כמוניקשב וריכוזכדור שמתאים לבעיית קשב וריכוז וכן לבעלי בעיות בעורקי הלב

כדור שמתאים לבעיית קשב וריכוז וכן לבעלי בעיות בעורקי הלב

08/09/19 10:13
1 תגובות
שלום רב
אני בן 52 אבא לילד עם הפרעת קשב וריכוז.
הילד שלי שעכשיו עומד לפני גיוס התחיל לקחת לפני 4 שנים אטנט והמצב שלו בלימודים ובכלל הפכו אותו מילד בינוני לקבל הצטיינות וגם הצטיינות יתרה בעל אחת משנותיו בתיכון.
אני לאורך כל שנותיי היסודי ובתיכון הייתי ילד בינוני וללא יכולת לפרוץ למרות שבתוך תוכי ידעתי כי קיימות היכולות.
בצבא הייתי קצין שפשוט היה "מת" לעזוב את הצבא כי לא הרגשתי מסוגל להישאר במסגרת צבאית.
לאחר הצבא הקמתי עסק בתחום כח האדם והגעתי לאחר מספר שנים לפשיטת רגל החברה וגם באופן אישי.
לאחר מכן הקמתי יחד עם אחרים מיזמים שונים שאני הובלתי, אבל שמתי לב שאני יכול להביא דברים גדולים ורעיונות גדולים, ואני לא מצליח לרדת לפרטים הקטנים כי זה מטריד אותי.
אישתי כל הזמן ביקשה ממני להיבדק, האם יש לי בעיה היפראקטיביות ו/או הפרעת קשב וריכוז.
לצערי כל הזמן דחיתי עצה זו ולא הלכתי להיבדק.
לאחרונה התגלה כי יש לי שני עורקים הנכנסים ללב ברמות סתימה כאלו ואחרות, חתוך כדי בדיקת הלב, למזלי התגלה שיש לי תסחיף ריאתי.
מאותו יום התחלתי שינוי בחיים שלי, תזונה וכושר.
השבת החלטתי לנסות ולקחת שני כדורים של אטנט של הבן שלי, אני רוצה לומר שאני לא זוכר מתי הרגשתי כל כך טוב ומרוכז במה שאני עושה. לאחר נטילת הכדורים קראתי את דף ההסבר על התרופה וראיתי כי תרופה זו בעייתית למי שיש בעיות בלב.
הייתי שמח לדעת האם קיים כדור להפרעות קשב וריכוז אשר יכול להתאים למי שיש בעיות בלב?

1 תגובות

דר--טמיר-אפשטיין
מומחה כמוני
פסיכיאטר, מנהל מרפאת פוקוס. המרפאה להפרעות קשב במבוגרים, המרכז הרפואי ע\\\"ש שיבא, תל השומר.
16/09/19 12:21
שלום,
גם התרופה שלקחת יכולה להתאים. השאלה היא מהי התחלואה הקרדיווסקולרית שלך וחוות דעתו של הקרדיולוג לגבי טיפול תרופתי ספציפי. לשאלתך, יש תרופות להפרעת קשב עם פחות השפעות קרדיווסקולריות.

מנהלי קהילה

דר' טמיר אפשטיין
דר' טמיר אפשטיין
פסיכיאטר, מנהל מרפאת פוקוס. המרפאה להפרעות קשב במבוגרים, המרכז הרפואי ע\\\"ש שיבא, תל השומר.
ד
ד"ר גבריאל שחר
שמי ד"ר גבי שחר  הוסמכתי לרפואה באיטליה בשנת 1984 והתמחתי בישראל ברפואת ילדים . עבדתי במספר בתי חולים . כיום אני עובד כרופא ילדים בקופת חולים מכבי ומקדיש את מירב מירצי לאבחון וטיפול בהפרעות קשב . שילוב בין שני התחומים מאפשר ראיה מערכתית הן בתחום הרפואי והן בתחום הקשיים התפקודיים במשפחה בבית ספר ומחוץ לו . מרפאת הקשב שלי נמצאת בתל אביב  אשמח לעמוד לרשות הפונים דרך הרשת - כמוני או במרפאתי בצהלה בתל אביב  לקביעת תור 0549119798
ד
ד"ר נעמי וורמברנד
שמי נעמי. מזה תריסר שנים אני עוסקת בסיוע לנוער ומבוגרים בעלי לקויות למידה והפרעות קשב. כדי להכשיר את עצמי למשימה זו,  למדתי חינוך ופסיכולוגיה בתואר ראשון, ויעוץ חינוכי וחינוך מיוחד בתאר שני ושלישי. כמו כן, אני מאבחנת דידקטית, מאמנת אישית להפרעות קשב, מנחת קבוצות. במשך שנים הייתי מרצה בחינוך מיוחד ופסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה, מכללת בית ברל ומכללת סמינר הקיבוצים. מעבר להיבט האקדמי, אני עוסקת ביזום והקמה של מסגרות מגוונות שפועלות לטובת האוכלוסיה של בעלי לקויות למידה והפרעות קשב. כך הקמתי, לפני כ- 12 שנה, את מרכז מהו"ת (מרכז התעצמות ותובנה)  במכללת סמינר הקיבוצים עבור הסטודנטים עם הלקויות. מאז הוקמו 26 מרכזי מהו"ת ברחבי הארץ עבור תלמידים בעלי לקויות למידה והפרעות קשב במערכת החינוך העל יסודי. המרכזים מנוהלים כרשת ושייכים מבחינה מקצועית למרכז "דרך מהות" של מכללת סמינר הקיבוצים, שאותו אני מנהלת. לפני כשנה הוקם מרכז מהו"ת בכלא מעשיהו עבור אסירים עם לקויות למידה והפרעות קשב. אנו מטפלים גם במובטלים כרוניים  על רקע לקותם, כדי להחזירם לעולם התעסוקה, בשיתוף עם עמותת בעצמי. בנוסף, אנו מנהלים מערך השתלמויות מסועף בחדרי מורים ובקרב מטפלים והורים.   
יפעת אלנקרי
יפעת אלנקרי
נעים מאוד, שמי יפעת אלנקרי דיאטנית קלינית בעלת תואר בתזונה B.SC מטעם אוניברסיטת אריאל ובעלת תואר B.A במדעי ההתנהגות. נשואה ואמא לארבעה. עובדת נכון להיום כדיאטנית כללית וילדים בקופ"ח לאומית, מקבלת בקליניקה פרטית בגינות שומרון אכילה רגשית והפרעות אכילה על כל גווניהן. בנוסף מתרגלת באוניברסיטת אריאל בחוג למדעי התזונה ודיאטנית בפרוייקט אורח חיים בריא מטעם משרד החינוך.