כמוניאירוע מוחיתשישות קיצונית לאחר ניתוח פריטריגונלי משמאל להסרת מנינגיומה ספנואידלית

תשישות קיצונית לאחר ניתוח פריטריגונלי משמאל להסרת מנינגיומה ספנואידלית

05/11/19 10:37
2 תגובות
בעלי בן 31 (אדם שהיה בריא בסך הכל) , עבר ניתוח ממושך (כ12 שעות) להסרת גידול מבסיס הגולגולת ב10.10.19.
כ-3 שבועות לפני הניתוח טופל בסטרואידים (דקסמטזון)
וכך גם לאחר הניתוח - תחילה ב8 מ"ג ליום ועם ירידה הדרגתית (כל 3 ימים בערך ירידה ב2 מ"ג) עד להפסקה מוחלטת ב30.10
בנוסף, מאז הניתוח לוקח גם levetrim 500 מ"ג פעמיים ביום (בוקר וערב)- לפי הנחיית הנוירוכירורג יש להמשיך ליטול לפחות עד 3 חודשים.
מאז הניתוח הוא עייף מאוד, ישן רוב היום ואפילו הליכה קצרה או אינטראקציה עם אנשים מובילה אותו לתשישות קיצונית. לאחר הפסקת הסטרואידים המצב אף החריף (למרות שמאז שהפסיק ליטול אותם הוא ישן שינה כמעט רצופה במהלך הלילה- במהלך הנטילה היה מתעורר כל שעה שעתיים ומתקשה להירדם).
האם התשישות נובעת מהפסקת הסטרואידים או האם בעקבות הטיפול בlevetrim או שילוב של שניהם, או בכלל בעקבות הניתוח? הוא נורא מתוסכל מהמצב וחוסר התפקוד שלו וכך גם כל בני המשפחה, קשה לנו לראותו במצב כזה.
האם ניתן לעשות משהו כדי להקל עליו או לשפר את המצב?

2 תגובות

מערכת-כמוני
06/11/19 10:27
שלום נינה, ראשית רפואה שלמה לבעלך ולך. ביכולתו של הצוות הרפואי כאן בקהילה להשיב רק בנוגע לקשור לאירועים מוחיים. בנוגע לתופעות לוואי של תרופות, נזמין אותך להתייעץ בקהילת תרופות ורוקחות בקישור: ...
שלום נינה, ראשית רפואה שלמה לבעלך ולך.
ביכולתו של הצוות הרפואי כאן בקהילה להשיב רק בנוגע לקשור לאירועים מוחיים.
בנוגע לתופעות לוואי של תרופות, נזמין אותך להתייעץ בקהילת תרופות ורוקחות בקישור:
טל-פדרמן
מוביל קהילה
את המסע הנוירולוגי עברתי כשחטפתי שבץ מוחי בגיל 28, לאחר מכן הוכשרתי כמאמנת רפואית וכיום "מנהלת מחלות" בקופ"ח מכבי בתפקיד "עמיתה מומחית" בפרויקט שיקום אישי (בשיתוף ג'וניט ישראל וקופ"ח מכבי) הספר "הכל בראש" (על מסע השיקום) שכתבתי נמכר עד כה ב800 עותקים. למידע נוסף:  www.hakol-barosh.com  
06/11/19 19:54
ייתכן והתשישות נובעת מהתאוששות הגוף מהטראומה הרפואית שעבר ו/ או מהטיפול התרופתי וייתכן גם שהמצב הרפואי החדש גורם לזהות חדשה, בעיות תפקודיות ומצב רגשי ירוד, אולי אפילו דכאון. בנוסף לייעוץ תרופתי אני ממ...
ייתכן והתשישות נובעת מהתאוששות הגוף מהטראומה הרפואית שעבר ו/ או מהטיפול התרופתי וייתכן גם שהמצב הרפואי החדש גורם לזהות חדשה, בעיות תפקודיות ומצב רגשי ירוד, אולי אפילו דכאון. בנוסף לייעוץ תרופתי אני ממליצה גם לקבל מענה רגשי. בהצלחה

מנהלי קהילה

פרופ'-איתן-אוריאל
פרופ'-איתן-אוריאל
מומחה בנוירולוגיה, בעל תואר שני במחלות כלי דם של המוח. מנהל המחלקה הנוירולוגית מרכז רפואי בלינסון. מזכיר האיגוד הנוירולוגי בישראל.

מובילי קהילה

טל-פדרמן
טל-פדרמן
את המסע הנוירולוגי עברתי כשחטפתי שבץ מוחי בגיל 28, לאחר מכן הוכשרתי כמאמנת רפואית וכיום "מנהלת מחלות" בקופ"ח מכבי בתפקיד "עמיתה מומחית" בפרויקט שיקום אישי (בשיתוף ג'וניט ישראל וקופ"ח מכבי) הספר "הכל בראש" (על מסע השיקום) שכתבתי נמכר עד כה ב800 עותקים. למידע נוסף:  www.hakol-barosh.com  
איציק-ניסני
איציק-ניסני
הגמול לאדם על עבודתו אינו מה שהוא קיבל בעבורה אלא ההזדמנות להגשים חזונו .