כמוניטרשת נפוצהמשהו חדש לי ומוזר!!!...

משהו חדש לי ומוזר!!!...

11/08/19 22:13
5 תגובות
ערב טוב!
משהו מוזר קורא לי...האם זה מוכר בטרשת??..
היום הרגשתי דקירות מאזור כוון העין למצח למעלה לא בתוך העין אלא חיצונית,זה נמשך מספר דקות לא ברציפות .עם הפסקות.
והאם מרגישים חום בגוף מידי פעם שמוביל לחולשה כאילו שעומדים להתעלף?..
האם מישהו מכיר את התסמינים האלו..
תודה, גלי!

5 תגובות

ד-ר-אסתר--גנלין
מומחה כמוני
רופאה בכירה במכון הנוירולוגי בביה"ח שניידר ומנהלת המרפאה הנוירואימונולוגית בו. בוגרת רפואה בטכניון בהצטיינות. בעלת תואר שני באימונולוגיה בהצטיינות יתרה (אוניברסיטת תל אביב) ותואר דוקטור בביוכימיה (הטכניון). משלבת מחקר קליני ובסיסי בתחום טרשת נפוצה בילדים. חברה בקבוצת המחקר הבין לאומית לטרשת נפוצה בילדים- International Pediatric Multiple Sclerosis Study Group (IPMSSG)
12/08/19 10:25
גלי שלום כל אחד יכול לחוות מיחושים כאלב ואחרים, מאוד אינדבידואלי. ספציפית לתיאור המוצג זו לא תלונה קלאסית אופיינית. בעקרון כל תלונה שנמשכת פחות מ- 24 שעות ברצף איננה נחשבת כחלק מהתקף דלקתי של טר...
גלי שלום

כל אחד יכול לחוות מיחושים כאלב ואחרים, מאוד אינדבידואלי. ספציפית לתיאור המוצג זו לא תלונה קלאסית אופיינית.
בעקרון כל תלונה שנמשכת פחות מ- 24 שעות ברצף איננה נחשבת כחלק מהתקף דלקתי של טרשת.
מיחושים לא ספציפיים יכולים לבטא גם מצב רגשי של דאגה או חרדה. כאב דוקר מאזור העין למצח יכול להיות חלק מביטוי של מיגרנה גם ללא כאבי ראש שמופיעים בהמשך.
חשוב להקפיד על מנוחה, שתייה מספקת , אכילה מסודררת, פעילות גופנית סדירה. אולי הגוף מאותת על צורך בהורדת הילוך והקפדה על הרגלי חיים נכונים ? שחרור ממתח מצטבר?
גלי324
12/08/19 13:36
תודה, ד״ר אסתר על תשובתך עליי לציין שאני לא במתח.למרות מצבי הבריאותי לאחרונה,אני מנהלת אורח חיים בריא.ממשיכה רגיל למרות תקופה של בירורים לפני האבחנה הרפואית שאני עוברת כרגע.אפילו לעבוד חזרתי.למעט קצ...
תודה, ד״ר אסתר על תשובתך
עליי לציין שאני לא במתח.למרות מצבי הבריאותי לאחרונה,אני מנהלת אורח חיים בריא.ממשיכה רגיל למרות תקופה של בירורים לפני האבחנה הרפואית שאני עוברת כרגע.אפילו לעבוד חזרתי.למעט קצת דאגה מתשובת ההמייר,ממשיכה רגיל בחיי. כי לחץ. וחרדה רק. יגרעו ולא יועילו בכלום במצב זה.אז ממשיכה בחיי
תודה, והמשך יום טוב!
גלי324
22/08/19 22:44
בטעות לחצתי על דווח,ולא מצליחה למחוק מצטערת.נא לא להתייחס. תודה!
יודיוד
19/08/19 8:49
קרה גם לי בעבר מאד כואב ומפחיד אני קישרתי זאת לנסיעה לים המלח בגלל הירידות החזקות מירושלים לים המלח "אבל מה אני יודע "
ערן-ברקוביץ
מומחה כמוני
פסיכולוג רפואי מומחה ובעל קליניקה פרטית .
19/08/19 9:03
שלום יודיוד תודה ששיתפת, אני חושב שמאוד עוזר ומקל לדעת שעוד מישהו חש במשהו דומה (ואולי עוד נוספים שרק קראו ולא הגיבו עדיין) הגוף הוא מכונה מופלאה ומורכבת ועדיין לא הכל פוצח. בעוד שכן יודעים מה קורה ב...
שלום יודיוד תודה ששיתפת, אני חושב שמאוד עוזר ומקל לדעת שעוד מישהו חש במשהו דומה (ואולי עוד נוספים שרק קראו ולא הגיבו עדיין)
הגוף הוא מכונה מופלאה ומורכבת ועדיין לא הכל פוצח. בעוד שכן יודעים מה קורה בהתקף טרשת נפוצה, ישנם סימפטומים שאינם קשורים למחלה. מי שחולה בטרשת נפוצה (לצערי) אינו חסין משאר ההשפעות על הגוף או סימפטומים מסיבות אחרות. מאוד ייתכן שהסימפטומים נבעו משינוי הלחצים בירידות לים המלח ובמידה והם חלפו לאחר הסתגלות ללחץ החדש זהו סימן מצויין לטריגר נקודתי שחלף. ובכל מקרה, תמיד מומלץ בפגישה עם הנוירולוג לשתף אותו בתחושות והסימפטומים שעלו בין הפגישות.

