כמונימחלות לבעזרה בפיענוח בדיקות מאמץ

עזרה בפיענוח בדיקות מאמץ

11/05/20 17:13
2 תגובות
הי
בן 35 בריא בדרך כלל מעשן בעברי

לפני כחודשיים התחילו לי כאבים בחזה ,והיו לי התקפים שחשבתי התקפת לב ,הייתי פעמיים במיון ופעמיים בדיקת אקג ובדיקות דם של אירוע לב יצאו תקינות, הרופא הפנה אותי לגסטרולוג,וגילו לי כיב קיבה וחיידק HP אני כשבוע וקצת מטופל בטיפול המשלוש( מאוד מחליש אותי ) .
לייתר זהירות החלטתי ללכת לקרדיולוג הוא הפנה אותי לסדרת בדיקות .

בדיקת אקו לב הכל תקין
בדיקת מאמץ -

נמשך 11:20 דקות
הופסק דופק מטרה הושג 186
ללא כאבים בחזה
ללא הפרעות קצב
אקג תקין לפני הבחינה
לחץ דם בתחילת הבחינה -120/75
לחץ דם בשיא 165/77
לחץ דם בהתאוששות : 120/93
בבדיקה הופיע :
slight upsloping st on v4-v6 1mv
רציתי לדעת מה זה אומר ?
הרופא משפחה אמר שהכל תקין ,אני מחכה לתור לקרדיולוג עוד שלושה שבועות ?

תודה

2 תגובות

ד-ר-אסי-מלויצקי
מומחה כמוני
קרדיולוג בכיר במערך הלב במרכז הרפואי תל-אביב (איכילוב). מומחה ברפואה פנימית ורפואת הלב. בוגר בית הספר לרפואה בבאר-שבע. התמחות ברפואה פנימית וקרדיולוגיה במרכז הרפואי תל-אביב ע"ש סוראסקי. תחומי עיסוק – אי-ספיקת לב, קרדיולוגיה קלינית, הדמיית לב לא פולשנית, רפואה פנימית. מדריך קליני בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל-אביב.
13/05/20 19:39
שלום, בהחלט מסכים עם דעתו של רופא המשפחה , במגבלה שניתן לראות רק את הפענוח ולא את הבדיקה עצמה. הממצא המתואר, מתאר שינויי אק״ג שכיחים למדי שבהעדר תלונות וממצאים אחרים באקג , אינו בעל חשיבות. יש לה...
שלום,
בהחלט מסכים עם דעתו של רופא המשפחה , במגבלה שניתן לראות רק את הפענוח ולא את הבדיקה עצמה.
הממצא המתואר, מתאר שינויי אק״ג שכיחים למדי שבהעדר תלונות וממצאים אחרים באקג , אינו בעל חשיבות.
יש להניח כי זו תהיה גם דעתו של הקרדיולוג שיש לך תור אצלו, חשוב להגיע אליו עם הבדיקה עצמה ולא רק הפענוח.
כל טוב והרבה בריאות
juio
14/05/20 18:49
תודה רבה על המענה

מנהלי קהילה

פרופ' גדי קרן
פרופ' גדי קרן
מנהל המערך הקרדיולוגי, מרכז רפואי ת"א, פרופ' מן המניין בקרדיולוגיה באוניברסיטת ת"א, מופקד קתדרה לקרדיולוגיה ע"ש חיים שיבא באוניברסיטת ת"א.
ד
ד"ר אסי מלויצקי
קרדיולוג בכיר במערך הלב במרכז הרפואי תל-אביב (איכילוב). מומחה ברפואה פנימית ורפואת הלב. בוגר בית הספר לרפואה בבאר-שבע. התמחות ברפואה פנימית וקרדיולוגיה במרכז הרפואי תל-אביב ע"ש סוראסקי. תחומי עיסוק – אי-ספיקת לב, קרדיולוגיה קלינית, הדמיית לב לא פולשנית, רפואה פנימית. מדריך קליני בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל-אביב.
דייאנה קליין
דייאנה קליין
פסיכולוגית שיקומית מומחית במכון לשיקום חולי לב, בי״ח שיבא, תל השומר.

מובילי קהילה

eitanab
eitanab
הי לכולם, שמי איתן, בן 44, אב לשלושה ילדים מקסימים, מאוד אוהב לרכוב על אופניים אופניים בשטח, טיולים, בילויים ובעיקר אוהב אנשים. בחודש נובמבר 2015 עברתי השתלת לב בארצות הברית , לאחר המתנה בישראל של מעל שנה, כחצי שנה מתוך תקופה זו באשפוז בבית חולים. בגיל 17 אובחנה בליבי קרדיומיופטיה. עד גיל 41 לא תסמיני כלל ואז תוך זמן קצר מאוד (חודשים ספורים) חלה הרעה משמעותית במחלת הלב שהוגדרה אז כאי ספיקה חמורה שהכניסה אותי לרשימת המתנה להשתלת לב. כבר במהלך האשפוז הארוך אפשר לומר שגיליתי את עצמי מחדש ונוכחתי שיש לי כוחות נסתרים שאף פעם לא ידעתי על קיומם. תקופה ארוכה באשפוז בבית חולים היא לא פשוטה ושואבת כוחות פיזיים ובעיקר מנטליים רבים. במהלך תקופת האשפוז נוכחתי שההתמודדות היא שונה לגמרי בין חולה לחולה ולא כולם מצליחים לאזור את הכוחות הדרושים להתמודדות הקשה והארוכה. לחוות על בשרי את החוויות הלא פשוטות לעיכול ומצד שני לצפות מהצד בדרכם הייחודית של חולים אחרים להתמודד הביאה אותי להחלטה להקדיש מזמני ומנסיוני לתמיכה ועזרה לחולי לב.
גיל מלצר
גיל מלצר
בן 55. נשוי. אבא של עומר (8) ומיקה (6). תושב ת"א. בעברי עיתונאי בידיעות אחרונות. מחבר הספר ׳מלחמת יום כיפור-זמן אמת׳ וכן כתבתי מספר ביוגרפיות. נולדתי עם מום מולד (בעיה מסתמית). בגיל 30 עברתי אירוע מוחי ובעקבותיו נותחתי (לב פתוח) להחלפת המסתם הלקוי במסתם מכני (מתכתי). מאז, משך כבר 25 שנים, שנייה אחר שנייה, כל היום וכל הלילה, תקתוק של שעון בוקע מתוך גופי ולא הייתה לי כל ברירה אלא להתרגל אליו, בדיוק כפי שאנו רגילים לשמע את הלמות ליבנו. ב 2015 נותחתי שנית, הפעם לתיקון מפרצת שהתפתחה בעורק הראשי ללב. גם הפעם צץ לו אי שם במהלך הניתוח, אירוע מוחי שהפעם הותיר בי לצערי נכויות ביד וברגל ימין. ב 2019 ייסדתי את עמותת 'אגודת הלב הישראלי' במטרה להעניק תמיכה וסיוע לקהילת חולי הלב בישראל. אני שמח להעמיד את ניסיוני ואת הידע שצברתי במהלך 50 השנים בהן אני חולה לב, לטובת קהילת חולי הלב. מאחל בריאות לכולנו גיל מלצר https://www.israeli-heart.org
ורד שיראזי
ורד שיראזי
חולת לב מילדות, חולת פיברומיאלגיה ומושתלת לב כ4 שנים. מורה בנשמתי ועסוקה בלעשות טוב בעולם.