הפרעות אכילה

כמוניהפרעות אכילהחדשותJay-Z מכעיס את הגברים

Jay-Z מכעיס את הגברים

חשיפה לקליפים עם זמרים שריריים ואטרקטיביים גורמת לגברים להרגיש חוסר שביעות רצון מגופם וכעס

מאת מיכל אפק
25/07/12
תגובות 0

קליפים עם זמרים שריריים גורמים לכעס בקרב גברים (צילום: Shutterstock)
קליפים עם זמרים שריריים גורמים לכעס בקרב גברים (צילום: Shutterstock)

 

הגברים השריריים המופיעים בקליפים גורמים לתסביכים בקרב הגברים הצופים בהם. כך עולה ממחקר חדש שפורסם בכתב העת Body Image ומזכיר לנו שוב שהפרעות בדימוי הגוף הן כבר לא עניין של נשים בלבד.

 

החוקרים מאוניברסיטת Sunshine Coast שבאוסטרליה אומרים כי המחקר הנוכחי הינו הראשון מסוגו אשר מתמקד בדימוי הגוף ובמצב הרוח אצל גברים בהקשר של צפייה בקליפים.

 

שלושה מחקרים קודמים שבחנו את ההשפעה של צפייה בקליפים על נשים ונערות מתבגרות, הראו שחשיפה לקליפים המעודדים רזון הביאה לירידה בדימוי הגוף בנבדקות, אך לא נצפתה השפעה על מצב הרוח. החוקרים מסבירים כי היה להם חשוב להרחיב את המחקר בתחום, בגלל שקליפים הינם מצורות המדיה הבידורית הפופולאריות ביותר בקרב בני נוער כיום. נערים נחשפים לקליפים באופן נרחב והם נחשבים לדרך מקובלת להשגת מידע עדכני אודות מראה חיצוני.

 

לצורך המחקר צוות החוקרים הכין שלושה וידאו קליפים באורך של חמש דקות כל אחד. בראשון נראו דמויות של זמרים שריריים ואטרקטיביים והיה מיקוד רב בגוף. בשני נראו דמויות של זמרים בעלי מראה ממוצע. בקליפ השלישי נראו רק דימויים של נופים וחיות. לא נשמעו שירים ברקע כדי למנוע הטיה של המצב רוח על-ידי המוזיקה.

 

90 גברים בגילאי 17 עד 69 חולקו לשלוש קבוצות. כל קבוצה צפתה בקליפ אחר. לפני ואחרי הצפייה הנבדקים נשאלו שאלות אודות שביעות הרצון מגופם וטונוס השרירים שלהם ועל מצב רוחם.

 

החוקרים גילו שלאחר צפייה בקליפים ה"שריריים" הגברים דיווחו על פחות שביעות רצון מטונוס השרירים ומדימוי הגוף שלהם ועל רמות גבוהות של כעס. הם הופתעו לראות כי ההשפעה נמצאה אחידה בקרב כל הגברים.

 

 

Body Image. 2012 Jun 4

קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: