כמוניקשב וריכוזויואנס וספורט

ויואנס וספורט

23/02/20 18:24
1 תגובות
היי, אני בת 23 (במשקל תקין), התחלתי ליטול 30 מ"ג ויואנס (אחרי שהתנסיתי בקונצרטה וריטלין בעבר),וכשקניתי את התרופה לרוקחת לא היה הרבה מידע על איסורים מסוימים בהשפעת הכדור מאחר והוא חדש בכללית, אז אפילו על משך ההשפעה הייתה צריכה להתקשר ליצרנים לברר.
קראתי באתר אמריקאי שזה עלול להיות מסוכן לבצע פעילות גופנית כי אחת מתופעות הלוואי היא העלאת הדופק וביחד עם הספורט והעלאה נוספת יכולה לגרום להתקף לב..אני משתדלת להתאמן 3 פעמים בשבוע(כוח+אירובי) , וניסיתי פעם אחת להתאמן בהשפעת ויואנס ובאמת הרגשתי שהדופק שלי עלה די מהר אז השתדלתי להוריד קצת הילוך כל פעם.. יכול להיות שסתם זה היה מלחץ ואין סיבה לחשוש ללכת לאימונים בהשפעת הכדור?

1 תגובות

דר--טמיר-אפשטיין
מומחה כמוני
פסיכיאטר, מנהל מרפאת פוקוס. המרפאה להפרעות קשב במבוגרים, המרכז הרפואי ע\\\"ש שיבא, תל השומר.
09/03/20 10:54
במידה ותפקוד לבבי תקין, אין מניעה לפעילות גופנית תחת השפעתו. אם יש שאלה או ספק לגבי תפקוד לבבי או שיש סימפטומים המופיעים וקשורים לתפקוד לבבי, מומלץ לפנות לרופא המשפחה או קרדילוג להערכת המקור לסימפטומי...
במידה ותפקוד לבבי תקין, אין מניעה לפעילות גופנית תחת השפעתו. אם יש שאלה או ספק לגבי תפקוד לבבי או שיש סימפטומים המופיעים וקשורים לתפקוד לבבי, מומלץ לפנות לרופא המשפחה או קרדילוג להערכת המקור לסימפטומים ומידת השפעתם.

מנהלי קהילה

דר' טמיר אפשטיין
דר' טמיר אפשטיין
פסיכיאטר, מנהל מרפאת פוקוס. המרפאה להפרעות קשב במבוגרים, המרכז הרפואי ע\\\"ש שיבא, תל השומר.
ד
ד"ר גבריאל שחר
שמי ד"ר גבי שחר  הוסמכתי לרפואה באיטליה בשנת 1984 והתמחתי בישראל ברפואת ילדים . עבדתי במספר בתי חולים . כיום אני עובד כרופא ילדים בקופת חולים מכבי ומקדיש את מירב מירצי לאבחון וטיפול בהפרעות קשב . שילוב בין שני התחומים מאפשר ראיה מערכתית הן בתחום הרפואי והן בתחום הקשיים התפקודיים במשפחה בבית ספר ומחוץ לו . מרפאת הקשב שלי נמצאת בתל אביב  אשמח לעמוד לרשות הפונים דרך הרשת - כמוני או במרפאתי בצהלה בתל אביב  לקביעת תור 0549119798
ד
ד"ר נעמי וורמברנד
שמי נעמי. מזה תריסר שנים אני עוסקת בסיוע לנוער ומבוגרים בעלי לקויות למידה והפרעות קשב. כדי להכשיר את עצמי למשימה זו,  למדתי חינוך ופסיכולוגיה בתואר ראשון, ויעוץ חינוכי וחינוך מיוחד בתאר שני ושלישי. כמו כן, אני מאבחנת דידקטית, מאמנת אישית להפרעות קשב, מנחת קבוצות. במשך שנים הייתי מרצה בחינוך מיוחד ופסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה, מכללת בית ברל ומכללת סמינר הקיבוצים. מעבר להיבט האקדמי, אני עוסקת ביזום והקמה של מסגרות מגוונות שפועלות לטובת האוכלוסיה של בעלי לקויות למידה והפרעות קשב. כך הקמתי, לפני כ- 12 שנה, את מרכז מהו"ת (מרכז התעצמות ותובנה)  במכללת סמינר הקיבוצים עבור הסטודנטים עם הלקויות. מאז הוקמו 26 מרכזי מהו"ת ברחבי הארץ עבור תלמידים בעלי לקויות למידה והפרעות קשב במערכת החינוך העל יסודי. המרכזים מנוהלים כרשת ושייכים מבחינה מקצועית למרכז "דרך מהות" של מכללת סמינר הקיבוצים, שאותו אני מנהלת. לפני כשנה הוקם מרכז מהו"ת בכלא מעשיהו עבור אסירים עם לקויות למידה והפרעות קשב. אנו מטפלים גם במובטלים כרוניים  על רקע לקותם, כדי להחזירם לעולם התעסוקה, בשיתוף עם עמותת בעצמי. בנוסף, אנו מנהלים מערך השתלמויות מסועף בחדרי מורים ובקרב מטפלים והורים.   
יפעת אלנקרי
יפעת אלנקרי
נעים מאוד, שמי יפעת אלנקרי דיאטנית קלינית בעלת תואר בתזונה B.SC מטעם אוניברסיטת אריאל ובעלת תואר B.A במדעי ההתנהגות. נשואה ואמא לארבעה. עובדת נכון להיום כדיאטנית כללית וילדים בקופ"ח לאומית, מקבלת בקליניקה פרטית בגינות שומרון אכילה רגשית והפרעות אכילה על כל גווניהן. בנוסף מתרגלת באוניברסיטת אריאל בחוג למדעי התזונה ודיאטנית בפרוייקט אורח חיים בריא מטעם משרד החינוך.