חוט שדרה

כמוניחוט שדרהחדשותאושר: בוטוקס לפעילות יתר של שלפוחית השתן

אושר: בוטוקס לפעילות יתר של שלפוחית השתן

ה - FDA אישר שימוש בבוטוקס לטיפול בפעילות יתר של השלפוחית ​​כתוצאה מפגיעה בחוט השדרה או טרשת נפוצה

מאת אנה רייזמן
28/08/11
תגובות 0

הזרקת בוטוקס לטיפול בחוסר שליטה על מתן שתן (צילום: Shutterstock)
הזרקת בוטוקס לטיפול בחוסר שליטה על מתן שתן (צילום: Shutterstock)

 

מנהל המזון והתרופות האמריקני (FDA) אישר את השימוש בבוטולינום טוקסין מסוג A (בוטוקס) לטיפול בפעילות יתר של שלפוחית ​​השתן, כתוצאה מפגיעה בחוט השדרה או טרשת נפוצה

 

את הבוטוקס ניתן יהיה להזריק לתוך שלפוחית ​​השתן אצל אנשים שסובלים מחוסר שליטה על שלפוחית ​​השתן בגלל נזק למערכת העצבים, במצבים רפואיים או מחלות דוגמת טרשת נפוצה או פגיעה בחוט השדרה. התרופה קיבלה אישור דומה באירופה מוקדם יותר החודש.   

 

פעילות יתר של שלפוחית ​​השתן, הנגרמת על-ידי התכווצויות בלתי נשלטות של השלפוחית, גורמת להשתנה תכופה ודחופה וחוסר יכולת לשלוט על מתן שתן. זריקה אחת של בוטוקס לתוך שלפוחית ​​השתן יכולה "להרגיע" את השלפוחית על ידי הרפיית שרירי השלפוחית, להגדיל את קיבולת האחסון שלה וכך להפחית את אי-השליטה. לדברי ה-FDA, ההזרקה עשויה להתבצע תחת הרדמה מלאה ואפקט ההשפעה של זריקה אחת נמשך עד עשרה חודשים.  

 

הבוטוקס מאפשר דרך טיפול חדשה עבור חולים שאינם מגיבים לטיפול סטנדרטי לחוסר שליטה על שלפוחית ​​השתן, המבוססת על תרופות אנטיכולינרגיות דוגמת נוביטרופן Novitropan או דטרוסיטול Detrusitol.

 

"בעתיד, החברה תנסה להשיג אישור להזרקת בוטוקס לאוכלוסייה רחבה יותר של חולים עם הפרעות בשלפוחית ​​השתן" אמר מנכ"ל חברת Allergan INC, דוד פייוט ל-Reuters. כיום, כ 80-60 אחוז מהחולים עם טרשת נפוצה או פגיעה בחוט השדרה חווים סוג מסוים של בעיות בשלפוחית ​​השתן.

 

 

להודעה המלאה באתר ה- FDA 

קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: