כמוניכאבחדשותאיזו קופה משתלמת יותר לסובלים מכאב כרוני?

איזו קופה משתלמת יותר לסובלים מכאב כרוני?

תרופות, טיפולים מתקדמים, טכנולוגיות, מומחים ורפואה משלימה. בדקנו מה מספקות קופות החולים לסובלים מכאב

מאת דן אבן
12/10/14
תגובות 0

(צילום: Shutterstock)
(צילום: Shutterstock)

אם אתם סובלים מכאב כרוני, אתם משתייכים לקבוצת החולים הכרוניים הגדולה ביותר. בשנים האחרונות, לאחר שכאב כרוני כבר הוגדר כמחלה בפני עצמה, ולאחר שהממסד הרפואי במדינות המערב וגם בישראל משנת 2011 מכיר בכאב כתחום מומחיות רפואי נפרד, מספרם של החולים המחפשים מזור לשיכוך כאבים הולך ועולה.

 

היקף הכאב באוכלוסייה נרחב ביותר. לפי נתוני האגודה הישראלית לכאב, 17% מהבוגרים סובלים מכאב כרוני ברמה בינונית ומעלה, הנמשך חצי שנה לפחות.

 

לפי מחקר של שירותי בריאות כללית משנת 2006, שנערך בקרב 3,738 מבוטחי הקופה מאזורים שונים בארץ, 46% דיווחו על כאב כרוני באזור גוף אחד לפחות שנמשך שלושה חודשים לפחות. רוב הדיווחים היו על כאבי גב (32%), גפיים (17%), ראש (13%), בטן (10%), ברכיים (7%) וחזה (6%).

 

הסובלים מכאב נזקקים לא אחת לתרופות, טכנולוגיות רפואיות וטיפולים תומכים, כדי להתמודד עם מכאוביהם. קופות החולים מציעות שירותים שונים, מעבר לאלה הניתנים דרך סל הבריאות הממלכתי הבסיסי. מדריך 'כמוני' בוחן איזו קופה היא המומלצת יותר עבור הסובלים מכאב כרוני.

 

יש לציין כי חלק מההטבות המוזכרות במדריך הניתנות במסגרת הביטוחים המשלימים של קופות החולים דורשות תקופת המתנה לאחר מעבר לקופה והצטרפות לתוכנית הביטוח המשלים. עם זאת, בקופות החולים יוצאים לעתים במבצעי הצטרפות תוך ביטול תקופות ההמתנה, או שמאפשרים ביטול לתקופת המתנה אם המבוטח עובר מתוכנית ביטוח משלים מקבילה בקופה אחרת.

 

תרופות

 

הטיפולים התרופתיים לשיכוך כאב כוללים משככי כאבים קלים, הנמכרים ברובם ללא מרשם רופא, ומשככים חזקים המכילים את נגזרותיו של החומר מורפין הכלולים בסל הבריאות, אך מערבים תופעות לוואי נרחבות, לרבות סיכון לפתח התמכרות, ולכן אינם מומלצים בחלק מהמקרים.

 

תכשירים נוספים במרשם רופא לטיפול בכאבים חזקים אינם כלולים כיום בסל הבריאות הממלכתי, על אף היותם מומלצים על ידי רופאים - לרבות אטופן, רוקסט פלוס וארקוקסיה. תרופות אלו מוצעות כיום בהנחות דרך הביטוחים המשלימים של הקופות.

 

להלן טבלה השוואתית למחירי התרופות הללו בקופות החולים השונות:

 

 

התרופה

כללית מושלם זהב + פלטינום

מכבי מגן זהב + מכבי שלי

מאוחדת עדיף + מאוחדת שיא

לאומית כסף + לאומית זהב

אטופן (Etopan) במינון 300 מ"ג, אריזה חודשית (30 כדורים)

8.8 ₪ (הנחה של 75% ממחיר מחירון).

