כמונימחלות לבדופק מהיר בהריון אחרי מאמץ

דופק מהיר בהריון אחרי מאמץ

05/05/20 13:20
1 תגובות
האם דופק מהיר מאוד!!(130) אחרי מאמץ קל בהריון הוא תקין ?
הייתי אצל הקרדיולוג והוא אמר לי שיש צניחת מסתם לעיתים הדופק מהיר יותר ביחוד בהריון.
מצד שני נאמר לי שצניחת מסתם זה דבר שכיח בלי תופעות..
אני עושה אקג והם תקינים הדופק שם באזור ה85 אבל אבל במנוחה הוא תמיד נרגע לי בגלל זה מנסתם האקג תקין ..
אבל כל פעולה קטנה אני מרגישה אחרי ריצת מרתון יש מה לעשות עם זה ?

1 תגובות

ד-ר-אסי-מלויצקי
מומחה כמוני
קרדיולוג בכיר במערך הלב במרכז הרפואי תל-אביב (איכילוב). מומחה ברפואה פנימית ורפואת הלב. בוגר בית הספר לרפואה בבאר-שבע. התמחות ברפואה פנימית וקרדיולוגיה במרכז הרפואי תל-אביב ע"ש סוראסקי. תחומי עיסוק – אי-ספיקת לב, קרדיולוגיה קלינית, הדמיית לב לא פולשנית, רפואה פנימית. מדריך קליני בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל-אביב.
08/05/20 11:06
שלום, הדופק באופן טבעי עולה בהריון, גם במנוחה ובייחוד במאמץ 130 הוא מספר גבוה אך לא בלתי סביר למאמץ גופני , עד כמה קל זו שאלה אישית - עליית 3 קומות במדרגות? הליכה מהירה? ריצה? צניחת מסתם , לרוב מ...
שלום,
הדופק באופן טבעי עולה בהריון, גם במנוחה ובייחוד במאמץ
130 הוא מספר גבוה אך לא בלתי סביר למאמץ גופני , עד כמה קל זו שאלה אישית - עליית 3 קומות במדרגות? הליכה מהירה? ריצה?
צניחת מסתם , לרוב מיטראלי - MITRAL VALVE PROLAPSE היא אכן תופעה שכיחה ולרוב לא קשורה למה שאת מתארת כאן - עליה בדופק הבסיסי.
אקו-לב יהיה רעיון טוב בכדי לוודא שאין פגיעה ממשית בלב, ומלבד זאת הכרה בכך שזו תקופה של שינויים גופניים.
אם הקושי מחמיר מאוד או שיש גם קוצר נשימה קשה וביחוד אם אלו מופיעים גם במנוחה או שכיבה אז יש מקום לברר אותם בצורה יותר יסודית ומהירה, אך במידה שלא התלונות שאת מתארת שכיחות למדי בזמן הריון בייחוד בטרימסטר שלישי וככל שמקרבים ללידה.
כל טוב והריון רגוע , שקט ומוצלח

מנהלי קהילה

פרופ' גדי קרן
פרופ' גדי קרן
מנהל המערך הקרדיולוגי, מרכז רפואי ת"א, פרופ' מן המניין בקרדיולוגיה באוניברסיטת ת"א, מופקד קתדרה לקרדיולוגיה ע"ש חיים שיבא באוניברסיטת ת"א.
ד
ד"ר אסי מלויצקי
קרדיולוג בכיר במערך הלב במרכז הרפואי תל-אביב (איכילוב). מומחה ברפואה פנימית ורפואת הלב. בוגר בית הספר לרפואה בבאר-שבע. התמחות ברפואה פנימית וקרדיולוגיה במרכז הרפואי תל-אביב ע"ש סוראסקי. תחומי עיסוק – אי-ספיקת לב, קרדיולוגיה קלינית, הדמיית לב לא פולשנית, רפואה פנימית. מדריך קליני בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל-אביב.
דייאנה קליין
דייאנה קליין
פסיכולוגית שיקומית מומחית במכון לשיקום חולי לב, בי״ח שיבא, תל השומר.

מובילי קהילה

eitanab
eitanab
הי לכולם, שמי איתן, בן 44, אב לשלושה ילדים מקסימים, מאוד אוהב לרכוב על אופניים אופניים בשטח, טיולים, בילויים ובעיקר אוהב אנשים. בחודש נובמבר 2015 עברתי השתלת לב בארצות הברית , לאחר המתנה בישראל של מעל שנה, כחצי שנה מתוך תקופה זו באשפוז בבית חולים. בגיל 17 אובחנה בליבי קרדיומיופטיה. עד גיל 41 לא תסמיני כלל ואז תוך זמן קצר מאוד (חודשים ספורים) חלה הרעה משמעותית במחלת הלב שהוגדרה אז כאי ספיקה חמורה שהכניסה אותי לרשימת המתנה להשתלת לב. כבר במהלך האשפוז הארוך אפשר לומר שגיליתי את עצמי מחדש ונוכחתי שיש לי כוחות נסתרים שאף פעם לא ידעתי על קיומם. תקופה ארוכה באשפוז בבית חולים היא לא פשוטה ושואבת כוחות פיזיים ובעיקר מנטליים רבים. במהלך תקופת האשפוז נוכחתי שההתמודדות היא שונה לגמרי בין חולה לחולה ולא כולם מצליחים לאזור את הכוחות הדרושים להתמודדות הקשה והארוכה. לחוות על בשרי את החוויות הלא פשוטות לעיכול ומצד שני לצפות מהצד בדרכם הייחודית של חולים אחרים להתמודד הביאה אותי להחלטה להקדיש מזמני ומנסיוני לתמיכה ועזרה לחולי לב.
גיל מלצר
גיל מלצר
בן 55. נשוי. אבא של עומר (8) ומיקה (6). תושב ת"א. בעברי עיתונאי בידיעות אחרונות. מחבר הספר ׳מלחמת יום כיפור-זמן אמת׳ וכן כתבתי מספר ביוגרפיות. נולדתי עם מום מולד (בעיה מסתמית). בגיל 30 עברתי אירוע מוחי ובעקבותיו נותחתי (לב פתוח) להחלפת המסתם הלקוי במסתם מכני (מתכתי). מאז, משך כבר 25 שנים, שנייה אחר שנייה, כל היום וכל הלילה, תקתוק של שעון בוקע מתוך גופי ולא הייתה לי כל ברירה אלא להתרגל אליו, בדיוק כפי שאנו רגילים לשמע את הלמות ליבנו. ב 2015 נותחתי שנית, הפעם לתיקון מפרצת שהתפתחה בעורק הראשי ללב. גם הפעם צץ לו אי שם במהלך הניתוח, אירוע מוחי שהפעם הותיר בי לצערי נכויות ביד וברגל ימין. ב 2019 ייסדתי את עמותת 'אגודת הלב הישראלי' במטרה להעניק תמיכה וסיוע לקהילת חולי הלב בישראל. אני שמח להעמיד את ניסיוני ואת הידע שצברתי במהלך 50 השנים בהן אני חולה לב, לטובת קהילת חולי הלב. מאחל בריאות לכולנו גיל מלצר https://www.israeli-heart.org
ורד שיראזי
ורד שיראזי
חולת לב מילדות, חולת פיברומיאלגיה ומושתלת לב כ4 שנים. מורה בנשמתי ועסוקה בלעשות טוב בעולם.