כמונימחלות לבביצוע בדיקות תקופתיות בעת הזו

ביצוע בדיקות תקופתיות בעת הזו

14/04/20 18:10
4 תגובות

שלום לכל הרופאים והפורום לאור שהטווח ל"להריגת הקרונה" ל א נראה באופק והחיי ם לשמחתנו ממשיכים נשאלת השאלה לאור שמרפאות החוץ ביטלו תורים ואנו החולים "הכרונים " נמצאים בממלכת אי הוודאות איך לשמור על הבריאות מבלי שי בדיקות מחזוריות ופגישה עם הרופא וגם בדיקות מעבדה לבדיקות דם וכל השאר מה עושים ????

4 תגובות

ורד-שיראזי
מוביל קהילה
חולת לב מילדות, חולת פיברומיאלגיה ומושתלת לב כ4 שנים. מורה בנשמתי ועסוקה בלעשות טוב בעולם.
14/04/20 19:06
היי, ראשית בכל קופות החולים ניתן לשוחח עם הרופאים בתור טלפוני או בשיחת וידאו. בדיקות דם ניתן להזמין הביתה בעלות סימלית ובתי החולים (לפחות באלו הגדולים) מקיימים קשרים עם מטופלים כרוניים קשים הנמצאים ב...
היי, ראשית בכל קופות החולים ניתן לשוחח עם הרופאים בתור טלפוני או בשיחת וידאו.
בדיקות דם ניתן להזמין הביתה בעלות סימלית ובתי החולים (לפחות באלו הגדולים) מקיימים קשרים עם מטופלים כרוניים קשים הנמצאים בסיכון באמצעות טלרפואה למשל.
בכל מקרה חריג ניתן להגיע למיון ולקבל טיפול רפואי בליווי מלווה אחד בלבד ואחרי שעוברים בדיקת חום בכניסה.
זה המצב כרגע, נקווה שלאחר החג תהיה למשרד הבריאות אסטרטגיה יותר מוצלחת בנושא.
חג שמח:)
MAJER
16/04/20 19:21
.הוברר לי שיש בדיקות דם שחייבים לעשות בקופת חולים בגלל שצריך איזה חומר להוסיף
ד-ר-אסי-מלויצקי
מומחה כמוני
קרדיולוג בכיר במערך הלב במרכז הרפואי תל-אביב (איכילוב). מומחה ברפואה פנימית ורפואת הלב. בוגר בית הספר לרפואה בבאר-שבע. התמחות ברפואה פנימית וקרדיולוגיה במרכז הרפואי תל-אביב ע"ש סוראסקי. תחומי עיסוק – אי-ספיקת לב, קרדיולוגיה קלינית, הדמיית לב לא פולשנית, רפואה פנימית. מדריך קליני בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל-אביב.
20/04/20 8:52
שלום, ראשית מרבית מרפאות החוץ חזרו לפעילות רגילה בחלק מהמפראות (כמו הפרעות קצב וקוצבים) ופועלים בנפח כמעט מלא באמצעות טלמדיסין. לגבי בדיקות דם, מסכים עם ורד, ואיני מכיר בדיקה שגרתית לצורך מעקב מרפ...
שלום,
ראשית מרבית מרפאות החוץ חזרו לפעילות רגילה בחלק מהמפראות (כמו הפרעות קצב וקוצבים) ופועלים בנפח כמעט מלא באמצעות טלמדיסין.
לגבי בדיקות דם, מסכים עם ורד, ואיני מכיר בדיקה שגרתית לצורך מעקב מרפאתי קרדיולוגי, שלא ניתן לבצע מהבית. בנוסף אם אין ברירה מבחינת בדיקת דם, והיא חיונית לקראת הביקורת במרפאה, ניתן להגיע עם אמצעי מיגון (מסיכה, כפפות) והקפדה על ריחוק והגיינת ידיים.
כל טוב וחזרה חלקה וטובה לשגרה ככל האפשר
MAJER
20/04/20 14:53
ד.נ. לצערי דחו לי סקירת קוצב לעוד 4 חודשים בגלל המצב אבל ביצוע אקו לב יבוצע

