כמוניסרטן השדיעילות טיפול הורמונלי טרום ניתוחי

יעילות טיפול הורמונלי טרום ניתוחי

19/03/20 18:15
1 תגובות
שלום,
אודה לתשובת מומחה וגם לתגובות של נשים שעברו תהליך דומה עם מאפייני סרטן דומים ומה החליטו ולמה .
בת 53
האם לטרוזול + לוקרין להפסקת מחזור יכולים להקטין גידול במסגרת טיפול טרום ניתוחי לסרטן?
האם יכולים להקטין משמעותית בלוטת הלמפה הנגועה?
כמה זמן הוא זמן סביר לכך ?
האם כדאי לשלוח לאונקוטיים?
מתלבטת אם לנתח מיד ( חלקי + הקרנות ) או להמשיך טיפול למספר חודשים
התרשמתי שטיפול הורמונלי לא מעלים גידולים אלא יותר בולם ומונע . האם כך?
איפיוני הגידול :
בשד : 2 גושים שהגדול 1.5 ס"מ KI67 5% מגיב להורמונים 100% . מרחק ביניהם 2.5 סמ"
HER 2 שלילי
אזור האדרה חלשה בין הגושים ( סך האדרה 8 ס"מ)
בית שחי : - בלוטה אחת 100% תגובה להורמונים KI67 =20% .
תודה

1 תגובות

ד-ר-רינת-ברנשטיין-מו
מומחה כמוני
בוגרת בית בית הספר לרפואה של הטכניון בחיפה. התמחות במערך אונקולוגי במרכז הרפואי תל אביב ע"ש סוראסקי (איכילוב), ובהמשך התמחות בגנטיקה רפואית במכון הגנטי במרכז הרפואי תל אביב ע"ש סוראסקי (איכילוב). מ-2017 עובדת כרופאה בכירה ביחידת השד במכון האונקולוגי במרכז רפואי שיבא תל השומר. משלבת עבודה בטיפול בחולות סרטן שד בכל שלבי המחלה, ובייעוץ גנטי למשפחות וחולים עם חשד לתסמונות סרטן תורשתיות.
20/03/20 19:20
הי טיפול הרמונלי יכול להקטין גידולים חודרניים, אך כמובן לא בכל המקרים. זה מאוד תלוי בביולוגיה של הגידול. אונקוטייפ יכול לנבא אם תהיה תגובה, אבל כמובן לא מבטיח זאת, כיוון שמסתמך על ביופסיה שלא בהכרח מ...
הי
טיפול הרמונלי יכול להקטין גידולים חודרניים, אך כמובן לא בכל המקרים. זה מאוד תלוי בביולוגיה של הגידול. אונקוטייפ יכול לנבא אם תהיה תגובה, אבל כמובן לא מבטיח זאת, כיוון שמסתמך על ביופסיה שלא בהכרח מייצגת את כל הגידול. כשעושים אונקוטייפ על גידול שהוצא בניתוח, ב"כ בוחרים את האזור שנראה הכי "רע" בפתולוגיה. מצד שני, אם האונקוטייפ חוזר עם מספר גבוה (מעל 25), הסיכוי שתהיה תגובה לטיפול הורמונלי אינו גבוה ואז יש הגיון להתחיל דווקא בטיפול כימי.
צריך לפחות חצי שנה כדי לראות תגובה משמעותית בהדמיה, למרות שלפעמים אפשר כבר אחרי חודשיים להתרשם משינוי בבדיקה גופנית.
אזור האדרה ב-MRI בשטח של 8 ס"מ יכול להעיד על מרכיב של גידול לא חודרני (DCIS), שלרוב לא יגיב לטיפול ולכן גם לא בהכרח ישפיע על היקף הניתוח בסוף, כך שאם השיקול בטיפול מקדים הוא להקטין את היקף הניתוח, הסיכוי כאן לא גבוה.
כל זה כמובן בהסתייגות, על סמך המידע שהצגת, רצוי להתלבט בשאלה הזאת עם אונקולוג מטפל שיש לו את כל המידע מול העיניים.

