כמוניכאבחדשותאיך חיים עם כאב כרוני? פרויקט תיעודי חדש

איך חיים עם כאב כרוני? פרויקט תיעודי חדש

איך מושפעים חיי המין של אדם הסובל מכאב כרוני? מה יותר קשה מהכאב עצמו? פרויקט חדש אסף עדויות

מאת מערכת כמוני
05/03/14
תגובות 2

(צילום: Shutterstock)
(צילום: Shutterstock)

גרשון משתגע ממה שאשתו צריכה לעבור בגלל הכאב שלו. "כמה האישה הזאת צריכה לעבור? ולמה? מה היא עשתה?" הוא אומר. קרן בחרה לא להביא עוד ילדים לעולם. כדי להיכנס להריון היא צריכה להפסיק להשתמש בתרופות שמונעות מהמחלה שלה להתפרץ. יש לה שני ילדים לטפל בהם. לדוד שסבל מכאבי תופת אמרו כל כך הרבה משפטים כמו "אולי אתה כבר לוקח את זה יותר ממה שזה" ו"אתה מאמין בכאב שהוא כבר לא קיים", שהוא כבר התחיל להאמין בזה בעצמו.

 

אחד מכל חמישה מבוגרים בארץ סובל מכאב כרוני, המשפיע על אספקטים שונים בחייו. ערוץ חדש באתר "כמוני" - שיתוף פעולה בין המרכז הישראלי למחקר איכותני של האדם והחברה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב ואתר "כמוני" - מביא קטעי וידיאו ואודיו של ראיונות עם אנשים המתמודדים עם כאב כרוני.

 

הפרויקט מבוסס על מתודה של אוניברסיטת אוקספורד והוא חלק מרשת בינלאומית של אתרים דומים, בהם מוצגים ממצאי מחקרים שנערכו בארצות שונות ביחס לעשרות מצבי בריאות וחולי שונים.

 

הערוץ הישראלי מבוסס על מחקר שערכו חוקרים מאוניברסיטת בן-גוריון, בו רואיינו אנשים החיים עם כאב כרוני שסיפרו על חוויותיהם, על השפעות הכאב על חייהם ועל התמודדותם, וגם סיפקו עצות מניסיונם. 

 

בראיונות המשתתפים הדגישו כי אחת הסיבות שלהם להשתתף במחקר, היא היכולת להעניק משהו לאנשים אחרים במצבם - את מה שהיה חסר להם בתהליך ההתמודדות.

 

בערוץ רשימת נושאים מרכזיים, בכל נושא מרוכזים קטעים רלוונטיים מתוך הראיונות וממצאים מניתוח הראיונות. בין הנושאים: יחסים עם הממסד הרפואי, ניהול הכאב, טיפול תרופתי, השפעות כלכליות, התמודדות משפחתית והשפעת הכאב על חווית ההורות, על הזוגיות, המיניות ועל חיי החברה.

 

 

לפרויקט "משתפים את הכאב"

 

אפרת_זיו
06/03/14 15:38
Xrisula
06/03/14 15:13

האם בקרב הנחקרים היו סובלים ממגרנה כרונית? 


קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: