כמוניהשמנהתחליף לסוכר

תחליף לסוכר

07/05/20 22:06
2 תגובות
היי שמעתי לאחרונה שסוכרלוז הוא התחליף הכי פחות מזיק ואחריו הסטיביה
האם זה באמת כך?

2 תגובות

rlaptn
08/05/20 0:08
לא ממש. לכל תחליף סוכר יש כמות מקסימלית שעד אליה ניתן לצרוך בלי להכנס לקבוצת סיכון (על פי סטטיסטיקות, כמובן שזה משתנה מאדם לאדם). הכמות המקסימלית היומית המומלצת לסטיביה היא 9 יחידות ושל סוכרלוז היא 23...
לא ממש. לכל תחליף סוכר יש כמות מקסימלית שעד אליה ניתן לצרוך בלי להכנס לקבוצת סיכון (על פי סטטיסטיקות, כמובן שזה משתנה מאדם לאדם). הכמות המקסימלית היומית המומלצת לסטיביה היא 9 יחידות ושל סוכרלוז היא 23. מצד שני, יש תחליפים אחרים ברמת מתיקות גבוהה יותר ושניתן לצרוך מהם יותר מסוכרלוז.

מוזמנת לקרוא כאן. הכל מוסבר בבירור :)
https://www.hsph.harvard.edu/nutritionsource/healthy-drinks/artificial-sweeteners/
זאב-8
13/05/20 15:01
ראשית, אציין, כי אינני בעל סמכות רפואית. ככלל, לפי רופאים לא מעטים ששמעתי, מלכתחילה רצוי לא להזדקק כלל לממתיקים מלאכותיים, לא ברור שהם מצליחים "לרמות" את מערכת האינסולין, ומעוד חששות שונים, אולם, ה...
ראשית, אציין, כי אינני בעל סמכות רפואית.
ככלל, לפי רופאים לא מעטים ששמעתי, מלכתחילה רצוי לא להזדקק כלל לממתיקים מלאכותיים,
לא ברור שהם מצליחים "לרמות" את מערכת האינסולין, ומעוד חששות שונים,
אולם, היות ואיננו רובוטים, ומחפשים קצת מתוק בחיים, עדיף להשתמש, אך באופן מושכל, בממתיקים מאשר להיכנס למשבר...

אכן שמעתי מכמה מקורות, כי הסוכרלוז מומלץ יותר, וגם טעמו עדין וטבעי יותר.
יש לשים לב בסוכרלוז של סוכרזית, שיש שקיקים של 4 קלוריות לשקיק, ויש כעת גם של 0 קלוריות, לשים לב להבדל בטעם.

לסטיביה יש שם לא רע, לא אצל כולם, אך לשים לב שהיא עשויה להיות מרירה יותר.

רחוק מהם כל ממתיקי ה"טול", מולטיטול וכד', בסוכריות ועוד, שעלולים גם לגרום לבעיות עיכול, זים וכד'.

שווה בדיקה מוצר, כנראה חדש, של בטר אנד דיפרנט, "מתוקל" - סירופ סיבי שורש עולש, מתיקותו כ-40% מסוכר,
כמי שלא מסתדר עם טעמי "דיאט" למיניהם, דווקא זה היה סביר.
אולם אשמח אם למישהו חוות דעת מקצועית על כדאיותו כממתיק דיאטטי. וגם בהתייחס לסוכרתיים.

מנהלי קהילה

שירי נקש
שירי נקש
אני דיאטנית קלינית בעלת קליניקה בפתח תקווה. בוגרת תואר ראשון בתזונה קלינית (B.Sc) בפקולטה לחקלאות, מהאוניברסיטה העברית. בוגרת סטאז' בבית חולים וולפסון ובעלת רישיון עבודה מטעם משרד הבריאות. מלווה, תומכת, מנחה ומטפלת באנשים (גברים, נשים וילדים) אשר רוצים לעשות שינוי בדרך האכילה שלהם, כל אחד ומטרתו - ירידה ,שמירה ועלייה במשקל. תזונה זהו תחום דינמי מאוד ומתעדכן כל הזמן. במסגרת מחויבותי למטופליי, אני מעורה ומתעדכנת בספרות המקצועית העדכנית ביותר ובמחקרים חדשים מהארץ והעולם. בחיי האישיים אני מיישמת את התורה עליה אני ממליצה למטופליי: מנהלת אורח חיים ספורטיבי עם הרגלי אכילה מאוזנים שהפכו לשגרת חיי וחיי משפחתי. הניסיון הרב אותו צברתי במהלך השנים בעולם העיסקי כמנהלת בכירה, תורמים לי רבות בעיסוקי כדיאטנית בהנעת אנשים להשגת מטרותיהם וביכולתם להשיג תוצאות מיטביות. כל אלו הופכים אותי לדיאטנית יותר טובה ולמטפלת מקצועית ומנוסה. יחד עם המטופלים אנחנו יוצאים למסע שבו הם מאמצים הרגלים נכונים ובריאים בקלות רבה ובהנאה גדולה, תוך השגת המטרות האישיות וקבלת תוצאות וחשוב מכך- שמירה עליהן.
יפעת אלנקרי
יפעת אלנקרי
נעים מאוד, שמי יפעת אלנקרי דיאטנית קלינית בעלת תואר בתזונה B.SC מטעם אוניברסיטת אריאל ובעלת תואר B.A במדעי ההתנהגות. נשואה ואמא לארבעה. עובדת נכון להיום כדיאטנית כללית וילדים בקופ"ח לאומית, מקבלת בקליניקה פרטית בגינות שומרון אכילה רגשית והפרעות אכילה על כל גווניהן. בנוסף מתרגלת באוניברסיטת אריאל בחוג למדעי התזונה ודיאטנית בפרוייקט אורח חיים בריא מטעם משרד החינוך.
שרון לוטן פסיכולוגית
שרון לוטן פסיכולוגית
פסיכולוגית רפואית מומחית. בעלת ניסיון רב בעבודה עם מבוגרים המתמודדים עם השמנה, לפני ואחרי ניתוח בריאטרי, במסגרת טיפול פרטני או קבוצתי. בנוסף מטפלת במבוגרים ובני נוער המתמודדים עם מצבים רפואיים שונים במטרה לקדם את בריאותם הגופנית ורווחתם הנפשית. עובדת במסגרת ציבורית ובקליניקה פרטית.
ד״ר הדר מילוא-רז
ד״ר הדר מילוא-רז
מומחית לרפואה פנימית. התמחות בפנימית ו' בשיבא. כעת בהתמחות שניה באנדוקרינולוגיה במכון האנדוקריני בשיבא ורופאה ב״מרכז הישראלי לטיפול בעודף משקל״ בשיבא.

מובילי קהילה

razm121
razm121
עברתי ניתוח מעקף קיבה לפני כשבע שנים .הדרך הניתוחית שלי, הייתה רצופה בעליות רבות ומורדותמהם למדתי רבות על סוגיי  הניתוחים הבריאטרים ועל המעקף בפרט.מזמין אותכם, להצטרף יחד למסע ולדרך אשר אתם עושים בקבוצה לניתוחים בריאטרים.רק יחד נגיע למטרה אשר הצבנו לעצמנו.  
Ruths
Ruths
סובלת מדלקת מפרקים שיגרונית וניוונית, ומחפשת להחליף מידע בנושא
תודתנו לחברת נובו נורדיסק על תרומה בלתי תלויה לסיוע בהקמת הקהילה. יובהר כי אין בתרומה זו כדי להשפיע על הפעילות או התוכן המוצגים בקהילה