כמוניסרטן השדכריתה מלאה שאלה לרופאה וגם לכאלה שעברו כזו . בבקשה תענו . ממש בלחץ.

כריתה מלאה שאלה לרופאה וגם לכאלה שעברו כזו . בבקשה תענו . ממש בלחץ.

06/05/20 16:28
1 תגובות
שלום
לפני כריתה מלאה לאחר כשלון של כריתה חלקית נרחבת עליו התבשרתי אתמול (שוליים לא נקיים עם טרום סרטני )
אשמח לדעת תוך כמה זמן לאחר הכריתה המלאה ניתן לחזור לעבודה משרדית מהבית (יום לאחר החלקית כבר עבדתי ועוד יום אחד כבר בישלתי .שבוע אחרי כבר נהגתי . לא כאב למרות שהוצאו 3 בלוטות זקיף + חלק נרחב מהשד) אז מחפשת שגרה וכמה שיותר מהר . בשבילי זו התרופה הכי טובה .

- תוך כמה זמן ניתן לחזור לעבודה משרדית בכריתה מלאה כולל בלוטות למפה ?
- תוך כמה זמן לעבודות בית קלות ?
- האם יש הבדל בין כריתה עם שחזור מבחינת כאבים והחלמה לכריתה ללא ?
- מה רמת הכאבים ? דקסמול אופטלגין או מעבר ?
- האם בכריתה ללא שחזור כדאי לקנות שתל מבעוד מועד ותוך כמה זמן מהניתוח ניתן להשתמש בו ?
- כאךה שעברו שחזור - מה הכי מציק בשחזור ? שמעתי על לחץ

משהו נוסף שכדאי שאדע ?
עשה ואל תעשה ?
תודה רבה לעונות

1 תגובות

חוה1308
11/05/20 17:18
עברתי כריתה חלקית לפני 30 שנה ולפני חצי שנה עברתי כריתה מלאה, עם הקרנות, ושיחזור. האם אמרו לך לגבי טיפול המשך? הקרנות?כימו? אם את עוברת עוד הקרנות, אין אפשרות לעשות שיחזור עד אחרי ההקרנות, כי ההקרנות ...
עברתי כריתה חלקית לפני 30 שנה ולפני חצי שנה עברתי כריתה מלאה, עם הקרנות, ושיחזור. האם אמרו לך לגבי טיפול המשך? הקרנות?כימו? אם את עוברת עוד הקרנות, אין אפשרות לעשות שיחזור עד אחרי ההקרנות, כי ההקרנות פוגעות בשתל.הטוב ביותר להתייעץ עם פלסטיקאי לשיחזור שיש בכל בית חולים . לעבוד תוכלי ברגע שתרגישי בטוב. העדפה אחרי שבוע/שבועיים, אחרי הוצאת נקזים, אם יש. הכל תלוי בהרגשה שלך. רק שימי לב לא להרים דברים ביד שבה עברת את כל הטיפול. הכל תלוי בך, ובהקשבה למה שהרופאים אומרים לך. אם את עוברת גם שחזור עם הכריתה, חסכת לעצמך סדרת כאבים, כי זה נעשה בניתוח אחד. הכאבים די נסבלים, תלוי כמה את מוכנה מבחינה נפשית. אם את לא עושה שיחזור, יש אפשרות לקנות פרוטזה לשד, אבל זאת רק אחרי שהכאבים יעברו, היות ומתאימים את הפרוטזה לשד ולחזיה ומניחים את הפרוטזה ישר על השד. אני גם נעזרתי מאד ברפואה משלימה, בשיאצו, אשר עזר לי מאד להתאושש.