מנהלי קהילה

ד
ד"ר תניר אלוייס
מומחית בכירורגיה כללית וכירורגית שד מנהלת מרכז בריאות השד ע"ש שרה מרקוביץ במרכז הרפואי קפלן מרצה בכירה בביה"ס לרפואה של האוניברסיטה העברית יו"ר יוצאת של החברה הישראלית למחלות שד
ד
ד"ר נעה אפרת בן-ברוך
מנהלת המכון האונקולוגי במרכז הרפואי קפלן יו"ר קבוצת השד במסגרת האיגוד האונקולוגי הישראלי יו"ר ועדת עדכון סרטן שד מטעם האגודה למלחמה בסרטן נציגת קבוצת השד בקבוצת המחקר הבינלאומית BIG חוקרת ראשית במחקרים קליניים רבים בתחום סרטן שד מוקדם וגרורתי
עו
עו"ס אורית שפירא
* מנהלת מחלקת שיקום ורווחה של האגודה למלחמה בסרטן וחברת הנהלת 'האגודה הישראלית לפסיכואונקולוגיה'.   *מנחת קבוצות בכירה באגודה (קבוצת בוגרים צעירים, קבוצת נשים צעירות המתמודדות עם סרטן, קבוצת תמיכה לזוגות שאחד מבני הזוג חלה בסרטן, קבוצת תמיכה להורים שכולים ועוד) ואחראית על עדכון המידע של האגודה למלחמה בסרטן בנושא 'זכויות ושירותים, מידע לחולי סרטן'.   * בוגרת תואר שני בהצטיינות בעבודה סוציאלית (MSW), אוניברסיטת תל אביב. מומחית בתחום הבריאות.   * בעבר עובדת סוציאלית, המחלקה האונקולוגית, מרכז רפואי תל אביב (איכילוב) והעובדת הסוציאלית ב'הוספיס בית' של האגודה למלחמה בסרטן, תל השומר.
עו
עו"ד שירין ג'יריס
אחראית על תחום מיצוי זכויות בעמותת אחת מתשע. בעלת תואר ראשון במשפטים מהאוניברסיטה העברית ירושלים, ותואר שני במשפטים מאוניברסיטת חיפה. נותנת ייעוץ משפטי לנשים המתמודדת עם סרטן שד אודות זכויותיהן, ומייצגת אותן במידת הצורך מול קופות חולים, ביטוח לאומי וחברות ביטוח פרטיות. משתתפת בכנסים ופורמים של ארגוני זכויות וארגוני חולים לקידום נושאים רלוונטיים. בעבר עבדה בתור יועצת משפטית בבית משפט מחוזי בחיפה.
ד
ד"ר רינת ברנשטיין מו
בוגרת בית בית הספר לרפואה של הטכניון בחיפה. התמחות במערך אונקולוגי במרכז הרפואי תל אביב ע"ש סוראסקי (איכילוב), ובהמשך התמחות בגנטיקה רפואית במכון הגנטי במרכז הרפואי תל אביב ע"ש סוראסקי (איכילוב). מ-2017 עובדת כרופאה בכירה ביחידת השד במכון האונקולוגי במרכז רפואי שיבא תל השומר. משלבת עבודה בטיפול בחולות סרטן שד בכל שלבי המחלה, ובייעוץ גנטי למשפחות וחולים עם חשד לתסמונות סרטן תורשתיות.

מובילי קהילה

נעה גביש
נעה גביש
אישה ואמא לשלושה ילדים :)הומאופטית בהכשרתי. אפיה ובישול הן אחת האהבות שלי במיוחד כשהן מאירות ומשמחות אחרים. בשבילֵי חיי ליוותי נשים במסע הלידה המיוחד שלהן, והיום אחרי מסע ברכבת ההרים, עקב גילוי גידול סרטני בשד, שנכפה עלי, אני יודעת ומבינה כמה חשוב הליווי של מישהי שהייתה שם ולו רק כדי להקשיב ולחבק. אני אשמח ללוות ולהיות בשביל מי שצריכה ורוצה.   הסדנא שלי - תשוקות מרפאות - תשוקות ומיניות בזמן משבר ושינוי - ערב חד פעמי יחודי ומרומם את הנפש בו ביחד אתכם אנחנו נזכרים שתשוקה, לכל מה שנעשה היא חלק מאיכות ובריאות החיים שלנו. מוזמנות לקבוצה שלי בפייסבוק : תשוקות מרפאות
יסמין כהן
יסמין כהן
בלוגרית וכותבת תוכן, נמצאת בעיצומו של פרויקט מימון המונים לספר "יומן צמיחה" היכנסו ותמכו: https://tinyurl.com/recovery-diary נמצאת פה כדי לחזק ולהתחזק. מאמינה שהכל קורה לטובתנו.
תודתנו לחברת רוש על תרומה בלתי תלויה לסיוע בהקמת הקהילה. יובהר כי אין בתרומה זו כדי להשפיע על הפעילות או התוכן המוצגים בקהילה.