כמוניבעיות גדילהילדה ב 7.5 עם כאבים בחזה והזעה מבית השחי עם ריח חריף

ילדה ב 7.5 עם כאבים בחזה והזעה מבית השחי עם ריח חריף

25/09/19 12:15
1 תגובות
שלום, אני אימא לילדה בת 7.5, שמתלוננת על כאבים בחזה (שדיים, כשלוחצים באזור הפטמות), היא מזיעה מבית השחי בכמות לא הגיונית והריח הוא ריח של זיעה של אישה מבוגרת. לא נראות שיערות (בבית השחי ובמפשעה), היא באה ממשפחה ממש לא שעירה. עשתה בדיקת דם רגילה של המערכת ההורמונלית והכל יצאה תקין. כעת הרופאה אומרת לעקוב, ואני לא רגועה, חוששת שלא נפספס את הרכבת. מה לעשות? לדרוש הפניה לאנדוקרינולוג/ית? או להמתין? תודה

1 תגובות

דר-שרי-קרפל-וולסקי
מומחה כמוני
בוגרת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון בנגב. מומחית ברפואת ילדים , התמחות ברפואת ילדים בבית חולים לילדים שניידר. מתמחה בהתמחות על באנדוקרינולוגיה וסכרת ילדים בבית חולים שניידר.
22/10/19 10:09
שלום רב, חשוב לבדק האם יש התקדמות של התבגרות מינית לא רק מבחינת שיעור אלא גם מבחינת הנצת השד, והשפעה על הגנטליה. בידקות הורמנליות הן אחת הדרכים לבדוק התעוררות של המערכת ( אינני יודעת אילו בדיוק נלקחו...
שלום רב, חשוב לבדק האם יש התקדמות של התבגרות מינית לא רק מבחינת שיעור אלא גם מבחינת הנצת השד, והשפעה על הגנטליה.
בידקות הורמנליות הן אחת הדרכים לבדוק התעוררות של המערכת ( אינני יודעת אילו בדיוק נלקחו ) , אך לעיתים הקלינקה מקדימה את התמונה המעבדתית. ניתן גם בן היתר להעריך, האם הילדה עשתה קפיצה בגדילה או האם יש קידום בגיל עצמות.
אם אינך רגועה, את יכולה לבקש מרופא הילדים להפנותכם לאנדוקרינלוג שיעריך האם אכן מדובר בהתחלת התבגרות מינית

מנהלי קהילה

פרופ' משה פיליפ
פרופ' משה פיליפ
פרופ' משה פיליפבוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, התמחות ברפואת ילדים בסורוקה ותת התמחות באנדוקרינולוגית ילדים באוניברסיטת מרילנד שבבולטימור ארה"ב. פרופ' פיליפ מנהל את המכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת במרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל מאז 1997. בנוסף, משמש פרופ' פיליפ כסגן דקאן למחקר ופיתוח בפקולטה לרפואה על שם סאקלר באוניברסיטת ת"א.
דר שרי קרפל וולסקי
דר שרי קרפל וולסקי
בוגרת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון בנגב. מומחית ברפואת ילדים , התמחות ברפואת ילדים בבית חולים לילדים שניידר. מתמחה בהתמחות על באנדוקרינולוגיה וסכרת ילדים בבית חולים שניידר.
בת אל גולדשטיין
בת אל גולדשטיין
שמי בת אל, סיימתי את לימודי התזונה באוניברסיטת אריאל בשנת 2013. עובדת במרפאה לאנדוקרינולוגיה במרכז שניידר לרפואת ילדים ובקליניקה פרטית באורנית. וכן, לומדת תואר שני ועובדת באוניברסיטת חיפה בחוג לתזונה והתנהגות. בעלת ניסיון רב בתהאמת טיפול תזונתי לילדים, בהתאם לצורכיהם והעדפותיהם של הילד ומשפחתו.
רותם דיאמנט
רותם דיאמנט
אחות אחראית מרפאה אנדוקרינית. אחות מוסמכת 25 שנים, בעלת תואר שני בסיעוד מאוניברסיטת חיפה. בוגרת קורס טיפול נמרץ ילדים.
שיר קליר הרפז
שיר קליר הרפז
פסיכולוגית בהתמחות שיקומית במכון אנדוקרינולוגיה וסוכרת, ביה"ח שניידר. בןגרת תואר שני בנוירופסיכולוגיה שיקומית מהמכללה האקדמית תל אביב יפו.
תודתנו לחברת פייזר על תרומה בלתי תלויה לסיוע בהקמת הקהילה. יובהר כי אין בתרומה זו כדי להשפיע על הפעילות או התוכן המוצגים בקהילה.