מנהלי קהילה

פרופ' גדי קרן
פרופ' גדי קרן
מנהל המערך הקרדיולוגי, מרכז רפואי ת"א, פרופ' מן המניין בקרדיולוגיה באוניברסיטת ת"א, מופקד קתדרה לקרדיולוגיה ע"ש חיים שיבא באוניברסיטת ת"א.
ד
ד"ר אסי מלויצקי
קרדיולוג בכיר במערך הלב במרכז הרפואי תל-אביב (איכילוב). מומחה ברפואה פנימית ורפואת הלב. בוגר בית הספר לרפואה בבאר-שבע. התמחות ברפואה פנימית וקרדיולוגיה במרכז הרפואי תל-אביב ע"ש סוראסקי. תחומי עיסוק – אי-ספיקת לב, קרדיולוגיה קלינית, הדמיית לב לא פולשנית, רפואה פנימית. מדריך קליני בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל-אביב.
דייאנה קליין
דייאנה קליין
פסיכולוגית שיקומית מומחית במכון לשיקום חולי לב, בי״ח שיבא, תל השומר.

מובילי קהילה

eitanab
eitanab
הי לכולם, שמי איתן, בן 44, אב לשלושה ילדים מקסימים, מאוד אוהב לרכוב על אופניים אופניים בשטח, טיולים, בילויים ובעיקר אוהב אנשים. בחודש נובמבר 2015 עברתי השתלת לב בארצות הברית , לאחר המתנה בישראל של מעל שנה, כחצי שנה מתוך תקופה זו באשפוז בבית חולים. בגיל 17 אובחנה בליבי קרדיומיופטיה. עד גיל 41 לא תסמיני כלל ואז תוך זמן קצר מאוד (חודשים ספורים) חלה הרעה משמעותית במחלת הלב שהוגדרה אז כאי ספיקה חמורה שהכניסה אותי לרשימת המתנה להשתלת לב. כבר במהלך האשפוז הארוך אפשר לומר שגיליתי את עצמי מחדש ונוכחתי שיש לי כוחות נסתרים שאף פעם לא ידעתי על קיומם. תקופה ארוכה באשפוז בבית חולים היא לא פשוטה ושואבת כוחות פיזיים ובעיקר מנטליים רבים. במהלך תקופת האשפוז נוכחתי שההתמודדות היא שונה לגמרי בין חולה לחולה ולא כולם מצליחים לאזור את הכוחות הדרושים להתמודדות הקשה והארוכה. לחוות על בשרי את החוויות הלא פשוטות לעיכול ומצד שני לצפות מהצד בדרכם הייחודית של חולים אחרים להתמודד הביאה אותי להחלטה להקדיש מזמני ומנסיוני לתמיכה ועזרה לחולי לב.
גיל מלצר
גיל מלצר
בן 55. נשוי. אבא של עומר (8) ומיקה (6). תושב ת"א. בעברי עיתונאי בידיעות אחרונות. מחבר הספר ׳מלחמת יום כיפור-זמן אמת׳ וכן כתבתי מספר ביוגרפיות. נולדתי עם מום מולד (בעיה מסתמית). בגיל 30 עברתי אירוע מוחי ובעקבותיו נותחתי (לב פתוח) להחלפת המסתם הלקוי במסתם מכני (מתכתי). מאז, משך כבר 25 שנים, שנייה אחר שנייה, כל היום וכל הלילה, תקתוק של שעון בוקע מתוך גופי ולא הייתה לי כל ברירה אלא להתרגל אליו, בדיוק כפי שאנו רגילים לשמע את הלמות ליבנו. ב 2015 נותחתי שנית, הפעם לתיקון מפרצת שהתפתחה בעורק הראשי ללב. גם הפעם צץ לו אי שם במהלך הניתוח, אירוע מוחי שהפעם הותיר בי לצערי נכויות ביד וברגל ימין. ב 2019 ייסדתי את עמותת 'אגודת הלב הישראלי' במטרה להעניק תמיכה וסיוע לקהילת חולי הלב בישראל. אני שמח להעמיד את ניסיוני ואת הידע שצברתי במהלך 50 השנים בהן אני חולה לב, לטובת קהילת חולי הלב. מאחל בריאות לכולנו גיל מלצר https://www.israeli-heart.org
ורד שיראזי
ורד שיראזי
חולת לב מילדות, חולת פיברומיאלגיה ומושתלת לב כ4 שנים. מורה בנשמתי ועסוקה בלעשות טוב בעולם.