מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה
כמוניכליות ודיאליזהעלייה בקריאטינין

עלייה בקריאטינין

10/05/21 15:36
13 תגובות
בבדיקות האחרונות קריאטינין 1.4
במרץ היה 1.3 בעשר השנים האחרונות עמד על 1.2
יש לציין שאני קיטוגני ואוכל רק בשר.
האם יש מקום לדאגה רבה?
עלייה בקריאטינין

13 תגובות

ד-ר-פזית-בקרמן
מומחה כמוני
סגנית מנהלת המכון הנפרולוגי בשיבא. סיימה התמחות ברפואה פנימית בהדסה עין כרם והתמחות-על בנפרולוגיה בשיבא. השתלמה שלוש שנים באוניברסיטת פנסילבניה, ארה"ב במחקר בסיסי של מחלות כליה ופרסמה מאמרים בנושא. בעלת ניסיון קליני מגוון בקרב מטופלי דיאליזה, מטופלי אי ספיקת כליות חריפה וכרונית ומחלות כליה שונות. עוסקת גם במחקר קליני ובסיסי במכון הנפרולוגי בשיבא.
10/05/21 15:41
אלו יכולות להיות עליות וירידות טבעיות או שהדיאטה החדשה משפיעה או שזו מגמה חדשה. לא ניתן לדעת. לחזור על הבדיקה ולהיות במעקב.
בודק-בודק
10/05/21 15:55
תודה
בודק-בודק
11/05/21 16:39
בדיקת דם חדשה
Attached Picture
Lesik
11/05/21 11:07
מה הגיל שלך ? כמה זמן אתהֿ בדיאטה קיטוגנית ?
בודק-בודק
11/05/21 11:41
בן 47 הייתי קיטוגני כשנה עד לפני הקורונה בקורנה חזרתי לאכול רגיל ועכשיו בחודשיים האחרונים חזרתי לאכול בשר בלבד. יש לציין גם שאני שותה ממש מעט ביום והבנתי שגם זה משפיע. בכל מקרה אני חוזר על הבדיקות ו...
בן 47 הייתי קיטוגני כשנה עד לפני הקורונה בקורנה חזרתי לאכול רגיל ועכשיו בחודשיים האחרונים חזרתי לאכול בשר בלבד.
יש לציין גם שאני שותה ממש מעט ביום והבנתי שגם זה משפיע.
בכל מקרה אני חוזר על הבדיקות וניתנו לי גם בדיקות של אולטראסאונד כלייה.
Lesik
11/05/21 12:19
תראה,קודם כל אציין שאני לא רופא ככה שהתשובה שלי לא תחשב כתשובה של רופא מומחה. אני בגילך ולפני 7 שנים הקיאטינין אצלי עלה ל 1.3ֿ/1.4(תמיד היה 1) וטיפס ל 1.6 באמצע 2020. כל הבדיקות שלי היו די תקינות ככה ...
תראה,קודם כל אציין שאני לא רופא ככה שהתשובה שלי לא תחשב כתשובה של רופא מומחה. אני בגילך ולפני 7 שנים הקיאטינין אצלי עלה ל 1.3ֿ/1.4(תמיד היה 1) וטיפס ל 1.6 באמצע 2020. כל הבדיקות שלי היו די תקינות ככה שלא מצאו סיבה ממשית למה זה קרה. באוגוסט 2020 התחלתי דיאטה טבעונית ללא חלבון מהחי ואחרי כמה חודשים הקריאטינין ירד ל 1.1 ו ה gfr שלי עלה ל 80 מ 50. כרגע אני ממשיך בדיאטה טבעונית 90% ופעם בשבוע אוכל דג או בשר.תפנה לנפרולוג, תעשה כל הבדיקות הנדרשות ותראה מה קורה.אולי יש סיבה לעליה בקריאטנין וצריך לטפל בסיבה הזאת. לא להזניח את זה. גם קריאטינין 1.2 זה יחסית גבוה. בגילנו זה אמור להיות בסביבות 1 וה gfr 90 (בהנחה שאין בעיות). רק בריאות !!
בודק-בודק
11/05/21 12:23
קודם כל תודה על התשובה.
אני כרגע במעקב אצל הרופאת משפחה השבוע אעשה בדיקת דם נוספת ואולטראסאונד כליות.
אני חושב שבאמת אפסיק כרגע עם כמויות הבשר והשומן ואתמקד יותר בקיטו צמחוני.
Lesik
11/05/21 12:30
בשמחה רבה. אני הייתי ממליץ בכל זאת לקבוע תור לנפרולוג ולעשות איסוף שתן 24 שעות אם. כבר אתה עושה בדיקות. איסוף שתן זו בדיקה מאוד חשובה. גם תבדוק שהלחץ דם שלך תקין.
עופר.בן
14/05/21 13:56
אבל יש איזו סיבה בריאותית מסוימת שהקרטנין מעל 1.2 אצלך?
בודק-בודק
14/05/21 14:57
לא שאני יודע.
בכל מקרה עשיתי אולטראסאונד כליות מחכה לתשובות.
מה שמדהים שבדקתי את הבדיקות דם שלי ובעשרים שנה האחרונות הערכים של הקריטינין שלי היו 1.2 ומעלה ושום רופא לא הרים גבה בקשר לכך.
עופר.בן
14/05/21 16:21
גם אצלי זה היה ככה במשך שנים, אנחנו בערך באותו הגיל, אמרו שזה בגלל שאני מתאמן עד שגילו בגיל שלושים ומשהו שיש לי כלייה אחת קטנה. אם היו מגלים לפני הצבא, לא היו מגייסים אותי לקרבי. אין לי מושג למה זה לא...
גם אצלי זה היה ככה במשך שנים, אנחנו בערך באותו הגיל, אמרו שזה בגלל שאני מתאמן עד שגילו בגיל שלושים ומשהו שיש לי כלייה אחת קטנה. אם היו מגלים לפני הצבא, לא היו מגייסים אותי לקרבי. אין לי מושג למה זה לא מדליק לרופאים נורה אדומה.
עופר.בן
14/05/21 22:54
אני כן מציע לך לעבור בירור מקיף, לא רק אולטרסאונד, אלא גם דופלר כליות לראות אם יש בעיה בכלי דם. גם בדיקה תפקודית של הכליות באה בחשבון.
בודק-בודק
15/05/21 9:27
כן יש לי דופלר כליות ועוד בדיקות נוספות בדרך אני לא אזניח את זה.

