כמוניבעיות גדילהמתן הורמון גדילה לאחר התפתחות

מתן הורמון גדילה לאחר התפתחות

01/09/19 0:02
1 תגובות
שלום לכולם,
ביתי בת 14 וחצי בגובה 1.54 יחסית מפותחת וקיבלה מחזור כבר לפני שנה וחצי (אך הוא לא לגמרי סדיר).
כאשר עשתה צילום כף יד לפני כשנתיים הרופאה אמרה שגודל העצמות מאחר בשנתיים.
גובה אימה הוא 164 ואביה 177.
רציתי לדעת האם עדיין יש טעם להתחיל טיפול הורמונלי ולהזריק הורמון גדילה. היא גדלה כשלושה סנטימטרים בשנה האחרונה ולפי הרופאה תגדל עוד פחות ככל שיעבור הזמן. היא באחוזון 18 בגובה ובאחוזון 15 במשקל.
לפי בדיקות שקיימנו בעבר לא היה לרופאה חשד שקיים חוסר בהורמון גדילה.
אם היא תתחיל בקרוב טיפול בהורמוני גדילה האם הוא יוכל להשפיע? וללא טיפול הורמונלי לאיזה גובה לערך היא תוכל להגיע לפי דעתכם המקצועית?

1 תגובות

דר-שרי-קרפל-וולסקי
מומחה כמוני
בוגרת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון בנגב. מומחית ברפואת ילדים , התמחות ברפואת ילדים בבית חולים לילדים שניידר. מתמחה בהתמחות על באנדוקרינולוגיה וסכרת ילדים בבית חולים שניידר.
03/09/19 14:24
שלום רב, נשמע שביתך השלימה את התבגרותה המינית, , צילום כף היד שאת מציינת הוא איננו עדכני אלא מלפני שנתיים, כך שלא יכולה לתת הערכה לגבוה הסופי הצפוי. כתבת שעברה בירור ולא היה חשד לחסר הורמון גדילה. ...
שלום רב, נשמע שביתך השלימה את התבגרותה המינית, , צילום כף היד שאת מציינת הוא איננו עדכני אלא מלפני שנתיים,
כך שלא יכולה לתת הערכה לגבוה הסופי הצפוי.
כתבת שעברה בירור ולא היה חשד לחסר הורמון גדילה.
בגובה שלה, ובגילה, סביר שאין טעם יותר לתת הורמון גדילה. עליך להבין ולהסברי לה שגובה הוא באחזון תקין.

מנהלי קהילה

פרופ' משה פיליפ
פרופ' משה פיליפ
פרופ' משה פיליפבוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, התמחות ברפואת ילדים בסורוקה ותת התמחות באנדוקרינולוגית ילדים באוניברסיטת מרילנד שבבולטימור ארה"ב. פרופ' פיליפ מנהל את המכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת במרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל מאז 1997. בנוסף, משמש פרופ' פיליפ כסגן דקאן למחקר ופיתוח בפקולטה לרפואה על שם סאקלר באוניברסיטת ת"א.
דר שרי קרפל וולסקי
דר שרי קרפל וולסקי
בוגרת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון בנגב. מומחית ברפואת ילדים , התמחות ברפואת ילדים בבית חולים לילדים שניידר. מתמחה בהתמחות על באנדוקרינולוגיה וסכרת ילדים בבית חולים שניידר.
בת אל גולדשטיין
בת אל גולדשטיין
שמי בת אל, סיימתי את לימודי התזונה באוניברסיטת אריאל בשנת 2013. עובדת במרפאה לאנדוקרינולוגיה במרכז שניידר לרפואת ילדים ובקליניקה פרטית באורנית. וכן, לומדת תואר שני ועובדת באוניברסיטת חיפה בחוג לתזונה והתנהגות. בעלת ניסיון רב בתהאמת טיפול תזונתי לילדים, בהתאם לצורכיהם והעדפותיהם של הילד ומשפחתו.
רותם דיאמנט
רותם דיאמנט
אחות אחראית מרפאה אנדוקרינית. אחות מוסמכת 25 שנים, בעלת תואר שני בסיעוד מאוניברסיטת חיפה. בוגרת קורס טיפול נמרץ ילדים.
שיר קליר הרפז
שיר קליר הרפז
פסיכולוגית בהתמחות שיקומית במכון אנדוקרינולוגיה וסוכרת, ביה"ח שניידר. בןגרת תואר שני בנוירופסיכולוגיה שיקומית מהמכללה האקדמית תל אביב יפו.