מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה
כמוניתרופות ורוקחותדוקסילין תופעות לוואי

דוקסילין תופעות לוואי

03/04/21 22:44
3 תגובות
שלום רב,
עקב אוראופלסמה פרבום קיבלתי טיפול באמצעות דוקסילין במינון של 2 טבליות ליום 100 מ״ג למשך 10 ימים.
אני חווה תופעת לוואי מאוד מטרידה של גרד בפין, ובכללי גירודים קלים בגוף, כמו גם חולשה והרגשת עייפות כללית.
רציתי לדעת האם יש סיכוי שאחרי טיפול של 3 ימים (2 טבליות ביום) החיידק ייעלם? שכן אני לא רואה איך אני ממשיך עם התופעות שהזכרתי.
לציין כי התסמינים מעט חלפו (לא לחלוטין) ועוד לציין כי אני כבר חצי שנה עם החיידק, בפעם הראשונה לא הצלחתי לסיים את הטיפול, ונדבקתי שוב.

עוד רציתי לציין שבפעם האחרונה שלקחתי דוקסילין היו לי עליות בערכים של תפקודי כבד, לאחר בדיקת דם נוספת ולאחר תקופה, הממדים חזרו להיות תקינים, אבל זה מאוד מפחיד אותי, כי בכללי אני שם לב שכל התופעות לוואי שיש לי, הן מהסוג היותר נדיר בתרופה, ומשימוש ממש קצר בתרופה אני חווה דברים קשים. אני מפחד שייעשה לי נזק בילתי הפיך, מצד שני, החיידק (אוראופלסמה) גם מדיר שינה מעייני והריצה כל 10 דק׳ להשתין היא סיוט בילתי נגמר.

אודה מאוד לעזרתך ועצתך.

3 תגובות

סימה-לבני
מומחה כמוני
רוקחת בכירה, מנהלת המרכז לייעוץ תרופתי אישי, מחברת הספר "לעשות סדר בתרופות". לבני עוסקת בהפצה והטמעה של מאגרי מידע תרופתיים בחברת "זיעור". בעברה, ניהלה את בתי המרקחת של בתי החולים "הלל יפה" ו"רמב"ם". סימה שמה לה למטרה לקדם את הרוקחים כיועצים ורוקחים קלינים כמומחים לתרופות, כחלק מהצוות הרפואי. היא נותנת הרצאות ברחבי הארץ לקידום הניהול העצמי של התרופות באמצעות איתור מוקדם של בעיות שנובעות מתרופות, והספר "לעשות סדר בתרופות - בעידן שבו המידע אינסופי" הינו באותו עניין.
03/04/21 23:48

שלום רב,

נראה שמדובר בחידק שאם לא היו לך סימפטומים, אז ממש לא היית חייב לטפל בו, ראה מידע מהאתר של בית חולים איכילוב כאן. אבל אתה מדווח על זיהום בדרכי השתן שמלווה בפגיעה באיכות החיים שלך...

שלום רב,

נראה שמדובר בחידק שאם לא היו לך סימפטומים, אז ממש לא היית חייב לטפל בו, ראה מידע מהאתר של בית חולים איכילוב כאן. אבל אתה מדווח על זיהום בדרכי השתן שמלווה בפגיעה באיכות החיים שלך, בגלל ריצה תכופה לשרותים שהיא סיוט בלתי נגמר, אזי אתה זקוק לטיפול.

בבדיקה נראה שאתה מקבל את המינון המומלץ בספרות, 2 טבליות דוקסילין ביום, אחת בבקר והשנייה במרחק 12 שעות מהראשונה.

אלא שבמאמר שכאן, מומלץ לקבל טיפול אחר אם הטיפול בפעם הראשונה היה דוקסילין , וגם יש המלצות לטיפולים אנטיביוטים אחרים כאלטרנטיבה. ראה כאן. ראה השורות האחרונות מהמאמר כאן, ובהן שמות תרופות שיכולות להנתן במקום הדוקסילין:

If doxycycline was given as first line therapy, azithromycin 1.5 grams over five days plus metronidazole 4–500 mg twice daily for 5–7 days should be given. If azithromycin was prescribed as first line therapy, doxycycline 100 mg x 2 for one week plus metronidazole should be given. Moxifloxacin 400 mg orally once daily for 7–14 days can be used if macrolide resistant M. genitalium infection is suspected. 

סיכום

חשוב לשבת עם הרופא ולבדוק מה האלטרנטיבות. האם להחליף אנטיביוטיקה? אולי להוסיף אנטיביוטיקה? האם להקטין מינון דוקסילין במצב שכזה? ולהתקדם ביחד איתו לטיפול שיהיה גם יעיל וגם תוכל לסבול אותו.

בברכה,

סימה לבני
רוקחת
המרכז לייעוץ תרופתי אישי
https://mypharmacist.co.il/
מחברת הספר: "לעשות סדר בתרופות- בעידן שבו המידע אינסופי"

ג׳ון
05/04/21 11:09

היי סימה, ראשית תודה על התשובה המהירה והמידע שסיפקת, ראשית ובגלל שכתבתי את הדברים מהר, שחכתי לציין פרטים חשובים, כמו למשל גיל, אני בן 35, עברתי המון סוגי בדיקות החל מבדיקת שתן (תרבית) יצא שלילי, שת...