מנהלי קהילה

ד
ד"ר תניר אלוייס
מומחית בכירורגיה כללית וכירורגית שד מנהלת מרכז בריאות השד ע"ש שרה מרקוביץ במרכז הרפואי קפלן מרצה בכירה בביה"ס לרפואה של האוניברסיטה העברית יו"ר יוצאת של החברה הישראלית למחלות שד
ד
ד"ר נעה אפרת בן-ברוך
מנהלת המכון האונקולוגי במרכז הרפואי קפלן יו"ר קבוצת השד במסגרת האיגוד האונקולוגי הישראלי יו"ר ועדת עדכון סרטן שד מטעם האגודה למלחמה בסרטן נציגת קבוצת השד בקבוצת המחקר הבינלאומית BIG חוקרת ראשית במחקרים קליניים רבים בתחום סרטן שד מוקדם וגרורתי
עו
עו"ס אורית שפירא
* מנהלת מחלקת שיקום ורווחה של האגודה למלחמה בסרטן וחברת הנהלת 'האגודה הישראלית לפסיכואונקולוגיה'.   *מנחת קבוצות בכירה באגודה (קבוצת בוגרים צעירים, קבוצת נשים צעירות המתמודדות עם סרטן, קבוצת תמיכה לזוגות שאחד מבני הזוג חלה בסרטן, קבוצת תמיכה להורים שכולים ועוד) ואחראית על עדכון המידע של האגודה למלחמה בסרטן בנושא 'זכויות ושירותים, מידע לחולי סרטן'.   * בוגרת תואר שני בהצטיינות בעבודה סוציאלית (MSW), אוניברסיטת תל אביב. מומחית בתחום הבריאות.   * בעבר עובדת סוציאלית, המחלקה האונקולוגית, מרכז רפואי תל אביב (איכילוב) והעובדת הסוציאלית ב'הוספיס בית' של האגודה למלחמה בסרטן, תל השומר.
עו
עו"ד שירין ג'יריס
אחראית על תחום מיצוי זכויות בעמותת אחת מתשע. בעלת תואר ראשון במשפטים מהאוניברסיטה העברית ירושלים, ותואר שני במשפטים מאוניברסיטת חיפה. נותנת ייעוץ משפטי לנשים המתמודדת עם סרטן שד אודות זכויותיהן, ומייצגת אותן במידת הצורך מול קופות חולים, ביטוח לאומי וחברות ביטוח פרטיות. משתתפת בכנסים ופורמים של ארגוני זכויות וארגוני חולים לקידום נושאים רלוונטיים. בעבר עבדה בתור יועצת משפטית בבית משפט מחוזי בחיפה.
ד
ד"ר רינת ברנשטיין מו
בוגרת בית בית הספר לרפואה של הטכניון בחיפה. התמחות במערך אונקולוגי במרכז הרפואי תל אביב ע"ש סוראסקי (איכילוב), ובהמשך התמחות בגנטיקה רפואית במכון הגנטי במרכז הרפואי תל אביב ע"ש סוראסקי (איכילוב). מ-2017 עובדת כרופאה בכירה ביחידת השד במכון האונקולוגי במרכז רפואי שיבא תל השומר. משלבת עבודה בטיפול בחולות סרטן שד בכל שלבי המחלה, ובייעוץ גנטי למשפחות וחולים עם חשד לתסמונות סרטן תורשתיות.

מובילי קהילה

נעה גביש
נעה גביש
אישה ואמא לשלושה ילדים :)הומאופטית בהכשרתי. אפיה ובישול הן אחת האהבות שלי במיוחד כשהן מאירות ומשמחות אחרים. בשבילֵי חיי ליוותי נשים במסע הלידה המיוחד שלהן, והיום אחרי מסע ברכבת ההרים, עקב גילוי גידול סרטני בשד, שנכפה עלי, אני יודעת ומבינה כמה חשוב הליווי של מישהי שהייתה שם ולו רק כדי להקשיב ולחבק. אני אשמח ללוות ולהיות בשביל מי שצריכה ורוצה.   הסדנא שלי - תשוקות מרפאות - תשוקות ומיניות בזמן משבר ושינוי - ערב חד פעמי יחודי ומרומם את הנפש בו ביחד אתכם אנחנו נזכרים שתשוקה, לכל מה שנעשה היא חלק מאיכות ובריאות החיים שלנו. מוזמנות לקבוצה שלי בפייסבוק : תשוקות מרפאות
יסמין כהן
יסמין כהן
בלוגרית וכותבת תוכן, נמצאת בעיצומו של פרויקט מימון המונים לספר "יומן צמיחה" היכנסו ותמכו: https://tinyurl.com/recovery-diary נמצאת פה כדי לחזק ולהתחזק. מאמינה שהכל קורה לטובתנו.
תודתנו לחברת רוש על תרומה בלתי תלויה לסיוע בהקמת הקהילה. יובהר כי אין בתרומה זו כדי להשפיע על הפעילות או התוכן המוצגים בקהילה.