לכלל מבוטחי הכללית: 17.6 ₪

17.6 ₪ (הנחה של 50% ממחיר מחירון)

17.6 ₪ (הנחה של 50% ממחיר מחירון)

רק למבוטחי לאומית זהב:

17.6 ₪ (הנחה של 50% ממחיר מחירון)

קספו (Xefo) במינון 8 מ"ג, אריזה חודשית (20 טבליות)

18.3 ₪ (הנחה של 50% ממחיר מחירון)

ללא הנחה

18.3 ₪ (הנחה של 50% ממחיר מחירון)

רק למבוטחי לאומית זהב:

18.3 ₪ (הנחה של 50% ממחיר מחירון)

רוקסט פלוס, אריזה חודשית (24 כדורים)

16 ₪

16 ₪

16 ₪

16 ₪

ארקוקסיה (Arcoxia) במינון 30 מ"ג, 28 טבליות

80.55 ₪

80.55 ₪

80.55 ₪

80.55 ₪

 

מההשוואה עולה כי פרט למחיר זול יותר לתרופה אטופן בביטוח המושלם של כללית, בשאר התרופות מיישרות קופות החולים קו לגבי גובה ההנחות למחזיקי תכניות הביטוח המשלים השונות, למעט לאומית שמציעה את רוב ההנחות למבוטחי 'לאומית זהב' בלבד.

 

טכנולוגיות

 

הטיפול בכאב מתאפשר גם באמצעות מכשור רפואי, וזה מוצע בהנחות במסגרת הביטוחים המשלימים של קופות החולים כללית ומכבי, ללא התייחסות בקופות החולים הקטנות.

 

שני מכשירים רפואיים מרכזיים מסייעים לשיכוך ממוקד של כאבים כרוניים, ופועלים על עיקרון האלקטרו תרפיה, דהיינו טיפול באמצעות זרמים חשמליים. זרמים אלו באזור בו ממוקד הכאב גורמים לחסימה זמנית של מערכת הולכת הכאב בגוף ומעודדים שחרור כימיקלים טבעיים מסוג אנדרופינים המשמשים משככי כאבים פיזיולוגיים של הגוף. ההבדלים הטכניים בין המכשירים קטנים ביותר, והם מוצעים למכירה במחירים הנקבעים בהתאם להסכמים עם הספקים השונים.

 

טאצ' טנס (Touch Tens) הוא מכשיר דיגיטאלי המשדר פולסים חשמליים לאזור הכאב דרך ארבע אלקטרודות קטנות המודבקות לאזור היעד באמצעות מדבקות רב פעמיות. למכשיר 15 עוצמות וטיימר.

 

לצדו, פרימה טנס (Prima Tens) הוא מכשיר הפועל באופן דומה באמצעות ארבע אלקטרודות, אולם נחשב למשוכלל יותר וכולל שבעה מצבי פעולה (רטט/דקירות קלות/תיפוף בתדרים שונים) ואפשרות להגברה והפחתה בעוצמה.

 

כמו כן, קיימות שתי טכנולוגיות לשיכוך כאב המוחדרות לגוף בניתוח, שאינן כלולות בסל, ומוצעות בהנחה בביטוחים המשלימים של מכבי (מגן זהב ומכבי שלי) דרך מסלול של ניתוח פרטי: אלקטרודות פנימיות לשיכוך כאב ומשאבה לשיכוך כאב, המאפשרות למטופל לאחר שהוחדרו בניתוח לווסת את הזרם החשמלי המופעל באזור הכאב לצורך שיכוכו. להטבה זו נקבעה תקופת המתנה של חצי שנה.

 

 

הטכנולוגיה

כללית מושלם זהב + פלטינום

מכבי מגן זהב + מכבי שלי

מאוחדת עדיף + מאוחדת שיא

לאומית כסף + לאומית זהב

טאצ' טנס

164 ₪ למכשיר

330 ₪ למכשיר

-

-

פרימה טנס

114 ₪ למכשיר.