היי סימה, ראשית תודה על התשובה המהירה והמידע שסיפקת, ראשית ובגלל שכתבתי את הדברים מהר, שחכתי לציין פרטים חשובים, כמו למשל גיל, אני בן 35, עברתי המון סוגי בדיקות החל מבדיקת שתן (תרבית) יצא שלילי, שתן לציטולוגיה גם יצא שלילי, עשיתי us כליות, בדיקת psa, כל הבדיקות יצאו תקינות למעט אותו חיידק שציינתי בהודעה הראשונה, כך שאני סבור שאותו חיידק הוא הגורם לבעיה (למרות שבכל מקום שקראתי אין התייחסות לחיידק הזה כגורם בעייתי) - יום לאחר נטילת דוקסילין התחיל לי גירוד באיבר המין, כאשר עכשיו (וזאת לאחר 4 ימי טיפול) יש לי כאבים באיבר המין, וגם מעין שטף דם עם התנפחות קלה. הדבר מאוד מטריד אותי וגם מפחיד, כמובן שהפסקתי ליטול את התרופה, אך האם ייתכן שאיבר המין ניזוק? האם ידוע על מקרים נוספים של תופעות באיבר המין כתוצאה מנטילת דוקסילין? אני מאוד חושש, אודה לתשובתך.

מירי95
15/05/21 23:48

לשים לב אם זה לא אלרגיה, אתמול עברתי סיוט של החיים בגלל זינט

מנהלי קהילה

סימה לבני
סימה לבני
רוקחת בכירה, מנהלת המרכז לייעוץ תרופתי אישי, מחברת הספר "לעשות סדר בתרופות". לבני עוסקת בהפצה והטמעה של מאגרי מידע תרופתיים בחברת "זיעור". בעברה, ניהלה את בתי המרקחת של בתי החולים "הלל יפה" ו"רמב"ם". סימה שמה לה למטרה לקדם את הרוקחים כיועצים ורוקחים קלינים כמומחים לתרופות, כחלק מהצוות הרפואי. היא נותנת הרצאות ברחבי הארץ לקידום הניהול העצמי של התרופות באמצעות איתור מוקדם של בעיות שנובעות מתרופות, והספר "לעשות סדר בתרופות - בעידן שבו המידע אינסופי" הינו באותו עניין.
רוקחים קליניים- אוני
רוקחים קליניים- אוני
כל המשיבים הינם רוקחים מוסמכים הלומדים בבית הספר לרוקחות של אוניברסיטת בן-גוריון, במסלול לתואר שני ייחודי לרוקחות קלינית קהילתית וניהול רגולטורי (MSc) של בית הספר לרוקחות באוניברסיטת בן גוריון. המענה ניתן על ידי רוקחים מוסמכים במסגרת שיתוף פעולה ייחודי בין "כמוני", לבית הספר לרוקחות שבאוניברסיטת בן גוריון וזאת כחלק מקורס ייעוץ רוקחי תרופתי מתקדם, המקנה בין היתר מיומנויות מעמיקות בייעוץ ותשאול רוקחי ובמתן מענה לבעיות הקשורות בטיפול התרופתי, את הקורס מרכזים ומנהלים פרופ' איל שורצברג וד"ר אורלי שמעוני. .
ליאת נסים
ליאת נסים
רוקחת תואר ראשון בביולוגיה סטודנטית לתואר שני ברוקחות קלינית וניהול רגולטורי רוקחת בקופ"ח מאוחדת

מובילי קהילה

ד
ד"ר ורדית קלמרו
נעים מאוד, שמי ד"ר ורדית קלמרו, אני בת 39, נשואה ואמא לחמישה ילדים מקסימים, ואני דוקטור לתרופות. למדתי 10 שנים על תרופות ואני עובדת כמומחית למידע, טיפול וייעוץ תרופתי, רוקחת קלינית, מעל ל-11 שנים. במהלך שנות עבודתי, הן במסגרת בתי חולים, קופות חולים ועמותות חולים, ליוויתי אנשים עם בעיות בטיפול התרופתי בניסיון למצוא פתרון הולם למצבם התרופתי. מה ההכשרה המקצועית שלי? דוקטור ברוקחות קלינית, Pharm.D. של האוניברסיטה העברית בירושלים. מחנכת לסוכרת מטעם משרד הבריאות מאמנת לאורח חיים בריא מטעם אוניברסיטת בן גוריון חברת הנהלה בארגון הרוקחות בישראל חברות באיגוד לרפואת ריאות בישראל מייעצת ומספקת שירותי רוקחות קלינית לעמותות חולים ולמוסדות רפואיים מה האג'נדה שלי? יש לתת את התרופה המתאימה לחולה המתאים! יש לפעול לקידום מקצוע הרוקחות הקלינית בכל מחלקה ובכל מרפאה! מוזמנים לבקר באתר הבית: http://www.drpharma.co.il