מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה

שאלה, מה זה נגעים שלא עברו האדרה?


מאת

מילה3

לפני 4 שעות תגובה אחרונהבשעה האחרונהשאלה לחולים ולרופאים.


שלום, אני בת 32 חולה בטרשת מגיל 18
אני מטופלת כרגע באימנו כדי להכנס להריון.. אני מעוניינת לטוב לאוקראינה (רשמתי גם בפוסט הקודם) אני ובעלי ביחסים מורכבים והיינו על סף גירושים.. לא ראיתי אותו שנה וחודשיים הוא שם בונה עסק, התכנון שאצטרף כנראה באיזור מרץ ונראה איך אנחנו ממשיכים ואם ממשיכים יחד.. כנראה שהריון כרגע לא על הפרק ממה שאמר כי אנחנו בוחנים אם להמשיך יחד.. את העירוי בעייתי לקחת לאוקראינה כי זאת מדינה מסובכת מבחינת רפואה וזה לא כל כך מעשי.. יש אופציה לחזור לכדורים שאיתם אני לא יכולה להכנס להריון, אבל אם אחרי חודש חודשיים שיהיה שם בסדר ופתאום ניהיה יחד (או ישר כשאגיע) אם אכנס להריון בטעות זאת הפלה.. ואני לא רוצה לקחת אמצעי מניעה שוב.. חשבתי להפסיק את התרופות.. אני בלי התקף 8 שנים והמחלה לא פעילה. אני אגיע כל חצי שנה 7 חודשים למעקבים ומה שצריך. מחלה אוטואימונית היא המון נפשית ולדעתי היא הגיעה בתקופה של שנאה עצמית וחרדות קשות.. והגוף פשוט התחרפן. אני במצב ממש טוב ואני מאמינה שהכל יהיה בסדר ושלא יהיו התקפים ונגעים חדשים ושזה המון פסיכולוגי ונפשי.
יש אנשים שהפסיקו תרופות כאן?...

מאת

מילה3

18/11/21 19:42 תגובה אחרונהלפני 5 ימים


אביהו

טרשת נפוצה


האם אני צריך להיות מודאג.


21/11/21 12:54 תגובה אחרונה22/11/21 14:30הצג עוד

מנהלי קהילה

ערן ברקוביץ
ערן ברקוביץ
פסיכולוג רפואי מומחה ובעל קליניקה פרטית .
פרופ'-איתן-אוריאל
פרופ'-איתן-אוריאל
מומחה בנוירולוגיה, בעל תואר שני במחלות כלי דם של המוח. מנהל המחלקה הנוירולוגית מרכז רפואי בלינסון. מזכיר האיגוד הנוירולוגי בישראל.
ד
ד"ר יובל כרמון
רופא בכיר במחלקה הנוירולוגית ביה"ח מאיר.מנהל מרפאת טרשת נפוצה.
ד
ד"ר אסתר גנלין
רופאה בכירה במכון הנוירולוגי בביה"ח שניידר ומנהלת המרפאה הנוירואימונולוגית בו. בוגרת רפואה בטכניון בהצטיינות. בעלת תואר שני באימונולוגיה בהצטיינות יתרה (אוניברסיטת תל אביב) ותואר דוקטור בביוכימיה (הטכניון). משלבת מחקר קליני ובסיסי בתחום טרשת נפוצה בילדים. חברה בקבוצת המחקר הבין לאומית לטרשת נפוצה בילדים- International Pediatric Multiple Sclerosis Study Group (IPMSSG)

מובילי קהילה

פזית
פזית
הייתי בריאה ורופאת שיניים. כיום , חולה בטרשת נפוצה ואומנית קרמיקה, מציירת ומטפלת באמצעות אומנות. קודם כל אמא לשני ילדים נפלאים וחברה עם כמה אנשים חמים וחכמים. יש מתנה ביכולת ליצור ... זה מאפשר נתינה הלאה וידיעה שגם מי שלא מכיר אותי אישית יוכל לקבל משהו ממני שישמח ויגרום לו הנאה. זו הסיבה שאני כותבת פה. לעזור ולהשיא עצה וגם לקבל ידע ממי ששותפים לדרך הטרשים של טרשת נפוצה בדרך זו או אחרת. 
לביא שיפמן
לביא שיפמן
לביא שיפמן הוא ממיסדי חברת MS ישראל בע"מ (חל"צ) ומכהן בה, בהתנדבות, כדירקטור. חברת MS ישראל יוזמת ומנהלת מגוון רחב של פעילויות לחולים בטרשת נפוצה, תוך שהיא מעלה את המודעות הציבורית למחלה, להשלכותיה ותופעות הלוואי שלה. בהשכלתו, הוא מוסמך של הטכניון בחיפה בהנדסת מחשבים, עם התמקדות בתחום רשתות תקשורת ונתונים וכמו כן בוגר, בהצטיינות, של התוכנית לניהול עסקי בכיר של האוניברסיטה העברית בירושלים. בשנת 1990, לאחר שירות קבע בממר"מ, לביא היה ממקימי הסניף הישראלי של חברת מיקרוסופט בישראל (עובד מס. 2) והמנהל הטכני הראשון שלה. בהמשך כיהן גם כסמנכ"ל השיווק והמכירות של מיקרוסופט ישראל ללקוחות גדולים במשק הישראלי. בנוסף לפעילות ההתנדבותית ב-MS ישראל לביא מכהן מזה כ-4 שנים כחבר ועד בעמותת איגוד האינטרנט הישראלי. כמו כן, לביא הוא המקים, הבעלים והעורך הראשי של האתר www.netcheif.com - המספק ידע נרחב ביותר על תחום האינטרנט והתקשורת, תוך התמקדות בסביבה הביתית. לביא נשוי לאורלי שאובחנה כחולת טרשת נפוצה לפני כ-20 שנה, הוא מתגורר בבת-ים ואב לבן ולבת.
תודתנו לחברת מרק סרונו על תרומה בלתי תלויה לסיוע בהקמת הקהילה. יובהר כי אין בתרומה זו כדי להשפיע על הפעילות או התוכן המוצגים בקהילה.
רוצים לכתוב בלוג? הצטרפו לקהילת הבלוגרים
"כמוני" מכון גרטנר, בית החולים תל השומר, רמת גן המידע והתכנים באתר "כמוני" נועדו להרחיב את הדעת ולשמש כמידע כללי בלבד. תכנים אלו אינם מהווים חוות דעת או עצה מקצועית, או תחליף להיוועצות ישירה עם איש מקצוע מתאים באשר לטיפול הנדרש
מידע על טרשת נפוצה באתר מכבי