מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה
כמוניכליות ודיאליזההשתלת כליה מניעתית

השתלת כליה מניעתית

08/12/19 12:51
2 תגובות
שלום רב, רקע על עצמי: בן 67, מזה כ 20 שנה עם אי ספיקת כליות כרונית. קראטינין בין 1.7 ל 1.9 . עוסק בספורט מודע לחשיבות התזונה על "חיי המדף" של הכליות. אין בעיה מטבולית. אין חלבון בשתן. אלקטרוליטים בסדר חוץ מאשלגן שלפעמים עובר את הנורמה 5.6. האבחנה שהציעו לי לאחרונה 2 נפרולוגים: AUTOSOMAL TUBULAR DOMINANT KIDNEY. השאלה היא מה הקריטריונים להחלטה על השתלה מניעתית? כרגע המצב הבריאותי בסדר (למעט אי ספיקת כליות). בעתיד , תיתכן החמרה בבריאות שלא יאפשרו השתלה. רעייתי מוכנה לתרום לי כליה. מתי יש טעם להיערך לזה?

2 תגובות

ד-ר-פזית-בקרמן
מומחה כמוני
סגנית מנהלת המכון הנפרולוגי בשיבא. סיימה התמחות ברפואה פנימית בהדסה עין כרם והתמחות-על בנפרולוגיה בשיבא. השתלמה שלוש שנים באוניברסיטת פנסילבניה, ארה"ב במחקר בסיסי של מחלות כליה ופרסמה מאמרים בנושא. בעלת ניסיון קליני מגוון בקרב מטופלי דיאליזה, מטופלי אי ספיקת כליות חריפה וכרונית ומחלות כליה שונות. עוסקת גם במחקר קליני ובסיסי במכון הנפרולוגי בשיבא.
10/12/19 19:36
שלום שמעון בד"כ מתחילים לדבר על השתלה מניעתית כאשר הGFR יורד לכיוון 20 מ"ל/דקה, למרות שההחלטה על דיאליזה לא תלוית מספר בלבד (קראטינין או GFR) אלא קצב ההתקדמות, מצבך הכללי, סימפטומים וכו'. בכל מקרה ל...
שלום שמעון
בד"כ מתחילים לדבר על השתלה מניעתית כאשר הGFR יורד לכיוון 20 מ"ל/דקה, למרות שההחלטה על דיאליזה לא תלוית מספר בלבד (קראטינין או GFR) אלא קצב ההתקדמות, מצבך הכללי, סימפטומים וכו'.
בכל מקרה לא מבצעים דיאליזה בקראטינין של 1.7-1.9. אם חלילה זה ילך ויחמיר (ויכול מאד להיות שהמחלה תתקדם בקצב מאד איטי, בעצמך אתה כותב שהאבחנה של אי ספיקת כליות כרונית קיימת כבר שנים ארוכות, ובכל זאת GFR סביב 40 מל/דקה), כדאי יהיה לשאול את השאלה הזו את הנפרולוג המטפל.
לא משתילים כליה "מדי מוקדם" מפאת הסכנות שבניתוח ובתרופות נוגדות הדחיה העולות על הסיכון שבאי ספיקת כליות בדרגה בינונית (לעומת אי ספיקת כליות בדרגה מתקדמת על סף דיאליזה).
תוכל לקבל יותר אינפורמציה מהנפרולוג/ית המטפל/ת אשר מכירים אותך לעומק וישמחו להסביר לך אם ומתי זה יהיה רלבנטי.
שמעון28
10/12/19 20:29
תודה

