מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה
כמוניקשב וריכוזאטנט ,עייפות ומה שבינהם

אטנט ,עייפות ומה שבינהם

06/07/21 16:46
3 תגובות

היי אני בת 23 , ( שוקלת 53 ק״ג) מטופלת מגיל 15 עם אדרל (האמריקאי ) אחרי שתרופות קו ראשון לא היו טובות , ובגיל 20 חזרתי לאטנט החדש .(20 מ״ג). בנוסף מטופלת כבר קרוב לשנתיים בוולבוטריןxr בשל נטייה לדיכאון .
בשנים האחרונות אני מרגישה שהאטנט לא מסייע לי כמו בעבר , שממש הייתי נכנסת לזון של ריכוז שהופך את הלמידה שלי ליעילה יותר. הלכתי לרופא המטפל , ניסינו וויאנס ולא היה לי איתו טוב.
הוא המליץ לעלות את המינון ל30 מ״ג לפחות , עם חיזוקים אחה״צ .
לצערי זה לא עובד , אני לא מרוכזת כבעבר ואפילו עייפה מתמיד . בנוסף , למרות שאני עייפה הכדור משבש לי את הלילה ,ככה שאני נמצאת במעגל שאני לא מצליחה לצאת ממנו .
עשיתי בדיקות דם כדי לשלול הסבר אחר לעייפות וכו והכל תקין .
אשמח לעצתכם , אני ממש על סף ייאוש
תודה רבה !


3 תגובות

mikiros
09/07/21 14:59

הוולבוטרין XR הוא מצוין, בעיקר להפסקת עישון. זו התועלת העיקרית אןתה הפקתי ממנו. לגבי השפעתו על הדכאון שלי- הפסיכיאטר שלי טוען שמצבי טוב יותר איתו, אז למרות שאינני חש כך, אני ממשיך... היי. אני מתקרב ל60,(משקלי כפול ממשקלך). עברתי כבר את כל ה SSRI SNRI וחבריהם. האמת היא שהדבר היחיד המסייע לי לא ליפול לדכאון הן התרופות שאני נוטל להפרעת קשב-ריטלין ואטנט אני משער, לפי מכתבך, שהתחלת עם התרופות בגלל הפרעת קשב. ראשית, לא ברורה ההשפעה של וולבוטרין על שחרור דופמין על ידי אטנט, כך שאולי אם רופאך מסכים, אפשר להפסיק זמנית עם הוולבוטרין, תוך העלאת מינון האטנט ולראות מה קורה. אופציה שניה: הגוף מתרגל יחסית מהר להשפעת האמפטמינים וכאן אין מנוס מלקחת הפסקת גמילה מהחומר(חודש-חודשיים, לפחות, ואם אפשר, יותר) ולחזור לאחר מכן. אופציה שלישית: להחליף את האטנט בריטלין(10 מ"ג פשוט). בניגוד לדעה הרווחת(גם אצל פסיכיאטרים), ריטלין אינו אמפתמין כמו אטנט, אלא מתילפנידאט ומנגנון עיכוב החזרת הדופמין שלו שונה במעט. אולי זה יפתור את הבעיה הנקודתית שלך, אך עלייך לדעת שבשימוש ממושך בסטימולנטים תמיד יצוצו בעיות דומות. (למרות זאת לא הייתי מצליח לחיות עם הדכאון אלמלא הם) בהצלחה ואל תאבדי תקווה :heart: מיכאל

דר--טמיר-אפשטיין
מומחה כמוני
פסיכיאטר, מנהל מרפאת פוקוס. המרפאה להפרעות קשב במבוגרים, המרכז הרפואי ע\\\"ש שיבא, תל השומר.
10/07/21 13:48

הייתי שוקל הפסקת טיפול והערכה עדכנית אחרי כחודשיים.

Natan12
20/10/21 18:03

הייתי שמח לדעת אם יש תחליף כלשהו לאטנט בזמן ההפסקה מנטילתו. 

הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:

מנהלי קהילה

דר' טמיר אפשטיין
דר' טמיר אפשטיין
פסיכיאטר, מנהל מרפאת פוקוס. המרפאה להפרעות קשב במבוגרים, המרכז הרפואי ע\\\"ש שיבא, תל השומר.
ד
ד"ר גבריאל שחר
שמי ד"ר גבי שחר  הוסמכתי לרפואה באיטליה בשנת 1984 והתמחתי בישראל ברפואת ילדים . עבדתי במספר בתי חולים . כיום אני עובד כרופא ילדים בקופת חולים מכבי ומקדיש את מירב מירצי לאבחון וטיפול בהפרעות קשב . שילוב בין שני התחומים מאפשר ראיה מערכתית הן בתחום הרפואי והן בתחום הקשיים התפקודיים במשפחה בבית ספר ומחוץ לו . מרפאת הקשב שלי נמצאת בתל אביב  אשמח לעמוד לרשות הפונים דרך הרשת - כמוני או במרפאתי בצהלה בתל אביב  לקביעת תור 0549119798
ד
ד"ר נעמי וורמברנד
שמי נעמי. מזה תריסר שנים אני עוסקת בסיוע לנוער ומבוגרים בעלי לקויות למידה והפרעות קשב. כדי להכשיר את עצמי למשימה זו,  למדתי חינוך ופסיכולוגיה בתואר ראשון, ויעוץ חינוכי וחינוך מיוחד בתאר שני ושלישי. כמו כן, אני מאבחנת דידקטית, מאמנת אישית להפרעות קשב, מנחת קבוצות. במשך שנים הייתי מרצה בחינוך מיוחד ופסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה, מכללת בית ברל ומכללת סמינר הקיבוצים. מעבר להיבט האקדמי, אני עוסקת ביזום והקמה של מסגרות מגוונות שפועלות לטובת האוכלוסיה של בעלי לקויות למידה והפרעות קשב. כך הקמתי, לפני כ- 12 שנה, את מרכז מהו"ת (מרכז התעצמות ותובנה)  במכללת סמינר הקיבוצים עבור הסטודנטים עם הלקויות. מאז הוקמו 26 מרכזי מהו"ת ברחבי הארץ עבור תלמידים בעלי לקויות למידה והפרעות קשב במערכת החינוך העל יסודי. המרכזים מנוהלים כרשת ושייכים מבחינה מקצועית למרכז "דרך מהות" של מכללת סמינר הקיבוצים, שאותו אני מנהלת. לפני כשנה הוקם מרכז מהו"ת בכלא מעשיהו עבור אסירים עם לקויות למידה והפרעות קשב. אנו מטפלים גם במובטלים כרוניים  על רקע לקותם, כדי להחזירם לעולם התעסוקה, בשיתוף עם עמותת בעצמי. בנוסף, אנו מנהלים מערך השתלמויות מסועף בחדרי מורים ובקרב מטפלים והורים.   
יפעת אלנקרי
יפעת אלנקרי
נעים מאוד, שמי יפעת אלנקרי דיאטנית קלינית בעלת תואר בתזונה B.SC מטעם אוניברסיטת אריאל ובעלת תואר B.A במדעי ההתנהגות. נשואה ואמא לארבעה. עובדת נכון להיום כדיאטנית כללית וילדים בקופ"ח לאומית, מקבלת בקליניקה פרטית בגינות שומרון אכילה רגשית והפרעות אכילה על כל גווניהן. בנוסף מתרגלת באוניברסיטת אריאל בחוג למדעי התזונה ודיאטנית בפרוייקט אורח חיים בריא מטעם משרד החינוך.