כמונימחלות לבסיבה לדאגה?

סיבה לדאגה?

11/05/20 11:31
1 תגובות
שלום
בת 30
לפני כ3 שנים התחלתי להרגיש שינויים בפעימות לב שלי בזמן מנוחה, בתדירות של פעם בחודש בערך.שינויים בקצב הפעימה, כאילו הפעימה התבלבלה עם עצמה והלב דופק כמה פעמים במקומות שונים בו זמנית.
היום אני מרגישה את השינויי פעימות כ30 פעם ביום, המלווים בד''כ בהגברת קצב הלב ל130 לדקה בשכיבה ומנוחה מוחלטת , עובר תוך 5 דק.
עשיתי הולטר לפני שנתיים, היו 8 מקרים , ביקשו מעקב קרדיולוג. התעלמתי..
האם יש סיבה לדאגה מאחר ואני חווה את זה בתדירות הרבה יותר גבוהה?
האם זה אומר שמתישהו בעתיד יהיה לי התקף לב?
קראתי על הפרעות קצב ופרפור חדרים, והבנתי שאם מקרים כאלו לא מלווים בחוסר הכרה, לא מטפלים בזה..אז הבנתי שהרבה אנשים חיים ככה והם בסדר.
אני לוקחת כדורים שבתופעות לוואי שלהם מופיעה טכיקרדיה, אבל קצב הלב מזנק רק לאחר שהלב שלי מתבלבל עם הפעימות.
תודה על תשובתכם

1 תגובות

ד-ר-אסי-מלויצקי
מומחה כמוני
קרדיולוג בכיר במערך הלב במרכז הרפואי תל-אביב (איכילוב). מומחה ברפואה פנימית ורפואת הלב. בוגר בית הספר לרפואה בבאר-שבע. התמחות ברפואה פנימית וקרדיולוגיה במרכז הרפואי תל-אביב ע"ש סוראסקי. תחומי עיסוק – אי-ספיקת לב, קרדיולוגיה קלינית, הדמיית לב לא פולשנית, רפואה פנימית. מדריך קליני בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל-אביב.
11/05/20 15:30
שלום, התלונות שאת מתארת נשמעות מתאימות להפרעת קצב, יתכן ממקור העליות ולא החדרים - אחת ההפרעות השכיחות היא פרפור עליות אולם בהחלט ישנן אפשרויות אחרות כמו - פעימות מוקדמות וכן הפרעות קצב ממוקדות יותר ו...
שלום,
התלונות שאת מתארת נשמעות מתאימות להפרעת קצב, יתכן ממקור העליות ולא החדרים - אחת ההפרעות השכיחות היא פרפור עליות אולם בהחלט ישנן אפשרויות אחרות כמו - פעימות מוקדמות וכן הפרעות קצב ממוקדות יותר ומאורגנות יותר מאשר פרפור עליות.
בכדי לדעת את האבחנה אני בהחלט ממליץ לבדוק את הנושא, בשלב זה לדעתי שתי בדיקות מומלצות -
1. הולטר או מכשיר שנקרא LOOP RECORDER (יודע להקליט כשאת לוחצת עליו בזמן שאת מרגישה את התלונות)
2. אקו-לב בכדי להעריך את תפקוד הלב
לאחר מכן ניתן יהיה לקבוע את הסיבה לדפיקות הלב שאת חשה וכן האם הייתה לה השפעה על תפקוד הלב.
התרופה שאת נוטלת בהחלט יכולה להיות קשורה לכך, אבל לא הייתי מבצע שינויים לפני שיש אבחנה
כל טוב , השקיעי בעצמך - בדקי והשלימי את הבדיקות

