בדיקות דם. אני בטיפול ביולוגי פעם בשלושה שבועות, פרג'טה+הרצפטין . הכימו נגמר לפני 4 חודשים לאחר שהיה רצוף שבעה עשר שבועו...
ראשית: תודה על המענה המהיר! התוצאה האחרונה הייתה: 131 לפני שבוע. מחר אבצע שוב בדיקות דם. אני בטיפול ביולוגי פעם בשלושה שבועות, פרג'טה+הרצפטין . הכימו נגמר לפני 4 חודשים לאחר שהיה רצוף שבעה עשר שבועות, טאקסול, כל שבוע. בעקבות התרופות והטיפול, לא נזקקתי לנתוח. אני מטופלת באסותא רמת החייל. ביום שלישי הקרוב יש לי שוב בדיקת אקו לב אצל פרופ' בלידן אדוארד המקסים ( זו תהייה לי פעם רביעיתI ולאחריו, טיפול ביולוגי. בשאלתי הראשונה אליך, שכחתי לספר את "קורות חיי" בשנה האחרונה. הסרטן בשד התגלה בספטמבר הקודם.


מנהלי קהילה

ד
ד"ר תניר אלוייס
מומחית בכירורגיה כללית וכירורגית שד מנהלת מרכז בריאות השד ע"ש שרה מרקוביץ במרכז הרפואי קפלן מרצה בכירה בביה"ס לרפואה של האוניברסיטה העברית יו"ר יוצאת של החברה הישראלית למחלות שד
ד
ד"ר נעה אפרת בן-ברוך
מנהלת המכון האונקולוגי במרכז הרפואי קפלן יו"ר קבוצת השד במסגרת האיגוד האונקולוגי הישראלי יו"ר ועדת עדכון סרטן שד מטעם האגודה למלחמה בסרטן נציגת קבוצת השד בקבוצת המחקר הבינלאומית BIG חוקרת ראשית במחקרים קליניים רבים בתחום סרטן שד מוקדם וגרורתי
עו
עו"ס אורית שפירא
* מנהלת מחלקת שיקום ורווחה של האגודה למלחמה בסרטן וחברת הנהלת 'האגודה הישראלית לפסיכואונקולוגיה'.   *מנחת קבוצות בכירה באגודה (קבוצת בוגרים צעירים, קבוצת נשים צעירות המתמודדות עם סרטן, קבוצת תמיכה לזוגות שאחד מבני הזוג חלה בסרטן, קבוצת תמיכה להורים שכולים ועוד) ואחראית על עדכון המידע של האגודה למלחמה בסרטן בנושא 'זכויות ושירותים, מידע לחולי סרטן'.   * בוגרת תואר שני בהצטיינות בעבודה סוציאלית (MSW), אוניברסיטת תל אביב. מומחית בתחום הבריאות.   * בעבר עובדת סוציאלית, המחלקה האונקולוגית, מרכז רפואי תל אביב (איכילוב) והעובדת הסוציאלית ב'הוספיס בית' של האגודה למלחמה בסרטן, תל השומר.
עו
עו"ד שירין ג'יריס
אחראית על תחום מיצוי זכויות בעמותת אחת מתשע. בעלת תואר ראשון במשפטים מהאוניברסיטה העברית ירושלים, ותואר שני במשפטים מאוניברסיטת חיפה. נותנת ייעוץ משפטי לנשים המתמודדת עם סרטן שד אודות זכויותיהן, ומייצגת אותן במידת הצורך מול קופות חולים, ביטוח לאומי וחברות ביטוח פרטיות. משתתפת בכנסים ופורמים של ארגוני זכויות וארגוני חולים לקידום נושאים רלוונטיים. בעבר עבדה בתור יועצת משפטית בבית משפט מחוזי בחיפה.
ד
ד"ר רינת ברנשטיין מו
בוגרת בית בית הספר לרפואה של הטכניון בחיפה. התמחות במערך אונקולוגי במרכז הרפואי תל אביב ע"ש סוראסקי (איכילוב), ובהמשך התמחות בגנטיקה רפואית במכון הגנטי במרכז הרפואי תל אביב ע"ש סוראסקי (איכילוב). מ-2017 עובדת כרופאה בכירה ביחידת השד במכון האונקולוגי במרכז רפואי שיבא תל השומר. משלבת עבודה בטיפול בחולות סרטן שד בכל שלבי המחלה, ובייעוץ גנטי למשפחות וחולים עם חשד לתסמונות סרטן תורשתיות.

מובילי קהילה

נעה גביש
נעה גביש
אישה ואמא לשלושה ילדים :)הומאופטית בהכשרתי. אפיה ובישול הן אחת האהבות שלי במיוחד כשהן מאירות ומשמחות אחרים. בשבילֵי חיי ליוותי נשים במסע הלידה המיוחד שלהן, והיום אחרי מסע ברכבת ההרים, עקב גילוי גידול סרטני בשד, שנכפה עלי, אני יודעת ומבינה כמה חשוב הליווי של מישהי שהייתה שם ולו רק כדי להקשיב ולחבק. אני אשמח ללוות ולהיות בשביל מי שצריכה ורוצה.   הסדנא שלי - תשוקות מרפאות - תשוקות ומיניות בזמן משבר ושינוי - ערב חד פעמי יחודי ומרומם את הנפש בו ביחד אתכם אנחנו נזכרים שתשוקה, לכל מה שנעשה היא חלק מאיכות ובריאות החיים שלנו. מוזמנות לקבוצה שלי בפייסבוק : תשוקות מרפאות
יסמין כהן
יסמין כהן
בלוגרית וכותבת תוכן, נמצאת בעיצומו של פרויקט מימון המונים לספר "יומן צמיחה" היכנסו ותמכו: https://tinyurl.com/recovery-diary נמצאת פה כדי לחזק ולהתחזק. מאמינה שהכל קורה לטובתנו.
תודתנו לחברת רוש על תרומה בלתי תלויה לסיוע בהקמת הקהילה. יובהר כי אין בתרומה זו כדי להשפיע על הפעילות או התוכן המוצגים בקהילה.