מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה
כמוניבעיות גדילהבת 12 גובה 1.40

בת 12 גובה 1.40

19/06/20 7:15
1 תגובות
שלום, הבת שלי בת 12 גובה 1.40, במעקב אדרוקרינולוגית מזה כמה שנים. הייתה מקבלת זריקות דקהפפטיל במשך שנה וחצי בערך לעיכוב התפתחות מינית . כאמור כעת היא בת 12 גובה 1.40. הגובה שלי 1.46 גובה האבא 1.78 צילום כף יד שעשינו בעבר היה מתקדם בשנה. שלילית לצליאק . לפני כמה ימים סימנים שהמחזור כנראה הגיע. אני ממש מודאגת. אשמח לשאול את דעתך בעניין, האם יש תקווה שתמשיך לגבוה? ושאלה נוספת בבקשה, האם מאגרים נמוכים של ברזל / רגישות (אנו חושדים) ללקטוז יכולים לפגוע בגדילה? והאם הורמון גדילה יעזור במקרה הזה? תודה רבה

1 תגובות

דר-שרי-קרפל-וולסקי
מומחה כמוני
בוגרת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון בנגב. מומחית ברפואת ילדים , התמחות ברפואת ילדים בבית חולים לילדים שניידר. מתמחה בהתמחות על באנדוקרינולוגיה וסכרת ילדים בבית חולים שניידר.
22/06/20 14:11
שלום רב, נשמע שהמקרה של ביתך עובד אצל אנדוקרנלוג ילדים, היות והוחלט על עיכוב ההתבגרות מינית למשך כשנה וחצי כפי שציינת. אני בטוחה שכחלק מהבירור עברה הערכה של הגדילה שלה. התבגרות מינית משפיעה באופן י...
שלום רב, נשמע שהמקרה של ביתך עובד אצל אנדוקרנלוג ילדים, היות והוחלט על עיכוב ההתבגרות מינית למשך כשנה וחצי כפי שציינת.
אני בטוחה שכחלק מהבירור עברה הערכה של הגדילה שלה.
התבגרות מינית משפיעה באופן ישיר על הגדילה כך ניתן לבודד אותם לשני נושאים שונים.
גם לאחר קבלת מחזור בנות ממשיכות בגדילה כ5-8 ס"מ בממוצע.
אני ממליצה לפנות לאנדו ילדים מטפל בשאלה לגבי הנחיצות בהערכה חוזרת של הגדילה .

מנהלי קהילה

פרופ' משה פיליפ
פרופ' משה פיליפ
פרופ' משה פיליפבוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, התמחות ברפואת ילדים בסורוקה ותת התמחות באנדוקרינולוגית ילדים באוניברסיטת מרילנד שבבולטימור ארה"ב. פרופ' פיליפ מנהל את המכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת במרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל מאז 1997. בנוסף, משמש פרופ' פיליפ כסגן דקאן למחקר ופיתוח בפקולטה לרפואה על שם סאקלר באוניברסיטת ת"א.
דר שרי קרפל וולסקי
דר שרי קרפל וולסקי
בוגרת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון בנגב. מומחית ברפואת ילדים , התמחות ברפואת ילדים בבית חולים לילדים שניידר. מתמחה בהתמחות על באנדוקרינולוגיה וסכרת ילדים בבית חולים שניידר.
בת אל גולדשטיין
בת אל גולדשטיין
שמי בת אל, סיימתי את לימודי התזונה באוניברסיטת אריאל בשנת 2013. עובדת במרפאה לאנדוקרינולוגיה במרכז שניידר לרפואת ילדים ובקליניקה פרטית באורנית. וכן, לומדת תואר שני ועובדת באוניברסיטת חיפה בחוג לתזונה והתנהגות. בעלת ניסיון רב בתהאמת טיפול תזונתי לילדים, בהתאם לצורכיהם והעדפותיהם של הילד ומשפחתו.
רותם דיאמנט
רותם דיאמנט
אחות אחראית מרפאה אנדוקרינית. אחות מוסמכת 25 שנים, בעלת תואר שני בסיעוד מאוניברסיטת חיפה. בוגרת קורס טיפול נמרץ ילדים.
שיר קליר הרפז
שיר קליר הרפז
פסיכולוגית בהתמחות שיקומית במכון אנדוקרינולוגיה וסוכרת, ביה"ח שניידר. בןגרת תואר שני בנוירופסיכולוגיה שיקומית מהמכללה האקדמית תל אביב יפו.
תודתנו לחברת פייזר על תרומה בלתי תלויה לסיוע בהקמת הקהילה. יובהר כי אין בתרומה זו כדי להשפיע על הפעילות או התוכן המוצגים בקהילה.