מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה
כמוניAS אנקילוזינג ספונדיליטיסנפיחות בפנים כתוצאה מפרדניזון

נפיחות בפנים כתוצאה מפרדניזון

22/04/21 21:01
1 תגובות
אני נוטלת כבר חודשיים פרדניזון. חודש נטלתי 20 מ"ג ולאחר מכן התחלתי לרדת במינון. כרגע אני על 12 מ"ג ביום. לפני כשבועיים החלו הפנים שלי להתנפח (וכמובן גם עלייה במשקל). הרופא הציע לי להמשיך לרדת עד ל 10 מ"ג ביום. אשמח לדעת אם הירידה במינון תסייע להורדת הנפיחות בפנים, או שזה קורה רק לאחר הפסקת הטיפול? כמו כן, אשמח לדעת אם יש דרך לסייע לנוזלים לצאת החוצה מהפנים? האם דיקור יכול לעזור? כמה זמן לוקח לפנים לחזור למצבן הרגיל? תודה!

1 תגובות

Sides-David
23/04/21 13:33
הפרדינזון גורם להצטברות נוזלים, עליה בסוכר ובריחת סידן.. בד"כ ניתן כsos, או לייצוב לפני או במהלך התחלת הטיפול בדלקת מפרקים. *הפחתת המלח מסייעת במניעת נפיחות. הורדת/העלאת מינון, נקבעת בהתאם למצב הר...
הפרדינזון גורם להצטברות נוזלים, עליה בסוכר ובריחת סידן.. בד"כ ניתן כsos, או לייצוב לפני או במהלך התחלת הטיפול בדלקת מפרקים.

*הפחתת המלח מסייעת במניעת נפיחות.
הורדת/העלאת מינון, נקבעת בהתאם למצב הרפואי.. פרדינזון במינון גבוה, בד"כ ניתן לתקופה קצרה ולעיתים כנלווה במינונים נמוכים.. ממליץ מניסיוני הלא מקצועי, לבקש חוות דעת נוספת, מרופא מומלץ, לטיפול בדלקת מפרקים וניסיון להורדת המינון לאחר רמיסיה.

מנהלי הקבוצה

אפרת_זיו
אפרת_זיו
לשעבר מנהלת הקהילות והמדיה החברתית של כמוני.קופיהוליקית, צרכנית אינטרנט אובססיבית, ישנה למרחקים ארוכים, מתמודדת עם מחלה אוטואימונית הפוגעת במפרקים וברקמות החיבור של הגוף.