לכלל מבוטחי כללית - החזר של 33% מההוצאה לפי צורך רפואי, אחת לשנה

330 ₪ למכשיר

-

-

אלקטרודות פנימיות לשיכוך כאב (במסגרת ניתוח פרטי)

-

החזר ל-83% מעלות האביזר ועד לסכום של 16,035 ש"ח

-

-

משאבה לשיכוך כאב (במסגרת ניתוח פרטי)

-

החזר ל-83% מעלות האביזר ועד לסכום של 16,035 ש"ח

-

-

 

אפוסתרפיה

 

אחד הטיפולים הרפואיים לכאבי ברכיים וגב המוצעים במסגרת ביטוחים משלימים הוא טיפול באפוסתרפיה, שהוכח רפואית כיעיל להפחתת כאבים ושיפור תפקוד, ומתבצע באמצעות מערכת הליכה ייחודית המסיטה את העומס מהמפרקים ומתרגלת את השרירים הסובבים אותם, תוך כדי פעילות שגרתית בבית או בעבודה.

 

אפוסתרפיה יעילה במצבי כאב הדורשים שליטה בעומסים ובשיקום השליטה העצבית-שרירית, לרבות כאבי ברכיים שמקורם בשחיקת סחוסים, קרע רצועות בברך, פגיעות קרסול, כאבי גב תחתון לא ספציפיים, דורבן ופגיעות ספורט הכרוכות בכאבים.

 

בקופת חולים כללית מוצע למבוטחי כללית מושלם וכללית פלטינום הטיפול בעלות של 1,750 ₪, כשבדיקת ייעוץ והתאמה מתבצעת במרכזי אפוסתרפיה בהרצליה, חיפה וירושלים, על ידי פיזיותרפיסט מומחה בשיטה. הבדיקה הראשונית הינה ללא התחייבות. אין צורך בהפניית רופא כלשהו לצורך הטיפול והזכאות למחיר, אך רצוי סיכום מידע רפואי רלוונטי מרופא מטפל. השירות ניתן לכלל מבוטחי כללית מושלם ללא תקופת המתנה.

 

במכבי מוצע הטיפול למבוטחים בביטוחי 'מגן זהב' ו'מכבי שלי' בעלות של 2,359 ₪. במאוחדת מוצע למבוטחי מאוחדת עדיף בהשתתפות עצמית של 2,000 ₪, וב'מאוחדת שיא' בהשתתפות של 1,500 ₪. בלאומית מוצע הטיפול בהשתתפות עצמית של 2,000 ₪ למחזיקים בביטוחים המשלימים מסוג לאומית כסף או לאומית זהב.

 

מההשוואה עולה כי טיפולי אפוס תרפיה הזולים ביותר מוצעים למבוטחי מאוחדת שיא, ובהמשך למבוטחי כללית מושלם זהב ופלטינום. הטיפולים היקרים ביותר מוצעים למבוטחי מכבי בתכניות מגן זהב ומכבי שלי.

 

 

כללית

מכבי

מאוחדת

לאומית

השתתפות עצמית:

כללית מושלם זהב: 1,750 ₪

כללית פלטינום: 1,750 ₪

השתתפות עצמית:

מגן זהב: 2,359 ₪

מכבי שלי: 2,359 ₪

השתתפות עצמית:

מאוחדת עדיף: 2,000 ₪

מאוחדת שיא: 1,500 ₪

השתתפות עצמית:

לאומית כסף: 2,000 ₪

לאומית זהב: 2,000 ₪

 

גלי הלם

 

אחד הטיפולים המוצעים לסובלים מכאבי כתפיים ומפרקים וכאבים או דורבן בכף הרגל נעשים באמצעות ריסוק הסתיידויות באיברים הפגועים באמצעות גלי הלם (Shock Wave). חשיפת האזור הפגוע לגלי הלם מובילה לא רק להתפוררות ההסתיידות, אלא אף תורמת להגברת זרימת הדם באזור הכאב ולהפחתת דלקות שנגרמו באזור. הטיפול ממוקד ניתן במשך 30-20 דקות, ללא הרדמה או טשטוש.

