לא מבחן

01/04/20 22:02
2 תגובות
ד"ר שלום רב, קודם כל אני רוצה לומר לך תודה רבה על האנושיות האדיבות והנכונות לעזור , אני בן 39 לפני 8 חודשים עברתי התקף לב ,לשמחתי ללא פגיעה משמעותית תפקודים אפילו טובים מבעבר ואחרי כחודש וחצי חזרתי לעבודה ,לפי מה שאני מבין לאחר חג הפסח האנשים הבריאים ישובו לעבודה ואילו האנשים בעלי חלות הרקע כמוני לא, ואני מבולבל לא עד מתי הרי אני רוצה לעבוד ולחזור לשגרה אינני חש חולה ליהפך , אין כרגע חיסון טווח של שנה לפי הרשום או תרופה , אז מתי מצפים שנוכל לצאת עוד שנה .....
החשש לאבד את מקום העבודה הוא חזק לך תסביר שאתה לא יכול לחזור ואין צפי לחזרה מה עוד שבתפקידים בכירים קשה מאוד לנהל מרחוק .
אני מעוניין להבין אם התפקודים תקינים ,אין ולא היה לחץ דם אני נוטל מדללים שליהפך מונעים את האנגינה פקטוריס ,עושה כושר גופני מדוע אני ועוד עשרות שומרים על עצמם מכבר לאנשים אחרים נחשבים חולים

2 תגובות

ורד-שיראזי
מוביל קהילה
חולת לב מילדות, חולת פיברומיאלגיה ומושתלת לב כ4 שנים. מורה בנשמתי ועסוקה בלעשות טוב בעולם.
02/04/20 1:15
היי בני אענה לך כחולה כרונית. הוירוס אינו עושה אבחנה בין אנשים אבל כאשר אדם מפתח מחלות רקע שונות (גם אם הן לא בולטות בחייו כל הזמן) לגוף המתמודד עם מחלות אלו יותר קשה להתמודד עם סכנות מבחוץ. הקביעה...
היי בני
אענה לך כחולה כרונית.
הוירוס אינו עושה אבחנה בין אנשים אבל כאשר אדם מפתח מחלות רקע שונות (גם אם הן לא בולטות בחייו כל הזמן) לגוף המתמודד עם מחלות אלו יותר קשה להתמודד עם סכנות מבחוץ.
הקביעה נעשתה ע"פ מחקרים בקבוצות אוכלוסיה שנפגעו מקורונה.
כוונת מערכות הבריאות לייצר מצב בו אנשים שחלו (כנראה) יהיו מחוסנים כלפי הוירוס ועל כן לא יעבירו אותו באותה מהירות בה הוא עובר נכון לעכשיו- מה שנקרא "חיסון עדר".
זאת ועוד שעם הזמן שכיחות הנגיף באוכלוסיה תרד מכיוון שרוב האנשים נמצאים כרגע בבידוד.
כאשר ירד מספר הנדבקים עד העצרות יתחילו לשחרר מהסגר את הבריאים ע"מ לודא שאין יותר הדבקות ואז לאט לאט יתנו גם לקבוצות הסיכון יותר חופש תנועה.
אני מבינה את התסכול, כמושתלת לב אני מרגישה שאתה כרגע מתארח בחיי כי אני צריכה להיות רוב הזמן בסוג של הפרדה ממקורות הדבקה.
תאר לך שאסור לי להיות בקרבת ילדיי כשהם חולים בכלל וגם כשהם בריאים אסור לנו לאכול מאותה צלחת.
עוד קצת סבלנות והלוואי ויבוא טוב עלינו במהרה.
רק בריאות
ורד
ד-ר-אסי-מלויצקי
מומחה כמוני
קרדיולוג בכיר במערך הלב במרכז הרפואי תל-אביב (איכילוב). מומחה ברפואה פנימית ורפואת הלב. בוגר בית הספר לרפואה בבאר-שבע. התמחות ברפואה פנימית וקרדיולוגיה במרכז הרפואי תל-אביב ע"ש סוראסקי. תחומי עיסוק – אי-ספיקת לב, קרדיולוגיה קלינית, הדמיית לב לא פולשנית, רפואה פנימית. מדריך קליני בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל-אביב.
07/04/20 16:34
היי בני, התשובה הכנה היא שהסיכון לחלות במחלה קשה גבוה יותר באדם עם מחלת לב כמו שעברת, כמובן שאם היא מאוזנת כפי שאתה מתאר אז הסיכון נמוך יותר, אבל עדיין מוגבר. לגבי החזרה, צריך להמתין ולראות צ’ה תה...
היי בני,
התשובה הכנה היא שהסיכון לחלות במחלה קשה גבוה יותר באדם עם מחלת לב כמו שעברת, כמובן שאם היא מאוזנת כפי שאתה מתאר אז הסיכון נמוך יותר, אבל עדיין מוגבר.
לגבי החזרה, צריך להמתין ולראות צ’ה תהיה המדיניות הכללית ובהתאם תיגזר ההחלטה על חולים במחלות כרוניות. אני חושב שקצת מוקדם לצאת בהצהרות, אבל אני מעריך שנדע יותר בשבועות הבאים , ובסוף יצטרך להמציא איזון בין הסיכון האישי לחלות במחלה קשה, הסיכון לחברה והנטל של הרחקה מהחברה . אני מעריך שגם עבור חולים במחלות כרוניות ה״יציאה מהסגר״ תהיה מדורגת לפי חומרת המחלה.
בינתיים הרבה בריאות , סבלנות וחג שמח

