מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה

סוכרת

22/03/20 12:08
5 תגובות
האם יש יותר סיבוכי קרונה אם יש לי סוכרת נעורים?

5 תגובות

ד-ר-אביבית-כהן
מומחה כמוני
רופאה פנימית ואנדוקרינולוגית ביחידת הסוכרת בהדסה עין כרם ומנהלת מכון סוכרת של מכבי שירותי בריאות בירושלים.
22/03/20 21:23
בסקירת ספרות, נכון לעתה לא מצאתי תשובה חד משמעית לשאלה זו. מתואר כי חולי סוכרת הינם בסיכון מוגבר לסיכון מקורונה. מאידך, לא מצאתי פירוט לגבי סוכרת סוג 1 או סוג 2. בהסתמך על ידע רפואי קודם, הייתי מניח...
בסקירת ספרות, נכון לעתה לא מצאתי תשובה חד משמעית לשאלה זו. מתואר כי חולי סוכרת הינם בסיכון מוגבר לסיכון מקורונה. מאידך, לא מצאתי פירוט לגבי סוכרת סוג 1 או סוג 2.
בהסתמך על ידע רפואי קודם, הייתי מניחה כי מידת הסיכון תלויה בעיקר במידת האיזון ולא בסוג הסוכרת - ועל כן הן חולי סוכרת סוג 1 והן חולי סוכרת סוג 2 הינם בסיכון מוגבר אם אינם מאוזנים.
אמשיך לסקור את הספרות, ובאם אתקל במידע עדכני או רלוונטי יותר אעדכן.
הרבה בריאות לכולנו!
.1Jacob
23/03/20 0:01
תודה למענה
מירב-גולומבוביץ
28/03/20 21:12
בהמשך לשאלתו של 1Jacob לעיל אשמח לקבל מידע לגבי עבודה בבית חולים בימי קורונה הזויים אלו: אני סוכרתית כבר שנים רבות ועובדת כמרפאה בעיסוק במחלקת שיקום גף עליון בבית חולים גדול במרכז. משמעות הטיפול הינ...
בהמשך לשאלתו של 1Jacob לעיל אשמח לקבל מידע לגבי עבודה בבית חולים בימי קורונה הזויים אלו:
אני סוכרתית כבר שנים רבות ועובדת כמרפאה בעיסוק במחלקת שיקום גף עליון בבית חולים גדול במרכז. משמעות הטיפול הינה קירבה ממשית עם מטופלים רבים (כ- 10 כל יום) והטיפול עצמו מתקיים תוך מגע ישיר עם הידיים, טיפול מנואלי.
השאלה שלי האם אני, בהיותי סוכרתית, זכאית לימי מחלה בעבור אי הגעה לעבודה בבית החולים? כרגע מחייבים אותי להגיע על אף בקשתי לפטור אותי מלהגיע. כמובן שבעבודה אני משתמשת במיגון עם כפפות ומסיכה לפנים.
תודה רבה, מירב
ד-ר-אביבית-כהן
מומחה כמוני
רופאה פנימית ואנדוקרינולוגית ביחידת הסוכרת בהדסה עין כרם ומנהלת מכון סוכרת של מכבי שירותי בריאות בירושלים.
28/03/20 21:59
שבוע טוב. אינני חושבת שכרופאה אני מוסמכת לענות לך על השאלה בעת המורכבת הזו. בכלל הצוותים הרפואיים בבתי החולים ובקופות החולים קיימים אנשים רבים המצויים בקבוצות סיכון הן בשל גיל או בשל מחלות רקע שונות. ...
שבוע טוב. אינני חושבת שכרופאה אני מוסמכת לענות לך על השאלה בעת המורכבת הזו. בכלל הצוותים הרפואיים בבתי החולים ובקופות החולים קיימים אנשים רבים המצויים בקבוצות סיכון הן בשל גיל או בשל מחלות רקע שונות. חלקם מוגדרים "חיוניים" למשק ואינם מורשים לצאת לחופשה, לטוב ולרע. השאלה צריכה להידון במסגרת יחסי עבודה ברמת המדינית בכלל, ובדיון בינך לבין מקום העבודה שלך.
מירב-גולומבוביץ
29/03/20 9:23
תודה רבה

מנהלי קהילה

דר' זהר לנדאו
דר' זהר לנדאו
מומחית ברפואת ילדים ובאנדוקרינולוגיה וסוכרת בילדים ומתבגריםמנהלת השירות לאנדוקרינולוגיה וסוכרת בילדים במרכז הרפואי 'וולפסון'.בנוסף, עובדת במכון לסוכרת נעורים של 'מכבי' ברעננה ומקבלת במרפאתי בצפון תל אביב באופן פרטי ומבוטחים של 'כללית מושלם'.יש לי הרבה ניסיון בטיפול בסוכרת מסוג 1 בילדים, מתבגרים ומבוגרים צעירים. כמו כן אני יוזמת ושותפה למחקרים רבים העוסקים בסוכרת מסוג 1 ואנדוקרינולוגיה.כל הצדדים הקשורים לטיפול בסוכרת מסוג 1 (טכנולוגיה, היבטים רגשיים ותזונתיים) מאד קרובים לליבי. 
ד
ד"ר מיכל גילאון
דיאטנית קלינית ואפידמיולוגית. בעלת תואר ראשון בתזונה קלינית מהאוניברסיטה העברית, ודוקטורט בחוג לאפידמיולוגיה ורפואה מונעת באוניברסיטת תל אביב.עובדת במכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת במרכז שניידר לרפואת ילדים ובקליניקה פרטית בגבעתיים.בעלת ניסיון רב בהתאמת הטיפול התזונתי בסוכרת מסוג 1 בגילאים השונים, באופן אישי לכל אחד בהתאם לצרכיו ולהעדפותיו. הטיפול כולל התאמה של התזונה לטכנולוגיות החדשות בטיפול בסוכרת (משאבות אינסולין, סנסורים) ובסוגים חדשים של אינסולין.בנוסף לעבודה הקלינית, מרצה במסגרות אקדמיות שונות ומרכזת מקצועית של הקורס הטיפול התזונתי בסוכרת לדיאטניות באוניברסיטת תל אביב.  
ד
ד"ר אביבית כהן
רופאה פנימית ואנדוקרינולוגית ביחידת הסוכרת בהדסה עין כרם ומנהלת מכון סוכרת של מכבי שירותי בריאות בירושלים.
שרון לוטן פסיכולוגית
שרון לוטן פסיכולוגית
פסיכולוגית רפואית מומחית. בעלת ניסיון רב בעבודה עם מבוגרים המתמודדים עם השמנה, לפני ואחרי ניתוח בריאטרי, במסגרת טיפול פרטני או קבוצתי. בנוסף מטפלת במבוגרים ובני נוער המתמודדים עם מצבים רפואיים שונים במטרה לקדם את בריאותם הגופנית ורווחתם הנפשית. עובדת במסגרת ציבורית ובקליניקה פרטית.

מובילי קהילה

בתיה קריטי
בתיה קריטי
אחראית תחום זכויות באגודה לסוכרת נעורים (סוג 1) הנגשת זכויות בסוכרת סוג 1 לכלל הקהילה ועזרה במצוי הזכויות מול גופים ממשלתיים שונים. מתן מענה לקהילת הסוכרתיים סוג 1 בכל הגילאים ובני משפחותיהם