 

בקופות החולים מאוחדת ולאומית מציעות תוכניות הביטוחים המשלימים הנחות לטיפולים אלה:

 

כללית

מכבי

מאוחדת

לאומית

אין

אין

למבוטחי מאוחדת שיא בלבד (ולא למבוטחי מאוחדת עדיף): 4 טיפולים בעלות של 50% ועד תקרה של 561 ₪ לטיפול

השתתפות עצמית:

לאומית כסף: 167 ₪

לאומית זהב: 167 ₪

 

מההשוואה עולה כי לאומית מובילה במתן מחיר אחיד לטיפול, בהשוואה למאוחדת המציעה החזרים של 50% מעלות הטיפול.

 

צריבת דיסק לכאבי גב

 

לסובלים מכאבי גב שמקורם בדיסק מוצעת האפשרות לטיפול בצריבת דיסק, שיטה הקרויה IDET (Intra Diskal Electrothermal Therapy), המבוססת על חימום הדיסק בעמוד השדרה וצריבת קצות הדיסק תחת שיקוף רנטגן, טיפול העשוי למנוע לעתים את הצורך בניתוח גב. טיפולי IDET מוצעים בהנחות למבוטחים בביטוחים המשלימים בקופות החולים לאומית ומכבי, בפערי מחירים משמעותיים, וללא התייחסות לשיטה בתכניות הביטוח המשלים של כללית ומאוחדת.

 

מכבי מציעה למבוטחיה לבצע צריבת דיסק בבית חולים פרטי בהסכם, שהוא כיום אחד המרכזים הרפואיים של אסותא (המצויה בבעלות מכבי) בעלות הנמוכה ביותר של 1,830 ₪ למבוטחי מגן זהב ו-1,323 ₪ למבוטחי מכבי שלי. בבית חולים שאינו בהסכם ניתן לבצע צריבת דיסק במסלול של החזר הוצאות הטיפול, כולל הוצאות רופא ואשפוז, בסכום של עד 14,433 ₪, הן למבוטחי מגן זהב והן למבוטחי מכבי שלי.

 

לאומית מציעה את הטיפול במחיר אחיד למבוטחי 'לאומית כסף' בהשתתפות עצמית של 7,761 ש"ח ולמבוטחי 'לאומית זהב' בהשתתפות עצמית של 6,202 ש"ח. הזכאות שניתנת היא חד פעמית לכל תקופת הביטוח, ומתאפשרת כעבור חצי שנת המתנה ממועד ההצטרפות לתוכנית הביטוח המשלים.

 

 כללית 

 

 מכבי 

 

 מאוחדת 

 

לאומית 

אין

בבית חולים בהסכם (אסותא):

מגן זהב: 1,830 ₪

מכבי שלי: 1,323 ₪

בבית חולים שאינו בהסכם, למבוטחי מגן זהב + מכבי שלי:

החזר להוצאות הטיפול, לרבות הוצאות רופא ואשפוז, עד 14,433 ₪

אין

השתתפות עצמית:

לאומית כסף: 7,761 ₪

לאומית זהב: 6,202 ₪

 

פציעות ספורט

 

הביטוחים המשלימים בחלק מקופות החולים מציעים תכניות שיקום במחירים מופחתים לסובלים מכאבים על רקע פציעות ספורט. ברשימת הפציעות הנפוצות נכללים כאבים בקדמת הברך עקב פגיעות בסחוס בעת משחקי כדור או רכיבה על אופניים, כאבי גב תחתון בפעילות ספורטיבית עקב יציבה לקויה או חולשת שרירים סביב עמוד השדרה, כאבי כתפיים בקרב שחיינים כתוצאה משחייה בצורה לקויה וכאבים בגיד האכילס ובתחתית כף הרגל כתוצאה מריצה מאומצת.

