טרשת נפוצה

כמוניטרשת נפוצהחדשותCCSVI וטרשת נפוצה

CCSVI וטרשת נפוצה

האגודה הקנדית לטרשת נפוצה מזמינה חוקרים להגיש הצעות לקבלת מימון למחקר שיבחן את הקשר בין CCSVI וטרשת נפוצה.

מאת מערכת כמוני
28/11/09
תגובות 0

מחקר חדשני שנערך ע"י ד"ר פאולו זאמבוני, תיאר את ה- CCSVI - chronic cerebrospinal venous insufficiency, כהפרעה בזרימת הדם אשר בא מערכת כלי הדם אינה מצליחה להסיר את הדם ממערכת העצבים המרכזית, תופעה המביאה להגברת הלחץ בכלי הדם במוח ועמוד השדרה שפוגע באותם האזורים.


"תוצאות ראשוניות אלו מעודדות ומראות שצריך להמשיך במחקר", כך אמר ייבס סאבוי נשיא האגודה לטרשת, "זוהי באמת דרך חדשה לבחינת הטרשת הנפוצה ואנחנו רוצים להיות חלק משמעותי בהעמקת המחקר הזה".


האגודה הקנדית לטרשת נפוצה תדון בהצעות המחקר שיעסקו ב- CCSVI וטרשת נפוצה. על ההצעות להגיע מחוקרים מוסמכים ממוסד קנדי מוכר. ההצעות יוערכו וידורגו לפי ערכן המדעי ולפי מידת הרלוונטיות לתחום הטרשת הנפוצה. התחרות תפתח ב- 9/12/2009 והתאריך הסופי להגשת הצעות יהיה ב- 22/01/2010.


"אנשים עם טרשת נפוצה מגלים עניין רב והתרגשות רבה לגבי המחקר, כמו גם תומכיהם, מתנדבים וצוותים ברחבי הארץ. אנחנו מכירים בצורך לשחזר את תוצאות המחקר שהציע כי ה- CCSVI הוא הסיבה לטרשת נפוצה, עריכתו בהיקף גדול של נבדקים תעזור לתקף את הרעיון. האגודה מחכה בקוצר רוח לתרום לעבודת מחקר זו", אמר סאבוי.


בעוד שעולה ההתרגשות סביב הפוטנציאל שבמחקרי ה- CCSVI, יש לזכור שאלו ממצאים ראשוניים בלבד. האגודה לטרשת נפוצה מציעה שעד שלא יתבצעו מחקרים גדולים יותר שיתקפו את הרעיון, על כל מטופל עם טרשת נפוצה לפעול לפי המלצות הרופא המטפל בו ולהמשיך בטיפול הנוכחי.

 

מתוך THE MEDICAL NEWS


בכדי לקרוא על המחקר של ד"ר פאולו זאמבוני לחץ כאן


תרגום ועריכה: ערן ברקוביץ'.

 

קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: