מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה
כמוניתרופות ורוקחותריכוך ליחה בעזרת אניהלציה

ריכוך ליחה בעזרת אניהלציה

10/10/20 19:16
2 תגובות
שלום
לבעלי ליחה מרובה, מאז שהוא עם טרכאוסטום הליחה מוגברת משמעותית, אנחנו עושים אניהלציות עם סליין, אך לאחרונה הליחה נעשית מידי פעם צמיגה, מה הכי טוב להוסיף לסליין באהנילציה, וכמה פעמים ביום טוב לעשות ע"פ ההמלצה.
שאלה נוספת בבקשה: לפני כחודש אושפז בעלי בשל אירוע אי סדירות בקצב הלב, קיבל כדור פרוקור 200 מ"ג פעם ביום בבוקר מאז הדופק שלו ירד מתחת ל50 במומוצע דופק 46, הוא מקבל גם קרדיולוק כבר שנים והרופא ביקש שנוריד מהמינון מ2.5 ל1.25 מג וזה לא עוזר. תרופות נוספות שלו בבוקר , אוקסר 50, וימפט 500מג לווטרים 250 cc ו2.5מג פרדיזון. אודה לעזרתכם
שנה טובה וחג שמח

2 תגובות

סימה-לבני
מומחה כמוני
רוקחת בכירה, מנהלת המרכז לייעוץ תרופתי אישי, מחברת הספר "לעשות סדר בתרופות". לבני עוסקת בהפצה והטמעה של מאגרי מידע תרופתיים בחברת "זיעור". בעברה, ניהלה את בתי המרקחת של בתי החולים "הלל יפה" ו"רמב"ם". סימה שמה לה למטרה לקדם את הרוקחים כיועצים ורוקחים קלינים כמומחים לתרופות, כחלק מהצוות הרפואי. היא נותנת הרצאות ברחבי הארץ לקידום הניהול העצמי של התרופות באמצעות איתור מוקדם של בעיות שנובעות מתרופות, והספר "לעשות סדר בתרופות - בעידן שבו המידע אינסופי" הינו באותו עניין.
17/10/20 9:44

שלום רב,

בעלך הינו חולה מורכב, כמו שאומרים הרופאים. יש לו טרכאוסטום, ושלל תרופות כמו שכתבת שמצביעות על מגוון בעיות. הטיפול בליחה צריך להיות כפוף להוראות מדויקות של מי שהתקין לו את הפתח ה...

שלום רב,

בעלך הינו חולה מורכב, כמו שאומרים הרופאים. יש לו טרכאוסטום, ושלל תרופות כמו שכתבת שמצביעות על מגוון בעיות. הטיפול בליחה צריך להיות כפוף להוראות מדויקות של מי שהתקין לו את הפתח המיוחד הזה לאויר העולם, הטרכיאוסטום.

חשיבות גדולה יש לנקיון, לתמיסת סליין סטרילית כאשר את עושה לו אינהלציות, ובוודאי שלא הייתי מוסיפה כלום לתמיסה הסליין, מבלי לבדוק עם הרופאים את תכולת הליחה, את הסיבה לכך שהיא השתנתה, ואם יש צורך בטיפול תרופתי מתאים למצב.

מצאתי בשבילך הוראות לטיפול בטרכאוסטום של בית חולים בילינסון, ואם אין לך הוראות אחרות, אני מציעה שתבדקי אם את עושה הכל לפי ההמלצות שלהם. ראי כאן. על פי ההוראות, כמו שתמצאי תחת הסעיף "שאיבה" : "יש אפשרות להוציא הפרשות באמצעות שיעול. במידה ויש קושי בפינוי ההפרשות יש לבצע סקשן".

לאדם שאיננו מורכב, ואין לו טרכאוסטום, ההוראות לגבי ליחה הן אחרות לגמרי, כמו שעניתי בתחילת החודש, ראי כאן.. תבדקי אם יש שם משהו שיכול להועיל במקרה שלכם.

לגבי שאלתך בנושא הדופק, אין ספק שלא כאן המקום לתת לך תשובה. באפשרותך לבקש "דיעה שנייה" מהרופא המטפל, זוהי זכותך על פי חוק זכויות החולה סעיף 7. יש מצבים מורכבים שבהם הטיפול כולו הוא ניסוי וטעייה בכל התרופות שעומדות לרשות הרופא, לפעמים אפשר לעשות זאת מהבית, ולפעמים צריך אשפוז והשגחה צמודה, אך ללא תיק החולה וקשר עם הרופא, לא ניתן לעשות זאת בפורום שכזה. מתנצלת..