 

בקופת חולים מאוחדת מספר רב של מומחים לרפואת ספורט, מאחר והקופה גם תומכת במערך הרפואי של נבחרת ישראל האולימפית. הקופה מציעה לנפגעי פציעות ספורט המבוטחים בתכנית 'מאוחדת שיא' 20 טיפולי שיקום לאחר פציעה בעלות של 50 ₪ לטיפול, שהוא המחיר הזול ביותר.

 

בלאומית מוצעים למבוטחי לאומית כסף וזהב עד 36 טיפולי שיקום סה"כ לאחר פציעה בהשתתפות עצמית של 55 ₪ לטיפול. בכללית מוצעים טיפולים לשיקום פציעות ספורט, כולל כאבים, במסגרת מרפאה הפועלת במרכז הרפואי מאיר בכפר סבא, במחירים מופחתים. במכבי לא מוצעים בביטוחים המשלימים טיפולים ייעודיים לשיקום פציעות ספורט.

 

כללית

מכבי

מאוחדת

לאומית

מרפאה לטיפול בפציעות ספורט במרכז הרפואי מאיר בכפר סבא, במחירים מופחתים

אין

השתתפות עצמית:

מאוחדת שיא: עד 20 טיפולים בשנה בעלות של 50 ₪ לטיפול

השתתפות עצמית:

לאומית כסף + זהב: עד 36 טיפולים סה"כ בעלות של 55 ₪ לטיפול

 

רפואה משלימה

 

לסובלים מכאבים מוצעים מגוון טיפולי רפואה משלימה בניסיון להתגבר על כאב חוזר. העיקריים והנחקרים שבהם הם טיפולים בעיסוי, רפלקסולוגיה - המהווה עיסוי של כף הרגל וכן דיקור סיני (אקופונקטורה).

 

 

כללית

מכבי

מאוחדת

לאומית

עיסוי - ביקור

כללית מושלם + פלטינום: 110 ₪

מגן זהב: 193 ₪

מכבי שלי: 97 ₪

מאוחדת עדיף: 105 ₪

מאוחדת שיא: 95 ₪

לאומית כסף: 114 ₪

לאומית זהב: 77 ₪

רפלקסולוגיה - ביקור

כללית מושלם + פלטינום: 110 ₪

מגן זהב: 86 ₪

מכבי שלי: 43 ₪

מאוחדת עדיף: 90 ₪

מאוחדת שיא: 90 ₪

לאומית כסף: 114 ₪

לאומית זהב: 68 ₪

דיקור סיני - ביקור

כללית מושלם + פלטינום: ביקור ראשון - 160 ₪ / ביקור חוזר - 110 ₪

מגן זהב: 96 ₪

מכבי שלי: 48 ₪

מאוחדת עדיף: 105 ₪

מאוחדת שיא: 95 ₪

לאומית כסף: 114 ₪

לאומית זהב: 74 ₪

 

מהשוואת מחירים בין קופות החולים עולה כי הטיפולים הזולים ביותר ברפואה משלימה לטיפול בכאבים מוצעים למבוטחי מכבי שלי של מכבי ולאומית זהב של לאומית.

 

בכללית מוסיפים כי במחוז דרום של הקופה מוצעת במסגרת המרפאה לרפואה משלימה בבאר שבע שיטת טיפול בדיקור יבש (IMS) באמצעות מחטים להפחתת כאב, שיטה המבוססת על מתן גירוי חשמלי המקל על הכאב באזור היעד.

 

חוות דעת שנייה

 

בביטוחים המשלימים של קופות החולים הסדרים שונים לקבלת חוות דעת רפואית נוספת בסכומים נמוכים מאלו הנהוגים ברפואה הפרטית (העשויים להגיע ל-1,000 ש"ח ואף מעבר לכך להתייעצות עם רופא בשוק הפרטי).

