כמונימושתליםהרחבה קלה של גביע עליון

הרחבה קלה של גביע עליון

19/09/19 13:32
3 תגובות
שלום לכולם.
מושתלת 5.5 שנים , סה"כ כל הערכים של הבדיקות תקינים.
לאחר בדיקת אולטראסאונד לכליות - נמצא :
כליה מושתלת בבטן ימנית תחתונה עם הרחבה קלה של גביע עליון - מה זה אומר ?

אשמח למענה.

3 תגובות

ד-ר-נטע-לב
מומחה כמוני
רופאה בכירה במכון הנפרולוגי בבית חולים "השרון". בוגרת בית הספר לרפואה באוניברסטיה העברית. מומחית ברפואה פנימית ובנפרולוגיה ויתר לחץ דם במרכז רפואי רבין. תחומי עיסוק - אי ספיקת כליות, טיפול בהמודיאליזה ודיאליזה פריטונאלית, יתר לחץ דם, השתלות כליה.
21/09/19 16:11
שלום קרן, ישנן מס' אופציות: אופציה אחת היא שהבדיקה בוצעה לאחר שתיה מרובה. הגביעים הם חלק בכליה אשר אליו מתנקז השתן ומשם עובר לשופכן, הצינור המחבר את הכליה לכיס השתן. כאשר שותים הרבה, החלקים האלו מתמל...
שלום קרן, ישנן מס' אופציות:
אופציה אחת היא שהבדיקה בוצעה לאחר שתיה מרובה. הגביעים הם חלק בכליה אשר אליו מתנקז השתן ומשם עובר לשופכן, הצינור המחבר את הכליה לכיס השתן. כאשר שותים הרבה, החלקים האלו מתמלאים בשתן ומרחבים מעט. אם זה אכן המצב, אם תבצעי אולטרא סאונד חוזר ללא שתיה לפני כן, לא תהיה הרחבה.
אפשרות אחרת היא שיש משהו שחוסם את המעבר התקין מהגביע לשופכן ואז הגביע מתרחב. במקרה זה הגביע יהיה מורחב גם אם תבצעי אולטרא סאונד ללא שתיה.
אם זו הסיבה, בדרך כלל יש צורך בבדיקות הדמיה נוספת, ייתכן CT או בדיקות אחרות.

חשוב להשוות את האולטרא סאונד הנוכחי לבדיקות הדמיה קודמות, אם בוצעו. אם המצב דומה לבדיקות קודמות, זה גם מרמז על כך שלא מדובר בבעיה הדורשת התערבות.
אם הממצאים האלו חדשים, יש צורך בבירור נוסף.

האם הבדיקה הנוכחית בוצעה כחלק ממעקב רוטיני או בעקבות סימפטומים או ממצאים חדשים?

העובדה שהתפקוד הכלייתי תקין מרמזת שהכליה עובדת היטב ובהחלט ייתכן ולא מדובר כאן על בעיה שדורשת טיפול נוסף.
קרן.27
23/09/19 9:56
תודה על המענה.
באולטראסאונד היה רשום שלפוחית השתן במילוי בינוני.
בנוסף בהשוואה לבדיקות הקודמות לא היה את הממצא הנ"ל.
הבדיקה בוצעה כרוטינה כל שנה.
ד-ר-נטע-לב
מומחה כמוני
רופאה בכירה במכון הנפרולוגי בבית חולים "השרון". בוגרת בית הספר לרפואה באוניברסטיה העברית. מומחית ברפואה פנימית ובנפרולוגיה ויתר לחץ דם במרכז רפואי רבין. תחומי עיסוק - אי ספיקת כליות, טיפול בהמודיאליזה ודיאליזה פריטונאלית, יתר לחץ דם, השתלות כליה.
13/10/19 8:25
קרוב לוודאי שלא מדובר בהפרעה בעלת משמעות קלינית. אם רוצים להיות בטוחים, אפשר לבצע שוב אולטרא סאונד ללא שתיה לפני כן. אם בבדיקה זו הממצאים לא מודגמים, אז מדובר על מצב פיזיולוגי תקין. אם הממצאים מודגמים...
קרוב לוודאי שלא מדובר בהפרעה בעלת משמעות קלינית. אם רוצים להיות בטוחים, אפשר לבצע שוב אולטרא סאונד ללא שתיה לפני כן. אם בבדיקה זו הממצאים לא מודגמים, אז מדובר על מצב פיזיולוגי תקין. אם הממצאים מודגמים, צריך להתייעץ עם הנפרולוג המטפל לגבי צורך בבירור נוסף.