מנהלי קהילה

ערן ברקוביץ
ערן ברקוביץ
פסיכולוג רפואי מומחה ובעל קליניקה פרטית .
פרופ'-איתן-אוריאל
פרופ'-איתן-אוריאל
מומחה בנוירולוגיה, בעל תואר שני במחלות כלי דם של המוח. מנהל המחלקה הנוירולוגית מרכז רפואי בלינסון. מזכיר האיגוד הנוירולוגי בישראל.
ד
ד"ר יובל כרמון
רופא בכיר במחלקה הנוירולוגית ביה"ח מאיר.מנהל מרפאת טרשת נפוצה.
ד
ד"ר אסתר גנלין
רופאה בכירה במכון הנוירולוגי בביה"ח שניידר ומנהלת המרפאה הנוירואימונולוגית בו. בוגרת רפואה בטכניון בהצטיינות. בעלת תואר שני באימונולוגיה בהצטיינות יתרה (אוניברסיטת תל אביב) ותואר דוקטור בביוכימיה (הטכניון). משלבת מחקר קליני ובסיסי בתחום טרשת נפוצה בילדים. חברה בקבוצת המחקר הבין לאומית לטרשת נפוצה בילדים- International Pediatric Multiple Sclerosis Study Group (IPMSSG)

מובילי קהילה

פזית
פזית
הייתי בריאה ורופאת שיניים. כיום , חולה בטרשת נפוצה ואומנית קרמיקה, מציירת ומטפלת באמצעות אומנות. קודם כל אמא לשני ילדים נפלאים וחברה עם כמה אנשים חמים וחכמים. יש מתנה ביכולת ליצור ... זה מאפשר נתינה הלאה וידיעה שגם מי שלא מכיר אותי אישית יוכל לקבל משהו ממני שישמח ויגרום לו הנאה. זו הסיבה שאני כותבת פה. לעזור ולהשיא עצה וגם לקבל ידע ממי ששותפים לדרך הטרשים של טרשת נפוצה בדרך זו או אחרת. 
לביא שיפמן
לביא שיפמן
לביא שיפמן הוא ממיסדי חברת MS ישראל בע"מ (חל"צ) ומכהן בה, בהתנדבות, כדירקטור. חברת MS ישראל יוזמת ומנהלת מגוון רחב של פעילויות לחולים בטרשת נפוצה, תוך שהיא מעלה את המודעות הציבורית למחלה, להשלכותיה ותופעות הלוואי שלה. בהשכלתו, הוא מוסמך של הטכניון בחיפה בהנדסת מחשבים, עם התמקדות בתחום רשתות תקשורת ונתונים וכמו כן בוגר, בהצטיינות, של התוכנית לניהול עסקי בכיר של האוניברסיטה העברית בירושלים. בשנת 1990, לאחר שירות קבע בממר"מ, לביא היה ממקימי הסניף הישראלי של חברת מיקרוסופט בישראל (עובד מס. 2) והמנהל הטכני הראשון שלה. בהמשך כיהן גם כסמנכ"ל השיווק והמכירות של מיקרוסופט ישראל ללקוחות גדולים במשק הישראלי. בנוסף לפעילות ההתנדבותית ב-MS ישראל לביא מכהן מזה כ-4 שנים כחבר ועד בעמותת איגוד האינטרנט הישראלי. כמו כן, לביא הוא המקים, הבעלים והעורך הראשי של האתר www.netcheif.com - המספק ידע נרחב ביותר על תחום האינטרנט והתקשורת, תוך התמקדות בסביבה הביתית. לביא נשוי לאורלי שאובחנה כחולת טרשת נפוצה לפני כ-20 שנה, הוא מתגורר בבת-ים ואב לבן ולבת.
תודתנו לחברת מרק סרונו על תרומה בלתי תלויה לסיוע בהקמת הקהילה. יובהר כי אין בתרומה זו כדי להשפיע על הפעילות או התוכן המוצגים בקהילה.
MS