 

בכל קופה זמינות של מספר שונה של רופאים מומחים לצורך חוות דעת נוספת עבור הסובלים מכאבים. בתחום זה, מאחר ומומחים לכאב הם גם נוירולוגים, גם מרדימים וגם מומחים לרפואה שיקומית (בשם המלא: מומחים לרפואה פיזיקאלית ושיקום), קיים קושי בהשוואה בין הקופות השונות, אולם המדריך מציג להלן את מספר המומחים, כפי שמופיעים ברשימות המומחים למתן חוות דעת שנייה שמציגות הקופות.

 

בכללית מופעלת בביטוחים המשלימים רשת מומחים להתייעצות עבור הסובלים מכאב שמונה 15 רופאים מרדימים המומחים לשיכוך כאב, 3 נוירולוגים המומחים לטיפול בכאב, נוירולוג 1 המומחה לכאבי פנים, 12 נוירולוגים המומחים לכאבי ראש, 12 נוירולוגים לילדים המומחים לטיפול בכאבים ו-3 מומחים לרפואה שיקומית המוגדרים כמומחים לכאב, וכן באופן כללי 17 מומחים להרדמה, 22 מומחים לנוירולוגיה, 22 לנוירולוגית ילדים ו-5 לרפואה שיקומית. השירות ניתן בעלות של 120 ש"ח למפגש, לשלוש התייעצויות בשנה קלנדרית. במסלול דומה, ניתן לפנות לחלק משלוש ההתייעצויות השנתיות לרופאים שאינם נכללים ברשת המומחים, בהחזר כספי בגובה של 80% לייעוץ ועד לתקרה של 608 ₪ - הנמוך מבניהם.

 

במכבי מוצע למחזיקים בביטוחים המשלימים החזר בגובה 80% מעלות הייעוץ, ועד תקרה של 616 ש"ח, להתייעצות עם רופאים מומחים בארץ הפועלים במסגרת פרטית ושנכללים ברשימת היועצים של מכבי, הכוללת 10 מומחים ספציפית לתחום הכאב, וכן 13 מומחים להרדמה, 18 מומחים לנוירולוגיה ונוירולוגית ילדים ו-7 מומחים לרפואה שיקומית.

 

במאוחדת מציע ביטוח 'מאוחדת עדיף' התייעצות לחוות דעת נוספת מתוך רשימת רופאים מומחים שאיננה כוללת מומחים ייעודיים לטיפול בכאב, אך כוללת 17 מומחים להרדמה, 54 לנוירולוגיה, 41 לנוירולוגית ילדים ו-11 מומחים לרפואה שיקומית, בהחזר בגובה של 85% מעלות הייעוץ ועד לתקרה של 573 ש"ח, בשונה מיתר קופות החולים - ארבע פעמים בשנה קלנדרית. ב'מאוחדת שיא' מוצע לייעוץ באותה רשת מומחים החזר בגובה 85% מעלות הייעוץ ועד 625 ש"ח. מאוחדת מציעה בנוסף בביטוחים המשלימים ביקור אצל רופא ילדים פרטי שאינו בהסכם עם הקופה עד גיל 4 בהחזר של 318 ש"ח לביקור, עד לשני ביקורים בשנה.

 

ובלאומית מציע הביטוח המשלים התייעצות לחוות דעת עבור הסובלים מכאב של הכוללת 66 מומחים להרדמה, 198 נוירולוגים ו-41 נוירולוגים לילדים, ו-27 מומחים לרפואה שיקומית, בהחזר בגובה של 80% מעלות הייעוץ ועד לתקרה של 618 ש"ח לחברי ביטוח 'לאומית כסף' ועד לתקרה של 680 ש"ח למחזיקי 'לאומית זהב', עד שלוש פעמים בשנה.

 

ככלל, ניתן לראות כי לאומית מובילה במספר הרופאים המומחים לטיפול בכאב הכלולים ברשת המומחים לצורך חוות דעת שנייה של הקופה, בדומה למגמה הנצפית גם במחלות כרוניות אחרות.

