כמונימחלות לבתרופות אחרי אוטם לב

תרופות אחרי אוטם לב

01/03/20 15:22
1 תגובות
שלום לכולם,
אני בן 45 אחרי אטום בלב + צינתור +2 סטנטים לפני כ-3 חודשים.
הטיפול התרופתי שלי הוא - LOSEC, LIPITOR, BRILINTA, ASPIRIN, TRITACE

בבדיקות דם אחרונות שלי נראה שיש בעיהבספירת דם + ברזל והמוגלובין נמוכים - בעיות שלא היו לי מעולם לפני האוטם - מצ"ב
מאז האוטם, במהלך ה-3 חודשים אחרונים, אני מקפיד לקחת את כל התרופות ומקפיד מאוד על תזונה סופר בריאה ופעילות גופנית. ירדתי במשקל בצורה משמעותית (יותר מ-10%).

אשמח ליעוץ ותשובות לגבי:
1) האם אני באמת צריך לקחת את הלוסק מדי יום? קראתי רבות ששימוש ארוך עלול להוביל לבעיות לב, עיכול , בעיה בברזל והמוגלובין ואפילו סרטן... למען האמת, אני לא מבין למה אני צריך לקחת אותה ונראה שלמצבי יש יותר נזק מתועלת...
2) למרות שאני מקפיד על תזונה מאוד מאוד בריאה ופעילות גפנית, המדדים של ספירת הדם וברזל בירידה. קראתי שלוסק עלול לפגרום לזה. הא זה נכון ? האם יכול להיות הסבר אחר?
תודה מראש!
תרופות אחרי אוטם לב

1 תגובות

ד-ר-אסי-מלויצקי
מומחה כמוני
קרדיולוג בכיר במערך הלב במרכז הרפואי תל-אביב (איכילוב). מומחה ברפואה פנימית ורפואת הלב. בוגר בית הספר לרפואה בבאר-שבע. התמחות ברפואה פנימית וקרדיולוגיה במרכז הרפואי תל-אביב ע"ש סוראסקי. תחומי עיסוק – אי-ספיקת לב, קרדיולוגיה קלינית, הדמיית לב לא פולשנית, רפואה פנימית. מדריך קליני בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל-אביב.
12/03/20 13:58
שלום, ראשית מדדי הברזל נמוכים מעט אבל לא באופן חריג, כמו גם ערכי ספירת הדם. הייתי משווה אותם לבדיקות שביצעת קודם לאירוע ונטילת התרופות בכדי להבין האם חל שינוי. בנוסף, לוסק יש ליטול על בטן ריקה מוקד...
שלום,
ראשית מדדי הברזל נמוכים מעט אבל לא באופן חריג, כמו גם ערכי ספירת הדם. הייתי משווה אותם לבדיקות שביצעת קודם לאירוע ונטילת התרופות בכדי להבין האם חל שינוי.
בנוסף, לוסק יש ליטול על בטן ריקה מוקדם בבוקר, בהינתן זאת , יש לתרופה מקום בייחוד כאשר נוטלים שני מדללי דם (אספירין וברלינטה) אשר מטרת התרופה היא למנוע את גירוי הקיבה ואפשרות דימום ממנה (שיכול להוביל לירידה בספירת הדם ומשק הברזל).
במידה ואכן חל שינוי, יש מקום להתייעץ עם רופא המשפחה או הקרדיולוג לגבי נטילה של תוסף ברזל, אם כי חשוב לאמר, כי במקרים רבים, סמוך לאירוע לבבי חלים שינויים רבים בגוף שמסדתרים לאחר מספר שבועות, חלק מהם , הינם השינויים שאתה מתאר כמו ירידה קלה בהמוגלובין ושינויים במדדי הברזל בדם.
כל טוב לך