סיכום

נא לחזור לרופא המטפל עם כל השאלות שלך, ואם תשובותיו לא מספקות אותך, אנא בקשי דיעה שניה בעזרתו של הרופא המטפל, או באופן פרטי. לסעיף בחוק זכויות החולה בנושא "דיעה נוספת", הקליקי כאן. סעיף 7.

בברכה,

סימה לבני
רוקחת
המרכז לייעוץ תרופתי אישי
www.mypharmacist.co.il
מחברת הספר: "לעשות סדר בתרופות- בעידן שבו המידע אינסופי"

 

רינה-מש
20/10/20 19:57

סימה תודה רבה על תשובתך המקיפה ישר כוח, לוקחת הכל לתשומת ליבי

בברכה

רינה

 

מנהלי קהילה

סימה לבני
סימה לבני
רוקחת בכירה, מנהלת המרכז לייעוץ תרופתי אישי, מחברת הספר "לעשות סדר בתרופות". לבני עוסקת בהפצה והטמעה של מאגרי מידע תרופתיים בחברת "זיעור". בעברה, ניהלה את בתי המרקחת של בתי החולים "הלל יפה" ו"רמב"ם". סימה שמה לה למטרה לקדם את הרוקחים כיועצים ורוקחים קלינים כמומחים לתרופות, כחלק מהצוות הרפואי. היא נותנת הרצאות ברחבי הארץ לקידום הניהול העצמי של התרופות באמצעות איתור מוקדם של בעיות שנובעות מתרופות, והספר "לעשות סדר בתרופות - בעידן שבו המידע אינסופי" הינו באותו עניין.
ד
ד"ר ורדית קלמרו
נעים מאוד, שמי ד"ר ורדית קלמרו, אני בת 39, נשואה ואמא לחמישה ילדים מקסימים, ואני דוקטור לתרופות. למדתי 10 שנים על תרופות ואני עובדת כמומחית למידע, טיפול וייעוץ תרופתי, רוקחת קלינית, מעל ל-11 שנים. במהלך שנות עבודתי, הן במסגרת בתי חולים, קופות חולים ועמותות חולים, ליוויתי אנשים עם בעיות בטיפול התרופתי בניסיון למצוא פתרון הולם למצבם התרופתי. מה ההכשרה המקצועית שלי? דוקטור ברוקחות קלינית, Pharm.D. של האוניברסיטה העברית בירושלים. מחנכת לסוכרת מטעם משרד הבריאות מאמנת לאורח חיים בריא מטעם אוניברסיטת בן גוריון חברת הנהלה בארגון הרוקחות בישראל חברות באיגוד לרפואת ריאות בישראל מייעצת ומספקת שירותי רוקחות קלינית לעמותות חולים ולמוסדות רפואיים מה האג'נדה שלי? יש לתת את התרופה המתאימה לחולה המתאים! יש לפעול לקידום מקצוע הרוקחות הקלינית בכל מחלקה ובכל מרפאה! מוזמנים לבקר באתר הבית: http://www.drpharma.co.il
ד
ד"ר רותם סולומון
שמי רותם סולומון, בת 28. "חיה ונושמת" רוקחות קלינית! אחד המקצועות הכי חשובים שקיימים! (בכלל לא משוחדת...) במקצועי: רוקחת קלינית, בעלת תואר Pharm.D ובוגרת האוניברסיטה העברית בירושלים. כיום מתמחה ברוקחות קלינית במחלקת טיפול נמרץ בבית חולים שניידר לילדים. שותפה לד"ר לתרופות בחסות ד"ר ורדית קלמרו, רוקחת קלינית. בעסק ד"ר לתרופות ניתן לקבל שירותי ייעוץ פרטיים למטופלים, עמותות חולים ומוסדות רפואים בכל הקשור לריבוי תרופות, אינטראקציות, תופעות לוואי והמלצות לאורחות חיים בריאה. מוזמנים לבקר ולהתרשם באתר הבית: http://www.drpharma.co.il . ניתן להשאיר לנו פניה בכל הקשור בתרופות. אנחנו כבר נעשה לכם סדר:-)