 

מרפאות כאב ייעודיות

 

עם העלייה במודעות לטיפולים בכאב, בקופות החולים נפתחו בשנים האחרונות מרפאות ייחודיות לכאב. מספרן אינו מדווח במסודר, אולם מאיסוף הנתונים עולה כי מגוון המרפאות הוא הגדול ביותר עבור מבוטחי קופת חולים כללית, עבורם זמינות גם מרפאות כאב קהילתיות וגם מרפאות כאב הפועלות בבתי החולים שבבעלות הקופה.

 

במרפאת 'כרמים' של הכללית בראשון לציון מתבצע טיפול ייעודי בכאב בדיסציפלינות רפואיות שונות, לרבות הרדמה, נוירולוגיה, אורתופדיה, וצוותים רפואיים נוספים שעברו הכשרה ברפואת כאב. במרפאה מטופלים חולים המופנים מכל הארץ, וניתן בה טיפול המשלב התייחסות כוללנית למטופל, לרבות לצדדים פסיכוסוציאליים, הערכה מקדימה למטופלים חדשים שאורכת כשעה, וצוות המיומן גם בביצוע פעולות רפואיות זעיר פולשניות לשיכוך כאבים.

 

מרפאת כאב בבאר שבע של מחוז דרום בכללית מציעה פרט לטיפול ייחודי בדיקור יבש (IMS) גם צוות של רופאי משפחה שהוכשרו לטיפול בכאב כרוני, ופעילות משולבת הכוללת גם פסיכיאטר ורופא מרדים.

 

מרפאות כאב פועלות בכללית גם בבתי החולים סורוקה, קפלן, בילינסון, השרון, מאיר, העמק וכרמל, המבצעות פעולות לשיכוך כאב תחת שיקוף, הזרקת תרופות לחסימות עצבים ושיכוך כאב תחת אולטרה סאונד וטיפולים באמצעות גלי רדיו, משאבות ואלקטרודות לשיכוך כאב.

 

במכבי פועלות 7 מרפאות כאב, וכמו בכללית, נעשית במכבי פעילות להכשרת רופאי משפחה לטיפול בכאב, לפי הקופה מתוך שאיפה להגדיל את מספר מרפאות הכאב הקהילתיות ורופאי הכאב הזמינים למבוטחים.

 

במאוחדת פועלות 9 מרפאות כאב ברחבי הארץ המציעות שירותים לשיכוך כאב באמצעות תרופות שונות על ידי רופאי כאב.

 

אז איזו קופה הכי משתלמת?

 

מההשוואה עולה כי בהקשר למחירי תרופות מרשם לכאב שאינן בסל דרך הביטוח המשלים, כללית היא קופת החולים הזולה ביותר במחירי התרופה אטופן, ובשאר התרופות יישרו קופות החולים קו עם הנחות זהות לבעלי הביטוחים המשלימים לסוגיהם, למעט לאומית בה מוצעות ההנחות למבוטחי 'לאומית זהב' בלבד.

 

כללית היא המובילה גם במחירי המכשור הרפואי לשיכוך כאבים מסוג פרימה וטנס וטאצ' טנס. בנוסף, כללית מובילה במגוון מרפאות הכאב הפועלות בסניפי הקופה בקהילה ובבתי החולים שבבעלותה.

 

מכבי מובילה במחיר המוצע לטיפולי צריבת דיסק לכאבי גב במרכזים הרפואיים של אסותא, דרך מסלולי הביטוחים המשלימים.

 

מאוחדת היא המובילה במחירי טיפולי האפוס תרפיה המיועדים לטיפול בכאבי ברכיים ובמחירים לטיפולים לשיקום פציעות ספורט הגורמות לכאבים.

 

ולאומית מובילה במספר הרופאים המומחים לטיפול בכאב הכלולים ברשימת המומחים לצורך מתן חוות דעת שנייה וכן היא הובילה בהנחות לטיפולי גלי הלם.

 

 

 

 

קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: