כמונינשימהקושי בהשלמת נשימה

קושי בהשלמת נשימה

05/09/19 22:28
1 תגובות
אני בחור בן 37, לא מעשן, לא מקפיד על כושר גופני סדיר , תזונה - הכול מהכול במידה..

כבר מעל לשבועיים שיש לי קשיי נשימה, כאילו צריך כל הזמן לקחת נשימה עמוקה שלא באה לידי מימוש ואז מתחילות תחושות אי נוחות בנשימה וצורך לפהק כל הזמן (עד שאני לא מפהק אני לא נרגע).מעל 30 פיהוקים בשעה (לא נעים ליד אנשים) לעתים אני מרגיש דופק חזק באזור החזה והיו פעמים (בודדות) שאף הרגשתי ממש דפיקות בחזה (פמפום) דבר שמאוד הבהיל אותי. אמרו לי כמובן לבדוק את האפשרות שזה נובע מלחץ/מתח וכו', לא שולל אבל ממש לא לחוץ לא בעבודה ולא בחיים האישיים. מכיוון שאני סובל כבר תקופה ארוכה מהעניין מעדיף להתייעץ.

עשיתי צילומי ריאות בהפרש של 10 ימים ונשללה דלקת ריאות , באחד הימים אפילו ניגשתי למיון, שם עשו בדיקות ושללו התקף לב , וקרישים בריאה . מעולם לא הייתי היפוכונדר אך לאור סיפורים לאחרונה שנתקלתי באנשים צעירים שלוקים פתאום באמצע החיים בעניינים שבלב, בלי התראה כזאת או אחרת,חשוב לי לנסות ולבדוק כמה אפיקים לפני שאני פשוט מניח לזה וחי עם השינוי הפתאומי הזה בנשימה. הקשיים מופיעים בזמנים שונים במהלך כל היום (אין זמן קבוע) גם במהלך מנוחה במיטה .

אשמח לקבל איזו התייחסות לנושא..

1 תגובות

דר-ניסים-אריש
מומחה כמוני
בוגר הפקולטה לרפואה האוניברסיטה העיברית, ירושלים. מומחה ברפואה פנימית ובמחלות ריאה . רופא בכיר ביחידה למחלות ריאה במרכז הרפואי שערי צדק.
08/09/19 10:32
שלום רב הצורך לקחת נשימה עמוקה בכדי להכניס אוויר היא ללא ספק התלונה הכי שכיחה פה בפורום. מציע שתעיין בשאלות ובתגובות דומות. כעקרון הצורך להכניס נשימה עמוקה אינו צורך פזיולוגי ונבוע מצורת נשימה לא ...
שלום רב
הצורך לקחת נשימה עמוקה בכדי להכניס אוויר היא ללא ספק התלונה הכי שכיחה פה בפורום. מציע שתעיין בשאלות ובתגובות דומות.
כעקרון הצורך להכניס נשימה עמוקה אינו צורך פזיולוגי ונבוע מצורת נשימה לא נכונה (נשימה מהחזה ולא נשימה סרעפתית) ולעיתים גורך לללחת המחמיר את התופעות הנ"ל.
בכל מקהר מציע שתפנה לרופא ראות להשלמת בדיקת תקפודי ראות ושירכז את כל הברור הרפואי שכבר עברת.

מנהלי קהילה

ד
ד"ר גרשון פינק
מנהל יחידת הריאות במרכז הרפואי קפלן.
דר-ניסים-אריש
דר-ניסים-אריש
בוגר הפקולטה לרפואה האוניברסיטה העיברית, ירושלים. מומחה ברפואה פנימית ובמחלות ריאה . רופא בכיר ביחידה למחלות ריאה במרכז הרפואי שערי צדק.
אורנה יריב
אורנה יריב
www.PhysioClick.co.il פיזיותרפיסטית משנת 1989. בעלים, מנכל״ית ויזמית של פיזיוקליק- PhysioClick :פלטפורמת שרותי פיזיותרפיה ישראלית המכילה מאות פיזיותרפטרפיסטים. הפלטפורמה משתמשת בתוכנה ייחודית שפיתחנו בה המטופל רק כותב ממה הוא סובל במילים שלו, והתוכנה מתאימה לו את המטפל המתמחה בדיוק בבעיה שלו. באתר מאמרים, סרטוני תרגילים לאימון הדרכות ועוד. באתר אפשר לבחור בין טיפול בקליניקה, ביקור בית או יעוצי פיזיותרפיה און ליין . www.PhysioClick.co.il מרצה בכנסים וקורסים בארץ ובחו״ל למדתי באוניבסיטת תל-אביב ובית חולים "אסף הרופא".  מאז עוסקת בעיקר בחולי ריאות בגילאים השונים. בעבר 10 שנים במכון פיזיותרפיה ב"מכבי" בתחום האורטופדי, ובבית חולים ״ לניאדו״ בשיקום ריאות ובמחלקת ילדים בתחום הנשמתי. כל 30 שנות עבודתי עשיתי אלפי ביקורי בית למטופלים שסבלו מבעיות מכל הסוגים: בעיות אורטופדיות, נשימתיות, תפקודיות ועוד. שנים רבות טיפלתי בחולי CF כולל ליווי לחו"ל להשתלת ריאות. השיתתפתי בקורסי ריאות וכנסים רבים בארץ ובבלגיה. חברה באירגון ERS האירופאי למחלות ריאה. מוזמנים: https://physioclick.co