כמוניסרטן השחלותאיך לשנות את התאריך של הגעת המחזור באופן טבעי או ללא תופעות לוואי?

איך לשנות את התאריך של הגעת המחזור באופן טבעי או ללא תופעות לוואי?

14/09/19 15:34
3 תגובות
אני בת 19 עוד מעט ומקבלת מחזור מגיל 13. אני יודעת שגלולות והתקן הם מסוכנים ולכן אני מחפשת פתרון אחר. שמעתי ששיח אברהם מסדיר את המחזור אבל בבית המרקחת אמרו שהוא לא מומלץ בגילי כי נוטלים אותו גם בגיל המעבר. שקלתי גם סטופ MS אבל וויתרתי כי שמעתי שהוא משתן, וסולגר ביפלנואידים גם לא נחוץ לי כי הוא לשימוש יום יומי ולא חסרים לי ויטמינים.

בכל אופן, מחיפושי ברשת ערכתי רשימה של כדורים או תרופות שונות שאמורות להסדיר את המחזור:
כדורי שמן זיפן
שמן נר הלילה 100% טהור
מסטיק תימני
פרימולט נור
מחזורית/מחזורון
ילקוט הרועים
כדור פרוגסטרון שאין לי מושג האם הוא מחזורון או תרופה אחרת https://www.mako.co.il/women-women_news/Article-e7064f9d75bfc61027.htm?sCh=ae850a2610f26110&pId=532178502

מה תמליצו לי מהרשימה (כולל הוראות שימוש)? שמעתי שהפרוגסטרון בקישור גורם לתופעות לוואי.
תודה

3 תגובות

מערכת-כמוני
16/09/19 11:47
שלום לך,
שאלתך אינה קשורה לנושא הקהילה. אנו ממליצים לפנות לייעוץ של רופא בקופת החולים אליה את שייכת.
בריאות!
אני.עצמי
16/09/19 12:00
יש לכם קהילה באתר שאפשר להתייעץ בה?
מערכת-כמוני
16/09/19 12:17

נכון לכרגע, לא בנושא זה.
מומלץ להמשיך ולעקוב אחר התכנים העולים ב"כמוני" ואחר קהילות חדשות שעשויות להפתח בעתיד.
תודה על ההבנה.

מנהלי קהילה

פרופ' עופר לביא
פרופ' עופר לביא
מומחה במילדות ובגינקולוגיה, מנהל היחידה לגינקולוגיה כירורגית ואונקולוגית בבית חולים כרמל שבחיפה. כמו כן, פרופ לביא מטפל בחולות סרטן גינקולוגי במסגרת המרכז האונקולוגי של קופת חולים כללית, בלין – חיפה.בנוסף על פעילותו הקלינית, פרופסור לביא הינו פרופסור חבר קליני בפקולטה לרפואה של הטכניון, ומשמש כיו"ר ועדת חינוך רפואי של הפקולטה לרפואה.על תחומי מומחיותו נמנים, בין היתר, כירורגיה גינקואונקולוגית אונקולוגית, טיפולים גינקואונקולוגים, כירורגיה גינקולוגית אנדוסקופית וגנטיקה של מחלות ממאירות גינקולוגיות. 
עו
עו"ס אורית שפירא
* מנהלת מחלקת שיקום ורווחה של האגודה למלחמה בסרטן וחברת הנהלת 'האגודה הישראלית לפסיכואונקולוגיה'.   *מנחת קבוצות בכירה באגודה (קבוצת בוגרים צעירים, קבוצת נשים צעירות המתמודדות עם סרטן, קבוצת תמיכה לזוגות שאחד מבני הזוג חלה בסרטן, קבוצת תמיכה להורים שכולים ועוד) ואחראית על עדכון המידע של האגודה למלחמה בסרטן בנושא 'זכויות ושירותים, מידע לחולי סרטן'.   * בוגרת תואר שני בהצטיינות בעבודה סוציאלית (MSW), אוניברסיטת תל אביב. מומחית בתחום הבריאות.   * בעבר עובדת סוציאלית, המחלקה האונקולוגית, מרכז רפואי תל אביב (איכילוב) והעובדת הסוציאלית ב'הוספיס בית' של האגודה למלחמה בסרטן, תל השומר.
ד
ד"ר אורה רוזנגרטן
מומחית באונקולוגיה וברפואה פליאטיבית מנהלת היחידה לאונקולוגיה גינקולוגית רפואית, המרכז הרפואי שערי צדק, מקימה ויו"ר החוג לטפול תומך במסגרת האיגוד האונקולוגי.בוגרת הפקולטה לרפואה, האוניברסיטה העברית ירושלים.