מנהלי קהילה

פרופ' גדי קרן
פרופ' גדי קרן
מנהל המערך הקרדיולוגי, מרכז רפואי ת"א, פרופ' מן המניין בקרדיולוגיה באוניברסיטת ת"א, מופקד קתדרה לקרדיולוגיה ע"ש חיים שיבא באוניברסיטת ת"א.
ד
ד"ר אסי מלויצקי
קרדיולוג בכיר במערך הלב במרכז הרפואי תל-אביב (איכילוב). מומחה ברפואה פנימית ורפואת הלב. בוגר בית הספר לרפואה בבאר-שבע. התמחות ברפואה פנימית וקרדיולוגיה במרכז הרפואי תל-אביב ע"ש סוראסקי. תחומי עיסוק – אי-ספיקת לב, קרדיולוגיה קלינית, הדמיית לב לא פולשנית, רפואה פנימית. מדריך קליני בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל-אביב.
דייאנה קליין
דייאנה קליין
פסיכולוגית שיקומית מומחית במכון לשיקום חולי לב, בי״ח שיבא, תל השומר.

מובילי קהילה

eitanab
eitanab
הי לכולם, שמי איתן, בן 44, אב לשלושה ילדים מקסימים, מאוד אוהב לרכוב על אופניים אופניים בשטח, טיולים, בילויים ובעיקר אוהב אנשים. בחודש נובמבר 2015 עברתי השתלת לב בארצות הברית , לאחר המתנה בישראל של מעל שנה, כחצי שנה מתוך תקופה זו באשפוז בבית חולים. בגיל 17 אובחנה בליבי קרדיומיופטיה. עד גיל 41 לא תסמיני כלל ואז תוך זמן קצר מאוד (חודשים ספורים) חלה הרעה משמעותית במחלת הלב שהוגדרה אז כאי ספיקה חמורה שהכניסה אותי לרשימת המתנה להשתלת לב. כבר במהלך האשפוז הארוך אפשר לומר שגיליתי את עצמי מחדש ונוכחתי שיש לי כוחות נסתרים שאף פעם לא ידעתי על קיומם. תקופה ארוכה באשפוז בבית חולים היא לא פשוטה ושואבת כוחות פיזיים ובעיקר מנטליים רבים. במהלך תקופת האשפוז נוכחתי שההתמודדות היא שונה לגמרי בין חולה לחולה ולא כולם מצליחים לאזור את הכוחות הדרושים להתמודדות הקשה והארוכה. לחוות על בשרי את החוויות הלא פשוטות לעיכול ומצד שני לצפות מהצד בדרכם הייחודית של חולים אחרים להתמודד הביאה אותי להחלטה להקדיש מזמני ומנסיוני לתמיכה ועזרה לחולי לב.
גיל מלצר
גיל מלצר
בן 55. נשוי. אבא של עומר (8) ומיקה (6). תושב ת"א. בעברי עיתונאי בידיעות אחרונות. מחבר הספר ׳מלחמת יום כיפור-זמן אמת׳ וכן כתבתי מספר ביוגרפיות. נולדתי עם מום מולד (בעיה מסתמית). בגיל 30 עברתי אירוע מוחי ובעקבותיו נותחתי (לב פתוח) להחלפת המסתם הלקוי במסתם מכני (מתכתי). מאז, משך כבר 25 שנים, שנייה אחר שנייה, כל היום וכל הלילה, תקתוק של שעון בוקע מתוך גופי ולא הייתה לי כל ברירה אלא להתרגל אליו, בדיוק כפי שאנו רגילים לשמע את הלמות ליבנו. ב 2015 נותחתי שנית, הפעם לתיקון מפרצת שהתפתחה בעורק הראשי ללב. גם הפעם צץ לו אי שם במהלך הניתוח, אירוע מוחי שהפעם הותיר בי לצערי נכויות ביד וברגל ימין. ב 2019 ייסדתי את עמותת 'אגודת הלב הישראלי' במטרה להעניק תמיכה וסיוע לקהילת חולי הלב בישראל. אני שמח להעמיד את ניסיוני ואת הידע שצברתי במהלך 50 השנים בהן אני חולה לב, לטובת קהילת חולי הלב. מאחל בריאות לכולנו גיל מלצר https://www.israeli-heart.org
ורד שיראזי
ורד שיראזי
חולת לב מילדות, חולת פיברומיאלגיה ומושתלת לב כ4 שנים. מורה בנשמתי ועסוקה בלעשות טוב בעולם.