מנהלי קהילה

פרופ' גדי קרן
פרופ' גדי קרן
מנהל המערך הקרדיולוגי, מרכז רפואי ת"א, פרופ' מן המניין בקרדיולוגיה באוניברסיטת ת"א, מופקד קתדרה לקרדיולוגיה ע"ש חיים שיבא באוניברסיטת ת"א.
ד
ד"ר אסי מלויצקי
קרדיולוג בכיר במערך הלב במרכז הרפואי תל-אביב (איכילוב). מומחה ברפואה פנימית ורפואת הלב. בוגר בית הספר לרפואה בבאר-שבע. התמחות ברפואה פנימית וקרדיולוגיה במרכז הרפואי תל-אביב ע"ש סוראסקי. תחומי עיסוק – אי-ספיקת לב, קרדיולוגיה קלינית, הדמיית לב לא פולשנית, רפואה פנימית. מדריך קליני בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל-אביב.
דייאנה קליין
דייאנה קליין
פסיכולוגית שיקומית מומחית במכון לשיקום חולי לב, בי״ח שיבא, תל השומר.

מובילי קהילה

eitanab
eitanab
הי לכולם, שמי איתן, בן 44, אב לשלושה ילדים מקסימים, מאוד אוהב לרכוב על אופניים אופניים בשטח, טיולים, בילויים ובעיקר אוהב אנשים. בחודש נובמבר 2015 עברתי השתלת לב בארצות הברית , לאחר המתנה בישראל של מעל שנה, כחצי שנה מתוך תקופה זו באשפוז בבית חולים. בגיל 17 אובחנה בליבי קרדיומיופטיה. עד גיל 41 לא תסמיני כלל ואז תוך זמן קצר מאוד (חודשים ספורים) חלה הרעה משמעותית במחלת הלב שהוגדרה אז כאי ספיקה חמורה שהכניסה אותי לרשימת המתנה להשתלת לב. כבר במהלך האשפוז הארוך אפשר לומר שגיליתי את עצמי מחדש ונוכחתי שיש לי כוחות נסתרים שאף פעם לא ידעתי על קיומם. תקופה ארוכה באשפוז בבית חולים היא לא פשוטה ושואבת כוחות פיזיים ובעיקר מנטליים רבים. במהלך תקופת האשפוז נוכחתי שההתמודדות היא שונה לגמרי בין חולה לחולה ולא כולם מצליחים לאזור את הכוחות הדרושים להתמודדות הקשה והארוכה. לחוות על בשרי את החוויות הלא פשוטות לעיכול ומצד שני לצפות מהצד בדרכם הייחודית של חולים אחרים להתמודד הביאה אותי להחלטה להקדיש מזמני ומנסיוני לתמיכה ועזרה לחולי לב.
גיל מלצר
גיל מלצר
בן 55. נשוי. אבא של עומר (8) ומיקה (6). תושב ת"א. בעברי עיתונאי בידיעות אחרונות. מחבר הספר ׳מלחמת יום כיפור-זמן אמת׳ וכן כתבתי מספר ביוגרפיות. נולדתי עם מום מולד (בעיה מסתמית). בגיל 30 עברתי אירוע מוחי ובעקבותיו נותחתי (לב פתוח) להחלפת המסתם הלקוי במסתם מכני (מתכתי). מאז, משך כבר 25 שנים, שנייה אחר שנייה, כל היום וכל הלילה, תקתוק של שעון בוקע מתוך גופי ולא הייתה לי כל ברירה אלא להתרגל אליו, בדיוק כפי שאנו רגילים לשמע את הלמות ליבנו. ב 2015 נותחתי שנית, הפעם לתיקון מפרצת שהתפתחה בעורק הראשי ללב. גם הפעם צץ לו אי שם במהלך הניתוח, אירוע מוחי שהפעם הותיר בי לצערי נכויות ביד וברגל ימין. ב 2019 ייסדתי את עמותת 'אגודת הלב הישראלי' במטרה להעניק תמיכה וסיוע לקהילת חולי הלב בישראל. אני שמח להעמיד את ניסיוני ואת הידע שצברתי במהלך 50 השנים בהן אני חולה לב, לטובת קהילת חולי הלב. מאחל בריאות לכולנו גיל מלצר https://www.israeli-heart.org
ורד שיראזי
ורד שיראזי
חולת לב מילדות, חולת פיברומיאלגיה ומושתלת לב כ4 שנים. מורה בנשמתי ועסוקה בלעשות טוב בעולם.