מנהלי קהילה

ד
ד"ר נטע לב
רופאה בכירה במכון הנפרולוגי בבית חולים "השרון". בוגרת בית הספר לרפואה באוניברסטיה העברית. מומחית ברפואה פנימית ובנפרולוגיה ויתר לחץ דם במרכז רפואי רבין. תחומי עיסוק - אי ספיקת כליות, טיפול בהמודיאליזה ודיאליזה פריטונאלית, יתר לחץ דם, השתלות כליה.
ד
ד"ר פזית בקרמן
סגנית מנהלת המכון הנפרולוגי בשיבא. סיימה התמחות ברפואה פנימית בהדסה עין כרם והתמחות-על בנפרולוגיה בשיבא. השתלמה שלוש שנים באוניברסיטת פנסילבניה, ארה"ב במחקר בסיסי של מחלות כליה ופרסמה מאמרים בנושא. בעלת ניסיון קליני מגוון בקרב מטופלי דיאליזה, מטופלי אי ספיקת כליות חריפה וכרונית ומחלות כליה שונות. עוסקת גם במחקר קליני ובסיסי במכון הנפרולוגי בשיבא.
פרופ עדי לייבה
פרופ עדי לייבה
מנהל המכון החדש לנפרולוגיה ויתר לחץ דם בבית החולים האוניברסיטאי אסותא אשדוד ומרכז לחץ הדם ברחובות (אלי הורביץ 27, קרית המדע, רחובות) ובמרפאת Primedical בתל השומר . מומחה ברפואה פנימית , בנפרולוגיה וביתר לחץ דם, פרופסור חבר באוניברסיטת בן גוריון ופרופ. משנה באוניברסיטת הארוורד,ארה"ב. משמש משנת 2016 כנשיא החברה הישראלית ליתר לחץ דם. מרכזי לחץ הדם מאפשרים יעוץ יל" ד, הולטר לחץ דם ל 24 שעות וכמו כן מיכשור חדשני למדידת לחץ דם באבי העורקים וקביעת קשיות העורקים). כמו כן, לראשונה בארץ, מדידת מדדים המודינמיים ומטבוליים במרפאה בשיטת bioimpedance. מומחה בפנימית, הן מתל השומר, והן מבית חולים Mount Auburn בקיימברידג', מסצ'וסטס. משמש גם כפנימאי מבקר בבית החולים הנ"ל ונושא מינוי אקדמי פעיל ( Assistant Professor) גם באוניבסיטת הרוורד. סא"ל במיל., יועץ קצין רפואה ראשי למחלות כליה ויתר לחץ דם,יועץ והעורך הראשי של עיתון "הרפואה הצבאית". יועץ על לקופת חולים "מכבי" בנפרולוגיה ויתר לחץ דם. מייסד ויו"ר החוג הנפרולוגי הישראלי פלסטיני בהר"י. בקרו באתר של פרופ' עדי לייבה למידע נוסף www.profleib

מובילי קהילה

מחוברת פז מושקוביץ
מחוברת פז מושקוביץ
נעים מאד, פז - מובילת קהילת כליות ודיאליזה. ראשית מוזמנים לתכנית הרדיו שלי "הרוקנרול של החיים" בעמוד "מחוברת פז מושקוביץ" ובערוץ היוטיוב. כל שאלה שתירצו לשאול אותי אני כאן עבורכם. במקצועי אני מאמנת בכירה, מרצה ויוצרת, כותבת הרצאות השראה לאנשים והרצאות עסקיות. אני מחוברת לדיאליזה מזה 30 וחצי שנים, 3 השתלות כליה שנכשלו ומאה ניתוחים. דרך סיפורי האישי רב התהפוכות, אני מציעה לכם כלים שיאפשרו לכל אחד להתחבר לחיים שלו, ולהתגבר על קשיים בתחום האישי ובתחום הקריירה והעסקים, ובוודאי שבתחום התמודדותכם עם עולם הכליות. הוצאתי לאור את הספרים: "מחוברת - צופן ליזה" ו"השמיים הם לא הגבול" ומעבירה מופע-הרצאה "מחוברת" שמעניק פרספקטיבה וכלים לחיים. יש לי ולבעלי מקס 11 ילדים כלבתולים שהם אהבה ללא תנאי. מומלץ בחום גם לבריאות שלנו הנפשית והפיסית :) ולמי ששואל אז אסור לי ללדת ילדים, כאן עבורכם תמיד לכל שאלה ושיתוף! לחיזוק מוטיבציה והשראה תוכלו לצפות בקטעים נבחרים מתכנית הרדיו בלינק הבא: https://www.youtube.com/playlist?list=PL1QPzpvna7OzfBMpmM9pKwBM8r1sQyGUY