מנהלי קהילה

ד
ד"ר אביתר נשר
מנהל מחלקת השתלות, בית חולים "בילינסון", מרכז רפואי "רבין" תחומי מומחיות: מומחה בכירורגיה כללית כירורגיה אונקולוגית של הכבד השתלות כבד, לבלב, כליה ומעי לימודים: לימודי רפואה בטכניון מקום התמחות: התמחות בכירורגיה כללית בבית החולים איכילוב התמחות על בהשתלות איברים בבית חולים ג'קסון ממוריאל מיאמי פלורידה השתלמויות: השתלמויות בהשתלות כבד מהחי בקנדה, תורכיה וקוריאה חברויות באיגודים וארגונים מקצועיים: החברה הישראלית להשתלות שטחי התעניינות מיוחדים: השתלות כבד, השתלות מעי, ניסיון קליני קודם: כירורג בכיר בכירורגיה כללית עיסוק במחקר: פיתוח מכשור רפואי כירורגי לניתוחים בכירורגיה כללית
ד
ד"ר רותי רחמימוב
מומחית ברפואה פנימית ובנפרולוגיה . עוסקת שנים רבות בתחום הנפרולוגיה של השתלות , הכולל את ההכנה להשתלה של מועמדים להשתלה ותורמי כליה וכן את המעקב אחר מושתלי כליה מנהלת השירות למושתלי כליה בבית החולים בילינסון .
ד
ד"ר אסנת שטרייכמן
רופאה מומחית ברפואה פנימית ובמחלות ריאה. רופאה בכירה, המערך למחלות ריאה ולאלרגיה, בית חולים בילינסון, מרכז רפואי רבין
פרופ' ג'יי לביא
פרופ' ג'יי לביא
פרופ' יעקב (ג'יי) לביא הוא מנהל היחידה להשתלות לב וסגן מנהל המחלקה לניתוחי לב במרכז הלב ע"ש לבייב במרכז הרפואי שיבא בתל השומר. הוא בוגר בהצטיינות של הפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת תל אביב, התמחה בניתוחי לב וחזה במרכז הרפואי שיבא ובתחום השתלות הלב והלב המלאכותי במרכז הרפואי של אוניברסיטת פיטסבורג בארה"ב. בשנת 1991 הקים פרופ' לביא את היחידה להשתלות לב במרכז הרפואי שיבא ומאז משמש כמנהלה. היחידה הינה הפעילה ביותר מסוגה בישראל ועד כה בוצעו במסגרתה כ-300 ניתוחי השתלת לב. בשנת 1994 השתיל פרופ' לביא לראשונה בישראל לב מלאכותי כגשר להשתלת לב ומאז הושתלו ביחידה בראשותו למעלה מ-150 חולים במגוון חלופות לב מכניות, הן כגשר להשתלת לב והן כתחליף קבוע להשתלה. בשנת 2001 בצע פרופ' לביא השתלה ראשונה מסוגה בעולם של חלופה מכנית חדשנית ללב, לאחר שהיה שותף לצוות הפתוח שלה במסגרת התמחותו במרכז השתלות הלב בפיטסבורג. פרופ' לביא הינו פרופסור מן המניין בחוג לכירורגיה בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב. פרסם למעלה מ-100 מאמרים בספרות הרפואית, פרקים בספרים בתחום ניתוחי הלב, השתלות הלב והאתיקה של השתלות אי
ד
ד"ר רוני ברוך
מומחה לרפואה פנימית נפרולוגיה והשתלות כליה . נפרולוג מערך השתלות אברים של בח איכילוב . אחראי על הכנת החולים לפני ההשתלה והמעקב לאחר השתלת כליה .או כליה לבלב .(גם השתלות מתורם קדוורי וגם השתלות מתורם חי ) ..במרפאת ההשתלות נמצאים במעקב כאלף חולים שעברו השתלת אברים. ונצבר נסיון רב בתחום הרפואי המורכב והיחודי למושתלי אברים.
ד
ד"ר אסף יששכר
מומחה למחלות כבד, גסטרואנטרולוגיה ומחלות פנימית
ד
ד"ר נטע לב
רופאה בכירה במכון הנפרולוגי בבית חולים "השרון". בוגרת בית הספר לרפואה באוניברסטיה העברית. מומחית ברפואה פנימית ובנפרולוגיה ויתר לחץ דם במרכז רפואי רבין. תחומי עיסוק - אי ספיקת כליות, טיפול בהמודיאליזה ודיאליזה פריטונאלית, יתר לחץ דם, השתלות כליה.
יעל חריף
יעל חריף
מתאמת מרפאת מושתלי כבד בבית החולים בילנסון

מובילי קהילה

eitanab
eitanab
הי לכולם, שמי איתן, בן 44, אב לשלושה ילדים מקסימים, מאוד אוהב לרכוב על אופניים אופניים בשטח, טיולים, בילויים ובעיקר אוהב אנשים. בחודש נובמבר 2015 עברתי השתלת לב בארצות הברית , לאחר המתנה בישראל של מעל שנה, כחצי שנה מתוך תקופה זו באשפוז בבית חולים. בגיל 17 אובחנה בליבי קרדיומיופטיה. עד גיל 41 לא תסמיני כלל ואז תוך זמן קצר מאוד (חודשים ספורים) חלה הרעה משמעותית במחלת הלב שהוגדרה אז כאי ספיקה חמורה שהכניסה אותי לרשימת המתנה להשתלת לב. כבר במהלך האשפוז הארוך אפשר לומר שגיליתי את עצמי מחדש ונוכחתי שיש לי כוחות נסתרים שאף פעם לא ידעתי על קיומם. תקופה ארוכה באשפוז בבית חולים היא לא פשוטה ושואבת כוחות פיזיים ובעיקר מנטליים רבים. במהלך תקופת האשפוז נוכחתי שההתמודדות היא שונה לגמרי בין חולה לחולה ולא כולם מצליחים לאזור את הכוחות הדרושים להתמודדות הקשה והארוכה. לחוות על בשרי את החוויות הלא פשוטות לעיכול ומצד שני לצפות מהצד בדרכם הייחודית של חולים אחרים להתמודד הביאה אותי להחלטה להקדיש מזמני ומנסיוני לתמיכה ועזרה לחולי לב.
ורד שיראזי
ורד שיראזי
חולת לב מילדות, חולת פיברומיאלגיה ומושתלת לב כ4 שנים. מורה בנשמתי ועסוקה בלעשות טוב בעולם.
תודתנו לחברת נוברטיס על תמיכה בלתי תלויה לסיוע בהקמת הקהילה. יבהר כי אין בתמיכה זו כדי להשפיע על הפעילות או התוכן המוצגים בקהילה