מנהלי קהילה

ד
ד"ר נטע לב
רופאה בכירה במכון הנפרולוגי בבית חולים "השרון". בוגרת בית הספר לרפואה באוניברסטיה העברית. מומחית ברפואה פנימית ובנפרולוגיה ויתר לחץ דם במרכז רפואי רבין. תחומי עיסוק - אי ספיקת כליות, טיפול בהמודיאליזה ודיאליזה פריטונאלית, יתר לחץ דם, השתלות כליה.
ד
ד"ר פזית בקרמן
סגנית מנהלת המכון הנפרולוגי בשיבא. סיימה התמחות ברפואה פנימית בהדסה עין כרם והתמחות-על בנפרולוגיה בשיבא. השתלמה שלוש שנים באוניברסיטת פנסילבניה, ארה"ב במחקר בסיסי של מחלות כליה ופרסמה מאמרים בנושא. בעלת ניסיון קליני מגוון בקרב מטופלי דיאליזה, מטופלי אי ספיקת כליות חריפה וכרונית ומחלות כליה שונות. עוסקת גם במחקר קליני ובסיסי במכון הנפרולוגי בשיבא.
פרופ עדי לייבה
פרופ עדי לייבה
מנהל המכון החדש לנפרולוגיה ויתר לחץ דם בבית החולים האוניברסיטאי אסותא אשדוד ומרכז לחץ הדם ברחובות (אלי הורביץ 27, קרית המדע, רחובות) ובמרפאת Primedical בתל השומר . מומחה ברפואה פנימית , בנפרולוגיה וביתר לחץ דם, פרופסור חבר באוניברסיטת בן גוריון ופרופ. משנה באוניברסיטת הארוורד,ארה"ב. משמש משנת 2016 כנשיא החברה הישראלית ליתר לחץ דם. מרכזי לחץ הדם מאפשרים יעוץ יל" ד, הולטר לחץ דם ל 24 שעות וכמו כן מיכשור חדשני למדידת לחץ דם באבי העורקים וקביעת קשיות העורקים). כמו כן, לראשונה בארץ, מדידת מדדים המודינמיים ומטבוליים במרפאה בשיטת bioimpedance. מומחה בפנימית, הן מתל השומר, והן מבית חולים Mount Auburn בקיימברידג', מסצ'וסטס. משמש גם כפנימאי מבקר בבית החולים הנ"ל ונושא מינוי אקדמי פעיל ( Assistant Professor) גם באוניבסיטת הרוורד. סא"ל במיל., יועץ קצין רפואה ראשי למחלות כליה ויתר לחץ דם,יועץ והעורך הראשי של עיתון "הרפואה הצבאית". יועץ על לקופת חולים "מכבי" בנפרולוגיה ויתר לחץ דם. מייסד ויו"ר החוג הנפרולוגי הישראלי פלסטיני בהר"י. בקרו באתר של פרופ' עדי לייבה למידע נוסף www.profleib

מובילי קהילה

מחוברת פז מושקוביץ
מחוברת פז מושקוביץ
מוזמנים לתכנית הרדיו שלי "הרוקנרול של החיים" בלייב בפייסבוק בעמוד "מחוברת פז מושקוביץ". כל שאלה שתירצו לשאול אותי אני כאן עבורכם, דילמה קונפליקט ואף הצלחה בחייכם ובעולם הכליות כמובן. אני מחוברת לדיאליזה מזה 27 וחצי שנים, אחרי שלוש השתלות כליה שנכשלו. דרך סיפורי האישי רב התהפוכות, אני מציעה לכם כלים שיאפשרו לכל אחד להתחבר לחיים שלו, בדרך להתגברות על מכשולים ומעצורים בתחום האישי ובתחום הקריירה והעסקים, ובוודאי שבתחום התמודדותכם עם עולם הכליות. אני בעיסוקי הוצאתי לאור את הספר "מחוברת - צופן ליזה" ומעבירה את ההרצאה מחוברת, מפגש מעורר השראה ומעניק פרספקטיבה מחודשת על החיים. באמצעות המפגש יוכל כל אחד לגבש זוית ראייה חדשה על חייו ולאתר מגבלות וסיטואציות שליליות, למצוא פתרונות ולמנף קושי להצלחה.תאטרון הבימה, ת"א וברחבי הארץ. ושוב, כל שאלה שתירצו לשאול אותי אני כאן עבורכם, דילמה קונפליקט ואף הצלחה בחייכם. יש לי ולבעלי, מקס, 11 ילדים מעולם בעה"ח, אסור לי ללדת ילדים, והילדים שלנו הם 8 חתולים ו 3 כלבים, המעניקים לנו ואנו להם אהבה ללא תנאי. מומלץ בחום גם לבריאות שלנו הנפשית והפיסית :)רק בריאות פז