כמוניפיברומיאלגיהאבחון של פיברומיאלגיה

אבחון של פיברומיאלגיה

24/02/20 20:28
2 תגובות
שלום, מאחר ויש לי הסטוריה משפחתית (אמא) ומאחר שבחצי שנה האחרונה התחילו להצטבר יותר יותר סימפטומים שניתן לקשר אותם למחלה כמו- כאבי שרירים מתמשך (מעל 4 חוד בעיקר ברגליים ובגב) כאבי מפרקים ברכיים ומרפקים, מיגרנות שחזרו בשנה האחרונה בצורה קשה, עייפות ושינה קלה עם הרבה התעוררויות ודברים נוספים.
הלכתי לבדיקה של ראומטולוג שחיכיתי לה מספר חודשים והוא כלל לא היה קשוב, ביטל את דברי ושלח אותי הביתה עם כדורי מגנזיום. אני מרגישה שמשהו אצלי לא תקין ורוצה לקבל חוות דעת נוספת. מפחדת שוב ליפול על רופא כזה. האם ניתן לקבל המלצות?

2 תגובות

tom1976
29/02/20 13:06
אצל איזה רופא היית?
אוכל לשלוח אותך לרופא שהייתי אצלו.רופא מעולה
שרון-גור1
מוביל קהילה
מתמודדת עם פיברומיאלגיה ותסמונת התשישות הכרונית מזה 20 שנה. מכהנת כיו"ר עמותת אס"ף כ15 שנה.
09/03/20 18:59
הי שירי לצערי, יש עדיין רופאים מסויימים שמתיחסים בזלזול בחולי פיברומיאלגיה . אל יאוש, פני לרופא נוסף וקבלי חוות דעת נוספת. יש ריאומטולוגים רבים שידעו לאבחן נכון - לאשר או לשלול פיברומיאלגיה ולמליץ ...
הי שירי

לצערי, יש עדיין רופאים מסויימים שמתיחסים בזלזול בחולי פיברומיאלגיה . אל יאוש, פני לרופא נוסף וקבלי חוות דעת נוספת. יש ריאומטולוגים רבים שידעו לאבחן נכון - לאשר או לשלול פיברומיאלגיה ולמליץ כיצד לנהוג.
בהצלחה

מנהלי קהילה

ד
ד"ר ואלרי אלוש
מומחית לרפואה פנימית וראומטולוגיה מנהלת המרפאה לפיברומיאלגיה מרכז רפואי תל אביב (איכילוב)
רן שורר
רן שורר
פסיכולוג שיקומי מומחה (MA), ונוירו-פסיכולוג.בעל ניסיון טיפולי בהתמודדות עם אנשים עם הסובלים ממחלות כרוניות בשלבים שונים בחיים. בשנים האחרונות אני מרכז את הצוות הפסיכולוגי במכון הראומטולוגי במרכז הרפואי איכילוב, ת"א. העבודה הטיפולית שאני פוגש כרוכה פעמים רבות בהתמודדות עם שיקום התפקוד לאחר מחלות גוף-נפש, התמודדות עם כאב יומיומי ומציאת כלים מתאימים להתמודדות עם מחשבות שליליות הקשורות למצב.  במסגרת העבודה הטיפולית אני עושה שימושבכלים טיפוליים שונים שיעילותם הוכחה במצבים של התמודדות עם כאב כרוני, כולל מרכיבים של טיפול קוגניטיבי-התנהגותי (CBT), מיינדפולנס ושימוש בכלים מתקדמים לעיבוד אירועי מצוקה וסטרס בעזרת EMDR.

מובילי קהילה

שרון גור
שרון גור
מתמודדת עם פיברומיאלגיה ותסמונת התשישות הכרונית מזה 20 שנה. מכהנת כיו"ר עמותת אס"ף כ15 שנה.