מנהלי קהילה

פרופ' גדי קרן
פרופ' גדי קרן
מנהל המערך הקרדיולוגי, מרכז רפואי ת"א, פרופ' מן המניין בקרדיולוגיה באוניברסיטת ת"א, מופקד קתדרה לקרדיולוגיה ע"ש חיים שיבא באוניברסיטת ת"א.
ד
ד"ר אסי מלויצקי
קרדיולוג בכיר במערך הלב במרכז הרפואי תל-אביב (איכילוב). מומחה ברפואה פנימית ורפואת הלב. בוגר בית הספר לרפואה בבאר-שבע. התמחות ברפואה פנימית וקרדיולוגיה במרכז הרפואי תל-אביב ע"ש סוראסקי. תחומי עיסוק – אי-ספיקת לב, קרדיולוגיה קלינית, הדמיית לב לא פולשנית, רפואה פנימית. מדריך קליני בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל-אביב.
דייאנה קליין
דייאנה קליין
פסיכולוגית שיקומית מומחית במכון לשיקום חולי לב, בי״ח שיבא, תל השומר.

מובילי קהילה

eitanab
eitanab
הי לכולם, שמי איתן, בן 44, אב לשלושה ילדים מקסימים, מאוד אוהב לרכוב על אופניים אופניים בשטח, טיולים, בילויים ובעיקר אוהב אנשים. בחודש נובמבר 2015 עברתי השתלת לב בארצות הברית , לאחר המתנה בישראל של מעל שנה, כחצי שנה מתוך תקופה זו באשפוז בבית חולים. בגיל 17 אובחנה בליבי קרדיומיופטיה. עד גיל 41 לא תסמיני כלל ואז תוך זמן קצר מאוד (חודשים ספורים) חלה הרעה משמעותית במחלת הלב שהוגדרה אז כאי ספיקה חמורה שהכניסה אותי לרשימת המתנה להשתלת לב. כבר במהלך האשפוז הארוך אפשר לומר שגיליתי את עצמי מחדש ונוכחתי שיש לי כוחות נסתרים שאף פעם לא ידעתי על קיומם. תקופה ארוכה באשפוז בבית חולים היא לא פשוטה ושואבת כוחות פיזיים ובעיקר מנטליים רבים. במהלך תקופת האשפוז נוכחתי שההתמודדות היא שונה לגמרי בין חולה לחולה ולא כולם מצליחים לאזור את הכוחות הדרושים להתמודדות הקשה והארוכה. לחוות על בשרי את החוויות הלא פשוטות לעיכול ומצד שני לצפות מהצד בדרכם הייחודית של חולים אחרים להתמודד הביאה אותי להחלטה להקדיש מזמני ומנסיוני לתמיכה ועזרה לחולי לב.
גיל מלצר
גיל מלצר
בן 55. נשוי. אבא של עומר (8) ומיקה (6). תושב ת"א. בעברי עיתונאי בידיעות אחרונות. מחבר הספר ׳מלחמת יום כיפור-זמן אמת׳ וכן כתבתי מספר ביוגרפיות. נולדתי עם מום מולד (בעיה מסתמית). בגיל 30 עברתי אירוע מוחי ובעקבותיו נותחתי (לב פתוח) להחלפת המסתם הלקוי במסתם מכני (מתכתי). מאז, משך כבר 25 שנים, שנייה אחר שנייה, כל היום וכל הלילה, תקתוק של שעון בוקע מתוך גופי ולא הייתה לי כל ברירה אלא להתרגל אליו, בדיוק כפי שאנו רגילים לשמע את הלמות ליבנו. ב 2015 נותחתי שנית, הפעם לתיקון מפרצת שהתפתחה בעורק הראשי ללב. גם הפעם צץ לו אי שם במהלך הניתוח, אירוע מוחי שהפעם הותיר בי לצערי נכויות ביד וברגל ימין. ב 2019 ייסדתי את עמותת 'אגודת הלב הישראלי' במטרה להעניק תמיכה וסיוע לקהילת חולי הלב בישראל. אני שמח להעמיד את ניסיוני ואת הידע שצברתי במהלך 50 השנים בהן אני חולה לב, לטובת קהילת חולי הלב. מאחל בריאות לכולנו גיל מלצר https://www.israeli-heart.org
ורד שיראזי
ורד שיראזי
חולת לב מילדות, חולת פיברומיאלגיה ומושתלת לב כ4 שנים. מורה בנשמתי ועסוקה בלעשות טוב בעולם.