מחלות לב

כמונימחלות לבחדשותאגוזים עשויים להאריך את החיים

אגוזים עשויים להאריך את החיים

מחקר גדול: לאנשים שאוכלים אגוזים סבירות נמוכה יותר למוות בכלל ומוות ממחלת לב או סרטן בפרט

מאת אלה הר-נוי
21/11/13
תגובות 0

(צילום: Shutterstock)
(צילום: Shutterstock)

סרטן ומחלות לב הן שתי סיבות המוות המובילות בישראל. כעת חוקרים מאוניברסיטת הרווארד מצאו כי ייתכן שניתן להפחית את הסיכון למוות ממחלות אלה, באמצעות אכילת אגוזים. נראה שככל שאוכלים יותר אגוזים, כך הסיכון יורד.

 

המחקר שפורסם בכתב העת היוקרתי England Journal of Medicine כלל שני בסיסי נתונים של יותר מ-76,000 נשים ו-42,000 גברים ממקצועות הבריאות, שהיו בעקב מאז שנות ה-80. כל הנחקרים מילאו שאלונים מידי שנתיים עד ארבע שנים על הרגלי האכילה שלהם בכלל וצריכת אגוזים בפרט.

 

כל הנחקרים היו בריאים בתחילת המחקר. במהלך 30 שנות המעקב אחר הנשים, כ-16,000 מהן מתו. כ-11,000 גברים מתו במהלך 24 שנות מעקב.

 

החוקרים מצאו כי אכלני אגוזים נטו לחיות חיים בריאים יותר מבחינת צריכת אלכוהול, עישון, השמנה, מנהגי פעילות גופנית ואלמנטים אחרים הקשורים לתזונה שלהם, כמו אכילת ירקות ופירות.

 

אבל גם לאחר שהחוקרים לקחו בחשבון גורמים אלה בניתוח הנתונים, צריכת אגוזים עדיין הייתה קשורה לסיכון מופחת למוות מוקדם.

 

ככל שהנחקרים צרכו יותר אגוזים, כך ירד הסיכון שלהם למוות. לדוגמא, בהשוואה לאנשים שאף פעם לא אוכלים אגוזים, לאלה שאכלו מנת אגוזים פעם בשבוע היה סיכון נמוך ב-11% למות במהלך תקופת המעקב ולאלה שאכלו אגוזים כל יום הסיכון למוות היה נמוך ב-20%.

 

נראה שגם צריכה של מעט אגוזים מובילה להפחתת הסיכון למוות: לאלה שאכלו מנת אגוזים פחות מפעם בשבוע, היה סיכון נמוך ב-7% למוות.

 

החוקרים גם מצאו קשר בין צריכת אגוזים למוות מסרטן, מחלות לב ומחלות ריאה. לדוגמא, לאנשים שדיווחו על אכילת אגוזים כמעט כל יום היה סיכון נמוך ב-29% למות ממחלת לב, סיכון נמוך ב-11% למות מסרטן וסיכון נמוך ב-24% למות ממחלות ריאה כרוניות, בהשוואה לאלה שלא אכלו אגוזים.

 

לדברי החוקרים, לאחר שבחנו בנפרד את השפעתם של האגוזים השונים, הם יכולים לומר כי ההטבות הבריאותיות נבעו ממגוון רחב של אגוזים, אפילו בוטנים, ולא מאגוז ספציפי.

 

צריכת אגוזים לא נקשרה במחקר זה להפחתת הסיכון למוות משבץ, מחלות ניווניות, זיהומים, סוכרת או מחלות כליה.

 

ממצא מעניין נוסף שעלה מהמחקר, הוא שלאנשים שאכלו הרבה אגוזים היה סיכון מופחת לעלות במשקל, גם כאשר החוקרים לקחו בחשבון גורמים מתערבים.

 

למרות שהחוקרים ניסו לשלוט על השפעות של גורמים שונים, המחקר לא יכול להוכיח כי צריכת האגוזים עצמה גורמת באופן ישיר להפחתת הסיכון למוות. עם זאת, ממצאי המחקר משתלבים עם עדויות קודמות רבות שתומכות בהטבות הבריאותיות של צריכת אגוזים.

 

 

New England Journal of Medicine, online November 20, 2013

 

קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: